KreacjaCiała dieta w depresji

Dieta w depresji – co jeść, a czego unikać?

Słowa “depresja” przyjęło się używać do określenia chandry, obniżonego nastroju, chwilowego braku motywacji czy chęci do działania. Jest to zazwyczaj spowodowane chronicznym stresem, przemęczeniem wywołanymi m.in. warunkami środowiskowymi. Kiedy następuje moment, gdy taki stan ewoluuje do poważnej choroby? Jak rozpoznać depresję i jak z nią walczyć? Jak powinna wyglądać dieta w depresji, która poprawi nastrój?

Co Tam? Psychoterapia bliska Tobie

Co Tam? Psychoterapia bliska TobiePsychologiaOpis placówki Nasza poradnia skupia najlepszych psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów w Warszawie. Skuteczność zapewnia nam korzystanie z metod różnych szkól terapeutycznych. Skupiamy się na pacjencie i jego potrzebach, dlatego w zależności od sytuacji oferujemy krótko- lub długoterminową pomoc. Nasza klinika jest miejscem z domową atmosferą, gdzie komfort oraz samopoczucie pacjenta stanowią [...]
Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Przede wszystkim musimy rozdzielić dwa pojęcia: nadwaga i otyłość. Z badań wynika, że 95 proc. kobiet uważa, że ma trochę za dużo kilogramów i dlatego odchudzało się, odchudza się lub będzie się odchudzać. W większości tych przypadków mamy do czynienia z nadwagą i tu pomoc psychologa nie jest konieczna.

Menopauza - Czas wielkich zmian

Menopauza – Czas wielkich zmian

Gdyby zapytać kobiety, z czym kojarzą klimakterium, pewnie wymieniłyby uderzenia gorąca, kołatanie serca, obniżone libido, huśtawki nastroju, kłopoty ze snem. Jednak z tymi objawami można skutecznie walczyć.

Joga leczy ciało i duszę

Joga leczy ciało i duszę

Traktujemy swój organizm jak czarną skrzynkę, do której boimy się zaglądać. Powszechne jest zagłuszanie wszelkich wskazówek, jakie daje nam ciało – zamiast docierać do źródła naszych stanów somatycznych, stosujemy gotowe środki przeciwbólowe, nasenne, pobudzające, podniecające.

Cywilizacyjne uwarunkowania bólów kręgosłupa

Cywilizacyjne uwarunkowania bólów kręgosłupa

Człowiek podlega stałemu wpływowi środowiska, w którym żyje. Zmiany zachodzące w otoczeniu, związane z postępem cywilizacyjnym, prowadzić mogą do rozwoju wielu chorób. W obrębie narządu ruchu na pierwsze miejsce w tym zakresie wysuwają się zespoły bólowe kręgosłupa. Liczba ludzi cierpiących na bóle kręgosłupa stale się zwiększa wraz z zachodzącymi przemianami cywilizacyjnymi, poprawą standardu życia oraz spadkiem ogólnej aktywności fizycznej. Doniesienia naukowe sygnalizują, że skala tego zjawiska narasta i przybiera rozmiary epidemii. Problem ten pociąga za sobą poważne skutki ekonomiczne i socjalne. Bóle kręgosłupa stanowią więc nie tylko problem medyczny, ale również społeczny.

Stres – siła napędowa

Stres – siła napędowa, czy destrukcja?

Ciągły pośpiech, chęć zrobienia oszałamiającej kariery, tragiczne informacje prezentowane przez środki masowego przekazu, problemy rodzinne, zdrowotne, obawa o utratę pracy, niepewne jutro – wszystko to sprawia, że stres jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Jak sobie z nim radzić?

Okiem psychoterapeuty

Okiem psychoterapeuty

„Dlaczego moje życie tak kiepsko się układa? Podczas spotkań towarzyskich zawsze stoję na uboczu. Nowi ludzie mnie peszą. Jeśli w pobliżu pojawia się interesujący mężczyzna, dokładam starań, aby wypaść jak najlepiej. Jestem wtedy zbyt elokwentna, przesadnie serdeczna. A przecież równocześnie zdaję sobie sprawę z bezsensowności swojego zachowania. Dobiegając trzydziestki czuję się samotna. Czego mi brakuje?” – pyta ze smutkiem Marta.

Bądź reżyserem świąt Bożego Narodzenia

Bądź reżyserem świąt Bożego Narodzenia

Jeszcze przed nadejściem Bożego Narodzenia trzeba zrobić coś, co się nazywa porządkami miłości. Trzeba przyjrzeć się przede wszystkim naszym kontaktom z samym sobą. Czy jesteśmy pełni złości, czy traktujemy spotkanie rodzinne jako przykry obowiązek…

Ból w chorobach reumatycznych

Termin „choroby reumatyczne” dotyczy wielu stanów chorobowych. Zaliczamy do nich choroby stawów, ścięgien, więzadeł, powięzi i mięśni. Wspólnym mianownikiem tych chorób jest ból zlokalizowany w układzie ruchu, stale postępujące upośledzenie funkcji, zniszczenie struktur tworzących staw, jak również tkanek pozastawowych.

Jak walczyć z rakiem duszy

Obecnie już co czwarty Polak ma mniejsze bądź większe kłopoty z depresją. Można więc śmiało powiedzieć, że powoli zaczynamy mieć do czynienia z problemem społecznym. Niestety liczba osób, która rozpoznaje u siebie powyższe objawy wciąż rośnie, a tylko 164 tys. zdecydowało się na pomoc lekarza psychiatry. Źle to wróży, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że z tą akurat chorobą poradzić sobie samemu jest niezwykle trudno.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH