Krajowe Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych

Od 1 czerwca br. pacjenci będą mogli korzystać z Krajowego Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych znajdującego się przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim sp. z o.o.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Mazowiecki Szpital Bródnowski sp. z o. o. uruchomi z początkiem czerwca całodobowy dyżur naczyniowy. Będzie on działał przez wszystkie dni w roku.

Placówka ma do dyspozycji kadrę wyspecjalizowaną w leczeniu wewnątrznaczyniowym i operacyjnym, a także lądowisko dla helikopterów medycznych, najnowocześniejszy sprzęt w postaci dwupłaszczyznowej angiografii oraz nowoczesny blok operacyjny. Leczenie to będzie dominującym obszarem działania Krajowego Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych.

Krwawienie podpajęczynówkowe jest niszczącym procesem chorobowym. Prawie połowa objętych nim chorych umiera z powodu pierwotnego krwawienia lub jego następstw, głównie skurczu naczyniowego i udarów niedokrwiennych. Pozostała część pacjentów wymaga często długotrwałej rehabilitacji. Jak wynika z danych światowych, częstość występowania naczyniaków mózgu wynosi 6-7 osób/100 tys./rok.

Krwawienie podpajęczynówkowe występuje przeważnie u pacjentów w średnim wieku (około 50 lat) i częściej dotyczy kobiet. Na ile jest to niebezpieczne zjawisko, świadczą dane mówiące, że 10-15 proc. pacjentów umiera zanim trafi do szpitala. Podjęcie, w możliwie najkrótszym czasie, specjalistycznego leczenia poprzedzonego właściwą diagnostyką jest kluczem do sukcesu terapii.

(Źródło: mazovia.pl)

4.4/5 - (56 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH