Czerwone wino pomaga w trądziku

Czerwone wino pomaga w walce z trądzikiem, wspomagając efekty jego terapii – twierdzą naukowcy z University of California w Los Angeles.

Siłą czerwonego wina jest duża zawartość przeciwutleniaczy, w tym resweratrolu. Składnik ten znajduje się również w jagodach, winogronach. Ma udowodnione działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz hamuje powstawanie zmian trądzikowych. Spożywanie go w połączeniu ze stosowaniem kosmetyków z nadtlenkiem benzoilu daje dobre efekty leczenia wyprysków na skórze.

Dr Emma Taylor prowadząca badania nad tą kwestią mówi: – Na początku myśleliśmy, że związki chemiczne z winogron i te zawarte w lekach przeciwtrądzikowych będą się nawzajem zwalczać, ale po badaniach okazało się, że uzupełniają się i dzięki temu lek działa skuteczniej i dłużej. Mamy nadzieję, że nasze badania wniosą wiele do współczesnej farmakologii i pozwolą efektywniej zwalczać trądzik – dodaje dr Taylor.

Czerwone wino ma także inne udowodnione właściwości prozdrowotne: zmniejsza ryzyko nowoworu piersi i zawału serca, jest korzystne dla wzroku i spowalnia proces starzenia się organizmu.

(Źródło: zdrowie.dziennik.pl, kobieta.onet.pl)

4.4/5 - (70 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH