Higiena jamy ustnej w pracy

Dbanie o higienę jamy ustnej wydaje się proste, jednak popełniamy wiele błędów w codziennej profilaktyce. Nie zdajemy sobie zwłaszcza sprawy, że godziny spędzone w pracy również destrukcyjnie wpływają na stan jamy ustnej. Szczególnie gdy mamy nawyki, które nie służą naszym zębom.

Jednym z najczęstszych niekontrolowanych nawyków w pracy jest podpieranie brody rękami. Ten pozornie nic nieznaczący odruch powoduje mocniejsze zaciskanie zębów,

Owoce dla dzieci - dieta dziecka

Owoce dla dzieci – jak je wprowadzić do diety malucha?

Są doskonałym źródłem witamin, błonnika oraz wielu związków organicznych, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie organizmu dziecka. A przy tym są soczyste i pyszne. Ich kształt, kolory i zapach działają zachęcająco dla dzieci – do próbowania, dotykania. Owoce dla dzieci są bardzo ważnym, zaraz po warzywach, składnikiem zrównoważonej diety. Jak wprowadzić owoce do diety dzieci, aby były uzupełnieniem prawidłowego żywienia?

Nadwaga u dzieci - jak zapobiegać

Nadwaga u dzieci – jak przed nią chronić od narodzin dziecka?

Maluch, u którego widać więcej ciałka, nie jest już postrzegany jako okaz zdrowia. Zdarza się, że część otyłych dorosłych cierpi z powodu nadmiernej masy ciała już od lat dziecięcych. Jak się okazuje odpowiednie żywienie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych w początkowym okresie życia jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju organizmu i zdrowia na przyszłość. Nadwaga u dzieci,

Nawyki żywieniowe dzieci - jak je zmienic?

Nawyki żywieniowe dzieci – jak je zmienić na lepsze?

Chipsy, słodkie napoje i kaloryczne desery – to często podstawowe składniki dziecięcej diety. Początek roku szkolnego to znakomity moment, by zmienić nawyki żywieniowe dzieci i wprowadzić zbilansowane posiłki.  Pamiętajmy, że przykład idzie z góry. Dobre nawyki wychodzą od nas, rodziców. 

Nie tylko na trawienie

Błonnik…nie tylko na trawienie

Błonnik, mimo że nie dostarcza energii, ani żadnych składników odżywczych, to ma niezwykle istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Błonnik pokarmowy jest naturalnym składnikiem produktów pochodzenia roślinnego. Występuje on w postaci rozpuszczalnej i nierozpuszczalnej. Błonnik nierozpuszczalny (celulozowy) to celuloza, hemiceluloza i ligniny. W przewodzie pokarmowym ulega tylko niewielkim przemianom. Dzięki znacznym właściwościom higroskopijnym wchłania kilkakrotnie więcej wody niż wynosi jego ciężar – pęcznieje w jelitach. Dodatkowo mechanicznie stymuluje ściany jelit, pobudzając je do wykonywania delikatnych ruchów perystaltycznych. Ta frakcja błonnika zawarta jest głównie w pełnym ziarnie zbóż, otrębach, kapuście, figach, malinach i w warzywach strączkowych.

Witamina D  – odkrycie ostatnich lat

Brak witaminy D ma związek z cukrzycą

Niski poziom witaminy D wydaje się sprzyjać oporności na insulinę, typowej dla cukrzycy typu 2 – informuje „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism”.

Przeprowadzone przez zespół doktora Micaha Olsona z Texas Southwestern Medical Center w Dallas (USA) badania dotyczące dzieci otyłych i szczupłych wykazały, że otyłości często towarzyszy niedobór witaminy D oraz skłonność do cukrzycy typu 2.
Już wcześniejsze prace wykazywały, że niedobory witaminy D mogą się wiązać z częstszym występowaniem chorób serca oraz cukrzycy, choć mechanizm tej zależności pozostaje do wyjaśnienia.

Zalety  nowych leków

Zalety nowych leków

U niemal każdej osoby, u której rozpoznano cukrzycę typu 2, leczenie należy rozpocząć od zmiany stylu życia w kierunku zachowań prozdrowotnych, z głównym naciskiem na dietę. Z reguły chorujący na cukrzycę są otyli, należy więc przekonać ich do takiej diety, która spowoduje redukcję masy ciała.

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Przede wszystkim musimy rozdzielić dwa pojęcia: nadwaga i otyłość. Z badań wynika, że 95 proc. kobiet uważa, że ma trochę za dużo kilogramów i dlatego odchudzało się, odchudza się lub będzie się odchudzać. W większości tych przypadków mamy do czynienia z nadwagą i tu pomoc psychologa nie jest konieczna.

Bez diety

Ponad połowa kobiet w ciąży nie stosuje zasad zdrowego żywienia. – wynika z niepublikowanego raportu dietetyków, do którego dotarł “Dziennik”.

Dlaczego ciężarnym Polkom tak trudno poskromić apetyt na niezdrowe jedzenie? Bo uważają, że w czasie ciąży wolno im wszystko. Ciężarne Polki zjadają aż trzykrotnie więcej sodu, fosforu i witaminy A, niż powinny. To oznacza kłopoty.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH