Epidemia otyłości

Epidemia otyłości

Według WHO w 2015 roku na świecie będzie żyło aż 700 milionów otyłych osób, a nadwagę będzie miało ponad 2 miliardy. Przez stulecia pulchna sylwetka i zaokrąglone kształty były postrzegane jako synonim bogactwa oraz dobrego zdrowia. Dopiero w XX wieku, w efekcie wielu badań populacyjnych, otyłość powiązano z pogorszeniem stanu zdrowia oraz występowaniem dodatkowych chorób przewlekłych.

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Przede wszystkim musimy rozdzielić dwa pojęcia: nadwaga i otyłość. Z badań wynika, że 95 proc. kobiet uważa, że ma trochę za dużo kilogramów i dlatego odchudzało się, odchudza się lub będzie się odchudzać. W większości tych przypadków mamy do czynienia z nadwagą i tu pomoc psychologa nie jest konieczna.

Otyłe bakterie

Otyłe bakterie

Wreszcie stało się jasne, co (a raczej kto) odpowiada za epidemię otyłości, cukrzycę typu 2 i chorobę wieńcową. Chyba, że są to tylko „chłopcy do bicia”. Jak by to ujął Pan Zagłoba: na Ojczyznę takie terminy przyszły, że trzeba nam się było zbiorowo zastanowić, czy to godne i sprawiedliwe, żeby obrzucać kalumniami, odsądzać od czci i wiary i postponować Bogu ducha winnych, a przynajmniej nie tak złych, jak starano się nam wmówić. Staliśmy się świadkami swego rodzaju malowania portretu Doriana Greya na wspak. Nie wszystko takim jest, jakim się wydaje.

Otyłość epidemią XXI wieku

Otyłość jest problemem dotykającym coraz większej liczby osób w krajach całego świata – tylko w Polsce cierpi na nią aż 5 milionów mieszkańców. Osoby cierpiące na otyłość muszą same borykać się ze swoją chorobą, gdyż jest ona tematem tabu.

Otyłość trzeba leczyć

Czy panuje moda na odchudzanie? Niestety tak, ale dotyczy tylko młodych ludzi, którzy myślą, że bycie szczupłym to jeden z niezbędnych elementów bycia atrakcyjnym dla innych oraz zdobycia i utrzymania dobrej pracy. Powiedziałam „niestety”, bo niezdrowe diety, które młode kobiety stosują dążąc do wyimaginowanego ideału, odbijają się na ich zdrowiu, a w skrajnych przypadkach prowadzą do anoreksji czy bulimii.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH