TENA Pants Normal OTC Edition – komfort i swoboda zwykłej bielizny

Z nietrzymaniem moczu (NTM), jedną z najbardziej rozpowszechnionych dolegliwości dzisiejszego społeczeństwa, borykają się miliony osób na świecie[^1]. Osoby ze średnim i z ciężkim NTM nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych aktywności, by zachować poczucie komfortu na co dzień. Zalety **TENA Pants Normal OTC Edition**[^2] podkreślają sami użytkownicy produktów, jak i ich opiekunowie.

Dla większości osób średnie i ciężkie nietrzymanie moczu stanowi przeszkodę w aktywnym uczestniczeniu w życiu społecznym.

Kiedy bolą zatoki

Kiedy bolą zatoki

Zapalenia zatok nie należy bagatelizować. Najlepiej od razu leczyć pierwsze objawy choroby. Bo zlekceważone, mogą doprowadzić do poważnych powikłań albo zamienić się w stan przewlekły.

Zatoki przynosowe stanowią bardzo ważny element górnych dróg oddechowych. Są one ściśle powiązane z jamą nosa – zarówno anatomicznie, jak i funkcjonalnie. Dlatego wszystkie procesy chorobowe dotyczące nosa (infekcyjne – np. przeziębienie, i nieinfekcyjne – np. alergia wziewna) w mniejszym lub większym stopniu oddziałują na zatoki. Doprowadzają w ich obrębie do patologii. Z kolei lokalizacja zatok w obrębie czaszki decyduje o rozmieszczeniu i charakterze dolegliwości związanych z ich schorzeniami.

Rola rodziny w terapii depresji

Rola rodziny w terapii depresji

Każda choroba wywiera ogromny wpływ na całą rodzinę pacjenta, i somatyczna, i psychiczna. Różnica polega na tym, że w depresji występują dolegliwości fizyczne i psychiczne jednocześnie. Chory, zanim trafi do psychiatry czy psychologa, na ogół odwiedza wielu innych specjalistów: internistę, kardiologa, ginekologa, itd. Rodziny na początku są zaangażowane w wykonywanie różnych badań diagnostycznych i wizyty u specjalistów. Kiedy otrzymują informację, że wszystko z ciałem jest w porządku, a chory nadal cierpi, to rodzina zaczyna się niecierpliwić, a jednocześnie narasta w niej poczucie winy, że nie potrafi się pomóc. Dochodzi irytacja: ręce ma zdrowe, nogi zdrowe, a leży i nie robi nic, i mówi, że jest chory. Bardzo ważna jest terapia. Rodzina powinna przekonać chorego, żeby się chciał leczyć. A to jest bardzo trudne, bo chory uważa, że leczyć się nie musi, bo to jest mu niepotrzebne. Jest już taki do niczego, taki nieudacznik, że żadne leczenie tego nie zmieni.

Balneologia

Balneologia i medycyna fizykalna – dawniej i dziś

BAGATELIZOWANIE roli lecznictwa uzdrowiskowego PRZEZ lekarzy klinicystów powoduje, że chorzy nie są zbyt często kierowani do tych placówek. W ten sposób znaczna część pacjentów jest pozbawiona efektywnej pomocy medycznej, jaką oferuje ta forma terapii. Współczesna balneologia i medycyna fizykalna sięgają odległych czasów. Początkowo jednak miały one charakter czysto empiryczny. Dopiero w ubiegłym stuleciu, dzięki szybkiemu rozwojowi nauki i techniki, uzyskały fundamenty naukowe. Wkład w rozwój tej dziedziny miało wielu wybitnych naukowców-lekarzy, którzy inicjowali różne badania, publikowali wyniki i pisali podręczniki.

Grzybicze zapalenia pochwy i sromu

Grzybicze zapalenia pochwy i sromu

Stany zapalne pochwy i sromu są jednym z częstszych powodów zgłaszania się pacjentek do ginekologa. Wśród przyczyn tych dolegliwości najczęściej wymienia się bakteryjne waginozy oraz grzybicze zapalenia pochwy i sromu. Infekcje grzybicze stanowią około 40 proc. wszystkich zapaleń pochwy.

Skuteczność terapii – dla każdego coś innego

Każdy człowiek jest inny, dlatego nie wszystkie leki działają na nas tak samo. Poznaj z nami najciekawsze tajemnice działania leków. Dawka leku zależy od wieku pacjenta, z tego powodu na ogół nie podaje się dorosłym i dzieciom tych samych pigułek. Skuteczność terapii może zależeć od płci, a także od tego, czy cierpimy na inne schorzenia. Na wyniki leczenia może wpłynąć również to, co jesz i pijesz – leki nie lubią alkoholu i niektórych pokarmów.

Osłona w antybiotykoterapii

Osłona w antybiotykoterapii

W wyniku stosowania antybiotyków zaburzeniu ulega równowaga flory bakteryjnej organizmu, co wiąże się z możliwością wystąpienia pewnych dolegliwości, w tym żołądkowo-jelitowych. W zapobieganiu im mogą być pomocne probiotyki.
Jeśli lekarz zalecił antybiotykoterapię, oznacza to, że jest ona naprawdę konieczna w leczeniu danej dolegliwości. Lekarz zawsze rozważa, jakie postępowanie jest korzystniejsze dla pacjenta. Wypisuje receptę na antybiotyk tylko wtedy, kiedy jest on potrzebny. Mimo to wiele osób obawia się działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem antybiotyków. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mogą łagodzić niektóre następstwa tej terapii.

Pęcherz pełen kłopotów (nietrzymanie moczu)

Popuszczanie moczu wywołuje u wielu osób uczucie zażenowania, upokorzenia, ogromnego zawstydzenia. Nie potrafią o tym otwarcie rozmawiać, nie chcą zwierzyć się ze swoich problemów nawet lekarzowi. A przecież nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć!

Problem z utrzymaniem moczu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na tę dolegliwość uskarża się około 17-46 proc. kobiet (niektóre źródła podają, że nawet 60 proc.). Te dane są tak rozbieżne, ponieważ w rzeczywistości tylko 30 proc. pań zgłasza się z tą przykrą dolegliwością do specjalisty.

Czego organizm potrzebuje zimą?

Czego organizm potrzebuje zimą?

Krótkie dni, temperatura poniżej zera i długie godziny spędzane w zamkniętych pomieszczeniach… Tak wygląda zimowa rzeczywistość w naszym klimacie. Nie sprzyja ona aktywności fizycznej i sprawia, że stajemy się bardziej podatni na choroby. Zima nie musi być jednak okresem ciągłych infekcji.

Uwaga

Uwaga, PMS!

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to nie mit. Wiele kobiet przed menstruacją odczuwa dolegliwości bólowe, rozdrażnienie, a także ma problemy z koncentracją. Jak sobie z tym radzić?

Stopy pod lupą

Stopy pod lupą… haluksy

Kiedy palce przestają mieścić się w bucie, a każdy krok staje się udręką, pojawia się podejrzenie haluksów, nazywanych potocznie paluchami koślawymi. Są one wynikiem zaburzeń mięśniowo-więzadłowych prowadzących do trwałych deformacji w obrębie kości przodostopia.

Między nami meteoropatami

Między nami meteoropatami

Już Hipokrates twierdził, że „wraz z porami roku zmieniają się choroby ludzi”. Prawie każdy odczuwa zmiany pogody, są jednak ludzie szczególnie na nie wrażliwi, tzw. „żywe barometry”.
Czynniki atmosferyczne, takie jak: wahania temperatury, ciśnienia, wilgotność powietrza, promieniowanie słoneczne wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Szczególnie na nie wrażliwi są meteoropaci. Problem meteoropatii w Polsce potęguje strefa klimatyczna z trudnymi okresami przejściowymi między jesienią a zimą oraz między zimą a wiosną.

Problem wzdęć

Problem wzdęć

Towarzyszące wzdęciom objawy są dość krępujące, dlatego wiele osób wstydzi się poprosić o pomoc. Tymczasem istnieją środki, które pomagają złagodzić te dolegliwości. Wzdęcie to nieprzyjemne wrażenie pełności brzucha i jego rozdymania. Najczęstszym powodem tej dolegliwości jest gromadzenie się gazów w jelitach. Wzdęciom może towarzyszyć uczucie przelewania, a także inne nieprzyjemne dolegliwości, jak np. ból albo trudne do opanowania odbijanie czy puszczanie wiatrów. Wzdęcia narastają w ciągu dnia i stają się najbardziej dokuczliwe wieczorem. W nocy problem na ogół mija.

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna to dolegliwość związana z przemieszczaniem się. Zwykle pierwsze objawy pojawiają się wkrótce po rozpoczęciu podróży. Zaczynamy coraz częściej ziewać i przełykać ślinę, intensywnie się pocimy, oddech staje się płytszy. W dalszej kolejności mogą pojawić się nudności i wymioty.

Jesteś pępkiem świata

Jesteś pępkiem świata

Kobiety w ciąży, oprócz odpowiedniej diety i trybu życia, ze szczególną troską muszą dbać o swoją skórę. Priorytetem przy wyborze odpowiedniej linii kosmetycznej powinny być receptury zapewniające całkowite bezpieczeństwo stosowania.

Mamo

Mamo, wszystko mnie swędzi

Do tej pory nie udało się wyjaśnić przyczyny obserwowanego w ostatnich dziesięcioleciach wzrostu zachorowań dzieci na atopowe zapalenie skóry (AZS). Jedni obwiniają za to genetykę, inni coraz bardziej zanieczyszczone środowisko naturalne.

Suchość mam w nosie

Suchość mam w nosie

Uczucie suchości w nosie bywa uciążliwe. Jednak stosowanie środków natłuszczająco-nawilżających, unikanie czynników szkodliwych oraz dbanie o właściwe nawodnienie organizmu zazwyczaj pozwala złagodzić tę dolegliwość.

Masaż szczęścia

Masaż szczęścia

Zimą cierpimy z braku słońca. Dają o sobie znać przemęczenie i stres. Pomocny może się wtedy okazać egzotyczny masaż. Masaż Oranui to nie tylko ulga dla zmęczonego ciała, ale też prawdziwa uczta dla ducha.

Oczy wrażliwe i alergiczne

Oczy wrażliwe i alergiczne

Łzawią, pieką, swędzą. Pocieranie nie przynosi ulgi, wręcz przeciwnie – nasila dolegliwości. Oczy stają się czerwone, przekrwione i pieką jeszcze bardziej. Najczęściej przyczyną jest nadwrażliwość i alergia.

Łuież i wypadanie włosów

Coraz więcej osób zgłasza się do apteki z problemami dotyczącymi włosów i skóry głowy. Najczęściej dolegliwości te związane są z wypadaniem włosów, łojotokowym zapaleniem owłosionej skóry głowy czy zmianami w obrębie łodygi włosa.

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (AZBŚN) jest chorobą, której przyczyną jest mediowana przez IgE reakcja atopowa w obrębie błony śluzowej nosa rozwijająca się po ekspozycji alergenowej.

Nie kichaj na to

Problemy związane z katarem są częstą przyczyną nieobecności dzieci w przedszkolu lub szkole. W zależności od przyczyny, może to być dolegliwość krótkotrwała bądź bardzo poważny problem zdrowotny w znaczącym stopniu pogarszający komfort życia.

Katar to stan zapalny błony śluzowej nosa. Dolegliwość ta objawia się blokadą nosa, wydzieliną o różnym zabarwieniu i konsystencji (od wodnistej do gęstej). Towarzyszą temu kichanie i świąd nosa.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH