Symulacja porodu

W Warszawie powstało Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród”. Przeznaczone jest do szkolenia lekarzy, położnych, pielęgniarek, innych przedstawicieli personelu medycznego i służb ratunkowych. Instruktorami są położnicy, perinatolodzy i neonatolodzy.

Budowa Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” WUM została sfinansowana z Programów Prewencyjnych PZU Życie SA i TUWPZU. Celem współpracy WUM, PZU i PTGP jest poprawa opieki okołoporodowej w Polsce.

Rusza Szkoła Rodzica Wcześniaka

Szkoła Rodzica Wcześniaka będzie prowadzona w większości oddziałów neonatologicznych w szpitalach o 3. stopniu referencyjności, czyli tych, w których rodzi się najwięcej wcześniaków.

Szkoła jest wspólnym przedsięwzięciem Koalicji dla wcześniaka oraz Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Będzie to miejsce, w którym rodzice wcześniaków dowiedzą się najważniejszych rzeczy dotyczących opieki nad ich dzieckiem, będą mogli porozmawiać z personelem medycznym i z innymi rodzicami w podobnej sytuacji.

Przeciw in vitro

**Oświadczenie znanego neonatologa prof. Janusza Gadzinowskiego – wojewódzkiego konsultanta ds. neonatologii w Poznaniu, lekarza i kierownika Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – opublikowany na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej, wywołało duże poruszenie. Profesor Gadzinowski w swoim apelu przyłącza się do protestu w sprawie regulacji prawnych in vitro.**

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH