olej kokosowy

Jak olej kokosowy może pomóc w leczeniu trądziku?

Olej kokosowy może być skutecznym sposobem na trądzik. Stosowany jest na całym świecie. Jest bogaty w korzystne kwasy tłuszczowe i witaminę E. Zmniejsza stan zapalny.

Trądzik jest wywołany infekcją w otworach gruczołów łojowych, czyli mikroskopijnych gruczołach zewnątrzwydzielniczych w skórze. Wydzielają różne oleje, utrzymujące wilgoć w skórze i zapobiegające jej wyschnięciu i pękaniu. Bakterie mogą zatkać gruczoły łojowe.

dziecko

Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę?

Jak rozpoznać objawy łuszczycy u najmłodszych i jak leczyć tę chorobę skóry? W zmaganiach z łuszczycą ważny jest każdy krok – od diety po pielęgnację skóry.

Jeśli masz łuszczycę, jest 25 proc. szans, że twoje dziecko także będzie zmagało się z tą chorobą. W przypadku, gdy oboje rodzice chorują na łuszczycę, prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia u dziecka wzrasta aż do 60 procent.

Włókna kolagenowe ważne dla kości i skóry

Kolagen, jak to malowniczo opisują autorzy Biochemii Harpera, w przypadku zębów i kości jest niczym „stalowe pręty w zbrojonym betonie”. Stanowi główny składnik ścięgien i odpowiada za ich wytrzymałość.

Ponad 25 % masy białek w organizmie ludzkim stanowi kolagen. Jego właściwy stan wpływa na to, czy nasza skóra będzie jędrna i elastyczna,

Przesuszona skóra może mieć poważne konsekwencje zdrowotne

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale skóra jest największym organem w ciele człowieka. To swoista zbroja, którą jesteśmy otoczeni. Niestety, bardzo często bagatelizujemy ochronę, jaką dzięki skórze uzyskujemy, co doprowadza do jej różnorakich chorób. Czym jest przesuszenie skóry, jak je rozpoznać i walczyć z tym schorzeniem?

Katarzyna Przyborek, kosmetolog i ekspert w Klinice Młodości Blanki Pawłowskiej”

Przyczyny i skuteczne leczenie łuszczycy

Z łuszczyca żyje 180 milionów ludzi na całym świecie. Jak wygląda, co ją wywołuje i jak ją leczyć, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o łuszczycy.

Choroby skóry często są przez społeczeństwo lekceważone. Traktowane są jako mniej groźne i mniej istotne niż np. schorzenia układu krwionośnego czy pokarmowego. Tymczasem na leczenie niektórych z nich wydaje się na świecie co roku dziesiątki miliardów dolarów.

Rusza pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym!

Chłoniak skórny T-komórkowy (CTCL) to rzadki i trudny w rozpoznaniu nowotwór złośliwy układu chłonnego. Jak wygląda życie z tą chorobą?

Choroba jest wywołana niekontrolowanym wzrostem limfocytów T umiejscowionych w układzie limfatycznym skóry. Pacjentów z chłoniakiem skórnym T-komórkowym jest niewielu. Rzadko słyszy się o chorobie i sytuacji życiowej tej grupy chorych. Zmienić to ma badanie dotyczące jakości życia polskich chorych z CTCL.

jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę? Czy potrzebujesz jeszcze jednego kremu?

Czy potrzebujesz kolejnego kremu? Jak dbać o skórę? Jak dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki?

Większość kobiet ma tendencję do powiększania zasobności swoich kosmetyczek. Uwielbiają testować nowinki czy poszukiwać coraz to nowych specyfików, które poprawią stan cery i zatuszują niedoskonałości. Chętnie sięgają po kremy, maseczki, podkłady, pudry, toniki, pomadki, balsamy i wiele innych. Często kupujemy kosmetyki nieświadomie,

jak dbać o cerę

Jak dbać o cerę w mieście?

Życie w dużym mieście niestety nie sprzyja kondycji naszej cery. Czy wiesz dlaczego się tak dzieje? Duże miasta z reguły wiążą się z większymi możliwościami. Jest to jednak okupione ogromnymi zagrożeniami dla zdrowia. Stres, ciągły pęd i pośpiech, klimatyzacja oraz zanieczyszczone powietrze mają negatywny wpływ na nasz organizm, a co za tym idzie, także na wygląd naszej skóry.

Atopowe zapalenie skóry u dzieci - jaki sport wybrać?

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – jaki sport wybrać?

Atopowe zapalenie skóry u dzieci (AZS) może negatywnie wpływać na ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Np. może ograniczyć dziecku uprawianie ulubionych sportów. Dzieje się tak dlatego, że intensywne treningi czy chlorowana woda w basenie bardzo często nasila  zmiany na skórze. Jaką aktywność sportową wybrać dla dziecka i jakich zasad przestrzegać, kiedy nasza pociecha ma skórę skłonną do atopii?

Wyprysk na rękach i nogach

Wyprysk – co robić kiedy pojawi się na skórze?

Bardzo sucha i wrażliwa skóra może być jedną z wskazówek, że mamy problem o podłożu alergicznym. Przy kontakcie z silnym alergenem, zmiany mogą się nasilić i może pojawi się wyprysk. Co warto o nim wiedzieć i w jaki sposób się go pozbyć?

Grzybica stóp - jak ją pokonać?

Grzybica stóp – cierpi na nią prawie połowa Polaków!

Polska jest w niechlubnej czołówce, jeśli chodzi o występowanie grzybicy. Wg statystyk, ma ją już co piąty z nas. Powodem tego jest bagatelizowanie pierwszych objawów. Ważne, żeby wykryć grzybicę stóp jak najszybciej i zminimalizować szkody. Jakie są metody walki z grzybicą?

Klinika Nova Derm

Klinika Nova DermChirurgia plastycznaDermatologiaendokrynologiaKardiologiaMedycyna estetycznaOpis placówki Twórcami jak i właścicielami Kliniki Nova Derm są Dr n. med. Ewa Chlebus (dermatolog) oraz Dr n. med. Maciej Chlebus (kardiolog). Dr Ewa i Maciej Chlebusowie mimo różnych specjalności zawsze kierują się tymi samymi zasadami - obydwoje wiedzą, że lekarz to zawód, w którym szczególne znaczenie odgrywa wiedza i [...]
Łupież

Łupież

Łupież to dolegliwość polegająca na drobnopłatowym złuszczaniu w obrębie owłosionej skóry głowy. Badania dowodzą, że choroba ta występuje aż u połowy populacji.

W ogólnym pojęciu łupież powstaje w wyniku chorób skóry owłosionej, a choroby te prowadzącą do intensywnego złuszczania na powierzchni skóry głowy. Wyróżnia się kilka podtypów łupieżu, m.in. suchy, tłusty, łojotokowy, azbestowy, powstający w wyniku grzybicy skóry owłosionej czy łuszczycy. Z uwagi na różne podłoże patogenetyczne i odrębności kliniczne, każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia i leczenia.

Przyczyny

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Pacjenci, którzy zauważają u siebie niepokojące zjawisko wypadania włosów szukają fachowej porady w apteki. Obecnie dostępny jest szeroki wachlarz produktów hamujących proces łysienia. Warto wiedzieć, co polecać pacjentom i w jakich przypadkach.

Wszy

Wszy

Wszy są postrzegane jako problem nie tylko zdrowotny, ale też społeczny, świadczący o braku higieny. Tymczasem wszawica jest chorobą pasożytniczą, która może dotknąć każdego. Nie powinna więc być powodem wstydu, a tym bardziej być ukrywana.

Zimowa pielęgnacja skóry

Zimowy czas to dla naszej skóry nie lada wyzwanie. Niekorzystnie działają na nią nie tylko zewnętrzne warunki atmosferyczne (mroźne powietrze, wiatr, niskie temperatury), ale też suche, ciepłe powietrze w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach o bardzo niskiej wilgotności. Te skrajne, zmienne czynniki wpływają na stan i kondycję skóry twarzy i ciała, która wymaga w tym czasie szczególnie starannej i odpowiedniej pielęgnacji.

Polscy dermatolodzy zwyciężyli w prestiżowym konkursie

Polscy dermatolodzy zwyciężyli w prestiżowym konkursie World Dermoscopy Championship, Vienna 2015. Lekarze z naszego kraju, pod kierownictwem dr med. Grażyny Kamińskiej-Winciorek, pokonali 30 drużyn z całego świata i wzbudzili uznanie jury odgadując 20 rozpoznań zmian skórnych w spektakularnym tempie.

Podczas tegorocznego Czwartego Światowego Kongresu Dermoskopii, który odbył się w Wiedniu w dniach 16-18 kwietnia, kilkadziesiąt drużyn specjalistów z całego świata podjęło rywalizację w najbardziej prestiżowym konkursie z dziedziny dermoskopii – Dermoscopy World Championship.

Czerwone wino pomaga w trądziku

Czerwone wino pomaga w walce z trądzikiem, wspomagając efekty jego terapii – twierdzą naukowcy z University of California w Los Angeles.

Siłą czerwonego wina jest duża zawartość przeciwutleniaczy, w tym resweratrolu. Składnik ten znajduje się również w jagodach, winogronach. Ma udowodnione działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz hamuje powstawanie zmian trądzikowych. Spożywanie go w połączeniu ze stosowaniem kosmetyków z nadtlenkiem benzoilu daje dobre efekty leczenia wyprysków na skórze.

Łuszczyca – charakterystyka i metody terapii

Wzrasta wykrywalność łuszczycy

W Polsce wzrasta wykrywalność łuszczycy – uważają dermatolodzy, którzy brali udział w konferencji dotyczącej leczenia tej choroby, która odbyła się w Olsztynie. Coraz więcej ludzi chce wyglądać dobrze i idzie do lekarza, by pozbyć się defektów skóry – tłumaczy dr Aneta Szczerkowska-Dobosz z Akademii Medycznej w Gdańsku.

Z doświadczenia lekarzy praktyków wynika, że ok. 80-90 proc. chorujących i leczących tę chorobę doświadcza jej łagodnego przebiegu, pozwalającego na w miarę normalne funkcjonowanie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH