Wyprysk na rękach i nogach

Wyprysk – co robić kiedy pojawi się na skórze?

Bardzo sucha i wrażliwa skóra może być jedną z wskazówek, że mamy problem o podłożu alergicznym. Przy kontakcie z silnym alergenem, zmiany mogą się nasilić i może pojawi się wyprysk. Co warto o nim wiedzieć i w jaki sposób się go pozbyć?

Wrażliwa skóra - pielęgnacja

Wrażliwa skóra – jak o nią dbać?

Atopia, przebarwienia, popękane naczynka? A może suchy, swędzący naskórek i drobne krostki? Nie jesteś sama, ponieważ wrażliwa skóra to problem dotykający niemal połowy kobiet i mężczyzn na świecie! Co robić i jak ją pielęgnować, żeby nie prowokować kolejnych nieprzyjemnych w skutkach podrażnień? Jest kilka domowych sposobów na to, by przynieść ulgę wymagającej cerze i zadbać o jej dobrą kondycję.

Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie – jak się opalać, żeby nie żałować?

Jak korzystać ze słońca, żeby było dla nas źródłem cennej witaminy D i pięknej opalenizny, którą będziemy chwalić się przez długie tygodnie? Czym jest bezpieczne opalanie, jak używać peelingu i czy jest możliwe długotrwałe nawilżenie skóry na dłużej?

Zimowa pielęgnacja skóry

Zimowy czas to dla naszej skóry nie lada wyzwanie. Niekorzystnie działają na nią nie tylko zewnętrzne warunki atmosferyczne (mroźne powietrze, wiatr, niskie temperatury), ale też suche, ciepłe powietrze w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach o bardzo niskiej wilgotności. Te skrajne, zmienne czynniki wpływają na stan i kondycję skóry twarzy i ciała, która wymaga w tym czasie szczególnie starannej i odpowiedniej pielęgnacji.

Dermokosmetyki – upiększają i leczą

Dermokosmetyki w znacznym stopniu pomagają pacjentom z niedoskonałościami skóry i poprawiają komfort ich życia. Znajdują się one na pograniczu dwóch odmiennych grup – kosmetyków i leków, łącząc w sobie ich korzystne właściwości.

Obecne na rynku dermokosmetyki skierowane są do osób cierpiących na specyficzne schorzenia, takie jak: atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, trądzik pospolity czy różowaty. Pomagają w pielęgnacji skóry kobiet w ciąży, dzieci, zapewniają fotoprotekcję, ale także służą pacjentom po radioterapii czy leczeniu sterydami.

Jak zredukować blizny?

Rozległe lub bardzo odróżniające się od reszty tkanek blizny mogą być przyczyną braku samoakceptacji u osób je posiadających. Dlatego, nawet jeśli nie można usunąć blizny, warto podjąć działania, aby stała się ona mniej widoczna.

Po każdym urazie związanym z przerwaniem ciągłości tkanek pozostaje nam ślad w postaci blizny. Znika ona po pewnym czasie albo zostaje widoczna do końca życia. Jest to ślad pozostający po naturalnym procesie gojenia rany.

Czas na eko

Ekologiczne kosmetyki – AA Eco

Dlaczego kosmetyki AA ECO są dostępne nie tylko w selektywnych perfumeriach, ale także w aptekach?

Zdecydowaliśmy się na poszerzenie dystrybucji linii AA ECO do aptek z uwagi na fakt, że klient apteczny jest szczególnie świadomy i wymagający. Szuka preparatów pielęgnacyjnych, które będą odpowiadać na konkretne problemy, będą je łagodzić lub im zapobiegać. Dlatego też kategoria kosmetyków naturalnych idealnie wpisuje się w potrzeby właśnie tych osób.

Opalanie nie zawsze bezpieczne

Bezpieczne opalanie

Latem marzymy o pięknej opaleniźnie. Godzinami potrafimy nieruchomo leżeć na słońcu, tylko po to, by nasza skóra uzyskała odpowiedni odcień brązu. Niestety wówczas mało kto myśli o zdrowiu i zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne i zbyt długie wystawianie naszego organizmu na działanie promieni słonecznych.

Opryszczka wargowa

Opryszczka wargowa – objawy i leczenie płynem Sonol

Z radością korzystamy z pierwszych promieni słonecznych, wystawiamy twarz do słońca i z niecierpliwością czekamy na piekną opaleniznę. Jest jednak coś, co może nam popsuć dobry humor podczas letniego wypoczynku… Dla złośliwego wirusa Herpes simplex, to idealna pora na niespodziewane ujawnienie się. W słońcu wspaniale się rozwija, co objawia się bolesnymi wykwitami w okolicach ust.

Pielęgnacja skóry diabetyka

Pielęgnacja skóry diabetyka

Sucha, często nawet łuszcząca się i swędząca – taka jest zwykle skóra chorego na cukrzycę. Łatwo ulega uszkodzeniom, nawet najmniejsze ranki goją się wolniej niż u osoby zdrowej. Dlatego trzeba o nią bardzo starannie dbać. Zmiany naczyniowe towarzyszące cukrzycy (angiopatia naczyniowa) dotyczą zarówno dużych, jak i małych naczyń krwionośnych. Ich skutkiem jest niedożywienie skóry. Problemy pojawiają się zarówno w cukrzycy typu 1, jak i 2. Cukrzyca typu 2 rozwija się przez lata i długo pozostaje niewykryta. Często to właśnie zmiany skórne są pierwszymi sygnałami świadczącymi o cukrzycy. Rzadko jednak są z nią kojarzone.

Łap brąz przez filtr UV

Łap brąz przez filtr UV

Słońce poprawia humor, dodaje wigoru, pobudza krążenie i wydzielanie hormonów. Kiedy otula nas swymi promieniami, wszystko pulsuje radością.

Badaj znamiona!

Badaj znamiona skóry!

Na czerniaka może zachorować każdy i w każdym wieku. Jednak ryzyko zwiększa się bardzo u kobiet po 30. roku życia, a u mężczyzn po 40. Nieleczony czerniak zazwyczaj prowadzi do powstawania przerzutów i śmierci.

Skóra sucha

Skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Skóra sucha, nadmiernie wrażliwa i atopowa to coraz częściej spotykany problem dermatologiczny. Uważa się, że może on dotyczyć nawet połowy populacji na świecie.

Choroby alergiczne skóry

Choroby alergiczne skóry

Zmiany skórne pojawiające się w przebiegu schorzeń o podłożu alergicznym powodują pogorszenie jakości życia i mogą prowadzić do licznych odległych powikłań. Najczęściej mamy do czynienia z atopowym zapaleniem skóry i wypryskiem kontaktowym.

Młodość w słońcu

Wywiad z dr. n. med. Andrzejem Szmurło, dermatologiem z Kliniki Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Jakie procesy są odpowiedzialne za to, że z biegiem czasu przybywa nam zmarszczek?

Starzenie się skóry zależy od wielu czynników, m.in. od genów, trybu życia (np. palenia papierosów). Duży wpływ na procesy starzenia się skóry mają również czynniki atmosferyczne zależne od słońca i szerokości geograficznej. Bardzo szkodliwy dla naszej skóry jest ultrafiolet. Powoduje on m.in. zniszczenie kolagenu, czyli substancji podporowej.

Dermatolog nie tylko na chorobę

Polak odwiedza dermatologa, podobnie jak lekarzy innych specjalności, dopiero
wówczas, gdy pojawiają się poważne objawy i zmiany chorobowe. W takiej sytuacji proces leczenia jest długotrwały, później przynosi efekty oraz wiąże się
najczęściej z większymi kosztami. Co gorsze, choroby skóry pozostawiają często
trwałe ślady. A można temu zapobiec.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH