Krajowe Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych

###Od 1 czerwca br. pacjenci będą mogli korzystać z Krajowego Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych znajdującego się przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim sp. z o.o.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z o. o. uruchomi z początkiem czerwca całodobowy dyżur naczyniowy. Będzie on działał przez wszystkie dni w roku.

Botoks pomaga pacjentom po udarze

###Wstrzyknięcie botoksu do mięśni ramienia pacjenta po udarze mózgu może pomóc w odzyskaniu sprawności – twierdzą australijscy naukowcy.

Do tej pory botoks kojarzony był jedynie z zabiegami wykonywanymi przez lekarzy medycyny estetycznej. Teraz, dzięki odkryciu Australijczyków, staje się także domeną neurologów.

Eksperci z NeuroscienceResearch Australia (NeuRA) monitorowali aktywność nerwów w rękach i mózgu po udarze. Badali mózg przed i po wstrzyknięciu toksyny botulinowej. Zastrzyki były podawane do sztywnych i napiętych mięśni ramienia.

Zespół HAKIMA

Wodogłowie jest stanem zaburzonej równowagi między wytwarzaniem i wchłanianiem płynu mózgowo-rdzeniowego. Należy podkreślić, iż chorobie tej nie zawsze towarzyszy poszerzenie układu komorowego, przykładem tego jest wodogłowie normotensyjne (Normal Pressure Hydrocephalus, NPH), zwane zespołem Hakima.

„Nowy” kręgosłup po operacji

W Klinice Neurochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Centralnym Szpitalu
Klinicznym w Katowicach wykonano pionierską operację wszczepienia protezy dysku szyjnego – prodisc c, urządzenia najnowszej generacji, które idealnie imituje pracę naturalnego dysku.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH