Co trzeci Polak na diecie

Niemal co trzeci Polak (30 proc.) stosuje jakąś dietę, w tym co czwarty (26 proc.) jest na diecie eliminacyjnej, polegającej na ograniczaniu lub eliminowaniu jakichś produktów z jadłospisu – wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

55 proc. decydujących się na dietę ograniczyło lub wyeliminowało z jadłospisu cukier i słodycze, 34 proc. tłuste potrawy, w tym mięso, 23 proc. alkohol, 17 proc. kawę, 17 proc. gotowe dania (np. do podgrzania w mikrofalówce lub w piekarniku), a 11 proc. mięso (ogólnie lub jakiś jego rodzaj).

Aż 84 proc. ankietowanych uznało, że stosowana przez nich dieta przynosi oczekiwane rezultaty. Przeciwnego zdania było 13 proc. respondentów.

Na dietę najczęściej decydują się ludzie dobrze wykształceni, o miesięcznym dochodzie powyżej 1500 złotych, w wieku 18-24 lat, żyjący w związkach nieformalnych.

36 proc. ankietowanych, którzy są na diecie, oświadczyło, że robi to, aby schudnąć, 35 proc. – że chce się zdrowo odżywiać i poprawić kondycję, a 34 proc. podjęło dietę z powodu choroby.

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-9 lipca 2014 r. na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 943 osoby.

(Źródło: zdrowie.dziennik.pl, cbos.pl)

4.3/5 - (149 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH