sfera intymna

Sfera intymna – jak mówić partnerowi o swoich potrzebach?

Sfera intymna oraz rozmowy na temat naszych potrzeb seksualnych okazują się często być pomijane czy odkładane na nigdy nie nadchodzące później. Jeśli już przekroczymy pierwszą barierę wstydu, to nadal mówienie o seksie przychodzi nam niezwykle trudno. Większość par wychodzi z założenia, że rozumie się bez słów. Zwykle jednak zwyczajnie wstydzimy się mówić o swoich pragnieniach lub brakuje nam odwagi,

Przyjemność z seksu - jak o nią zadbać?

Przyjemność z seksu – jak o nią właściwie zadbać?

Seks jest istotnym aspektem każdego udanego związku. Pozwala on pielęgnować bliskość pomiędzy partnerami i umożliwia okazywanie sobie czułości.  Niemniej pary z długoletnim stażem często borykają się z problemami, które wynikają ze złego samopoczucia, zmęczenia czy innych kłopotów, o których boją lub wstydzą się rozmawiać. To sprawia, że satysfakcja z życia seksualnego spada. Jak właściwie zadbać o przyjemność seksu,

Rozmowy o seksie

Rozmowy o seksie – czy jesteś na to gotowa?

Seks to nie tylko ważna potrzeba fizjologiczna, to także przyjemność, która wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz samoocenę. Niestety, temat ten dla wielu osób wciąż pozostaje wstydliwy oraz drażliwy. Czy rozmowy intymne rzeczywiście nie należą do najłatwiejszych? Czy można swobodnie rozmawiać o seksie? I jak to robić?

Jak zaskoczyć faceta w łóżku?

Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Sprawdzone wskazówki

Czy w twoim życiu seks stał się rutyną – niechętnie odbywanym obowiązkiem, który “trzeba odhaczyć”? Twój partner nie wykazuje inicjatywy, brakuje pomysłów na łóżkowe igraszki? To czas, by pomyśleć o zmianie. Wyjdź z inicjatywą. Podpowiemy jak zaskoczyć faceta w łóżku, żeby na nowo rozpalić ogień pożądania. 

Antykoncepcja - metody zapobiegania ciąży

Bezpieczne wakacje: antykoncepcja – metody i porady

Słońce i wolny czas mają na nas znaczący wpływ – często stajemy się bardziej beztroskie i skłonne do szaleństwa. Jednak zachowajmy odrobinę rozsądku i pamiętajmy czym jest antykoncepcja. Metody zabezpieczania są różne. Jak wybrać właściwą?

Szczepionka przeciw HPV

Szczepionka przeciw HPV

Szczepionka przeciw HPV jest refundowana częściowo lub całkowicie już w ponad 30 krajach. W Polsce Agencja Ochrony Technologii Medycznych wydała rekomendację, by ze środków publicznych nie finansować tych szczepień. Czy inwestowanie w tę metodę prewencji raka naprawdę się nie opłaca?

Uratować życie kobiet

Uratować życie kobiet

W Polsce rocznie z powodu raka szyjki macicy umiera 2 tysiące kobiet. Niedawno powstała Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rsm. Jej celem jest zmiana tych niechlubnych statystyk.

Rak szyjki macicy to podstępna choroba. Pozostaje utajona przeciętnie od 3 do 10 lat. Jest drugą co do częstości przyczyną zgonów wśród kobiet. Co roku rak szyjki macicy zostaje rozpoznany u ponad miliona pacjentek
na świecie. W Polsce rocznie tę diagnozę słyszy prawie 3,5 tysiąca kobiet zgłaszających się do ginekologów. Niestety aż połowa z nich umiera.

Tłusta dieta nie jest dobra dla plemników

Zbyt tłusta dieta mysich samców źle wpływa na jakość ich nasienia, a co za tym idzie – zdrowie potomstwa – informuje „New Scientist”.
Jak wynika z badań australijskich naukowców, tłusta dieta może prowadzić do zmian w DNA komórek rozrodczych za pośrednictwem modyfikacji chemicznych, które zmieniają aktywność genów i wytwarzanie białek przez komórki. Te niewielkie zmiany w plemnikach mogą być przyczyną zaburzeń metabolicznych u potomstwa.

Seksualność Polaków – najnowszy raport

Lubimy seks i nie wstydzimy się o nim rozmawiać – wynika z najnowszego badania „Seksualność Polaków 2011”. Zmienia się też nasza obyczajowość seksualna, a kobiety przodują w dążeniach do realizacji własnych potrzeb seksualnych i nie wstydzą się o nich mówić.

Z badań wynika, że aż 68 proc. Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego, a tylko 9 proc. niezadowolonych. Odsetek zadowolonych jest niemalże identyczny wśród kobiet (67 proc.) i mężczyzn (68 proc.).

endometrioza

Tajemnicza choroba – endometrioza

Wiele młodych kobiet, tuż przed i w czasie menstruacji, zmaga się z poważnymi dolegliwościami bólowymi. Szacuje się, że co 10 kobieta w okresie rozrodczym cierpi na endometriozę.

Menopauza - Czas wielkich zmian

Menopauza – Czas wielkich zmian

Gdyby zapytać kobiety, z czym kojarzą klimakterium, pewnie wymieniłyby uderzenia gorąca, kołatanie serca, obniżone libido, huśtawki nastroju, kłopoty ze snem. Jednak z tymi objawami można skutecznie walczyć.

Cztery pory miłości

Zbadaj za darmo… muskowiscydoza, HPV, nietolerancja laktozy i inne

Szanowni Państwo,
Ogólnopolskie Laboratorium testDNA Sp. z o.o. zaprasza wszystkie osoby z województwa śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego na bezpłatne badania medyczne identyfikujące wirusy i bakterie przenoszone drogą płciową (wirus HPV, chlamydia trachomatis) oraz diagnozujące choroby genetyczne (rak piersi i jajnika, celiakia, nietolerancja laktozy, zespół Gilberta, mukowiscydoza, zakrzepica).

Dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych badań genetycznych?

Sex Machine

Sex Machine

Na scenie warszawskiego Laboratorium Dramatu odbyła się premiera najnowszej sztuki Tomasza Manna „Sex Machine”, odsłaniająca toksyczny związek matki i syna. Mann nie pierwszy raz wgłębia się pod powierzchnię rodzinnych relacji, w których odkrywa – za psychoanalitykami i dramaturgami śledzącymi ten wątek od pokoleń – kłębowisko namiętności i zagrożeń.

Dzieci rodzą dzieci

Dzieci rodzą dzieci

W niektórych szkołach kwitnie nie tylko podziemny rynek narkotyków i dopalaczy, ale też środków antykoncepcyjnych. Problemu nie zauważają szkoła, rodzice, lekarze, resorty zdrowia i edukacji. Aż do czasu, gdy nastolatka rodzi dziecko.

Bezpieczna podróż w tropiki

Bezpieczna podróż w tropiki

Polacy coraz chętniej podróżują do egzotycznych krajów. Żeby jednak wymarzone wakacje nie zamieniły się w koszmar, warto wiedzieć, na co zaszczepić się przed wyjazdem. Z danych Warszawskiego Instytutu Turystyki wynika, że w roku 2010 prawie 7,1 mln Polaków wyjechało z kraju w celach turystycznych. Coraz częściej udajemy się do krajów tropikalnych. Jak wynika z danych Międzywydziałowego Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, u 60-70 proc. turystów powracających z wakacji występują różnego rodzaju objawy chorobowe. Około 5 proc. podróżujących wymaga konsultacji lekarskiej, a 1 proc. z nich hospitalizacji. Według badań przeprowadzonych w latach 2008-2010, spośród 210 polskich podróżników tylko 42 proc. korzystało z jakiegoś rodzaju poradnictwa medycznego przed wyjazdem. Jedynie co piąty stosował chemioprofilaktykę malarii. Można więc powiedzieć, że często na własne życzenie zapadamy na którąś z egzotycznych chorób.

Plaga podrabianych leków

Plaga podróbek leków

Pół biedy, jeśli lek, który pacjent kupi przez internet, nie będzie skuteczny. Gorzej, gdy zawiera substancje, które mogą szkodzić zdrowiu. A tak jest coraz częściej. W Polsce rynek sfałszowanych leków kwitnie. Problem sfałszowanych leków rośnie, choć jego skala w Polsce jest nieznana. Podejrzane środki można kupić na bazarach, w siłowniach, klubach fitness, jednak około 50 proc. sfałszowanych leków jest sprzedawanych przez internet. Głównie są to produkty lecznicze i suplementy diety pochodzące z Egiptu, Indii, Pakistanu oraz krajów byłego ZSRR. Rynek nielegalnego obrotu lekami rozwija się bardzo szybko na całym świecie. Obecnie wynosi on około 1/10 światowego obrotu lekami.

Antykoncepcja nastolatków

Antykoncepcja nastolatków

Dane porażają: wśród dzieci do 15. roku życia współżycie seksualne rozpoczęło 27 proc. chłopców i 16 proc. dziewcząt. W grupie 17-18-latków inicjację ma już za sobą 40 proc. chłopców i 32 proc. dziewcząt. W niektórych szkołach kwitnie nie tylko rynek
dopalaczy i narkotyków, ale też środków antykoncepcyjnych.

Grzybicze zapalenia pochwy i sromu

Grzybicze zapalenia pochwy i sromu

Stany zapalne pochwy i sromu są jednym z częstszych powodów zgłaszania się pacjentek do ginekologa. Wśród przyczyn tych dolegliwości najczęściej wymienia się bakteryjne waginozy oraz grzybicze zapalenia pochwy i sromu. Infekcje grzybicze stanowią około 40 proc. wszystkich zapaleń pochwy.

Profilaktyka zakażeń dróg moczowych

Profilaktyka zakażeń dróg moczowych

Zakażenia dróg moczowych to bez wątpienia wstydliwy problem dla kobiet. Niechętnie o tym mówią, bagatelizują objawy, nie zdając sobie sprawy, że mogą prowadzić one do poważnych schorzeń.

Opryszczka wargowa

Opryszczka wargowa – objawy i leczenie płynem Sonol

Z radością korzystamy z pierwszych promieni słonecznych, wystawiamy twarz do słońca i z niecierpliwością czekamy na piekną opaleniznę. Jest jednak coś, co może nam popsuć dobry humor podczas letniego wypoczynku… Dla złośliwego wirusa Herpes simplex, to idealna pora na niespodziewane ujawnienie się. W słońcu wspaniale się rozwija, co objawia się bolesnymi wykwitami w okolicach ust.

Wspomaganie koncentracji  i zapamiętywania

Wspomaganie koncentracji i zapamiętywania

Współczesny tryb życia, któremu towarzyszą ciągły pośpiech i stres, powoduje, że coraz więcej osób ma problemy z pamięcią i koncentracją. Na szczęście są środki wspomagające kognitywne procesy mózgu. Każdego dnia mózg człowieka bombardowany jest ogromną ilością informacji. Dzięki pamięci – jednej z najdoskonalszych funkcji poznawczych ludzkiego umysłu – jesteśmy w stanie odbierać, przechowywać i odtwarzać informacje, które dotarły do mózgu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH