Wiosenna wizyta w SPA

Gdy pierwsze, mocniejsze po zimie promienie słońca wyciągają nas z domów, niestety często dopada nas wiosenne przesilenie. Warto szybko zregenerować siły, najlepiej w Biowitalnym SPA.

Wiosną, jakby na przekór pięknej pogodzie – czujemy się bardzo zmęczeni, łatwo łapiemy przeziębienia i z trudem przychodzi nam wypełnianie podstawowych obowiązków. Nie możemy odnaleźć w sobie energii i najchętniej zapadlibyśmy w zimowy sen.

Wiatr, mróz, suche powietrze. Jak dbać o skórę zimą?

Wiatr, mróz i suche powietrze sprawiają, że zimą musimy szczególnie dbać o skórę. Jak to robić?

Karolina Basiewicz, kosmetolog Princess Academy:

Zima to czas, gdy w kosmetykach powinnyśmy szukać takich składników, które natłuszczą i nawilżą skórę. Mogą to być oleje naturalne, czy masło shea. Ważne są przeciwutleniacze, czyli witamina E.

Przeziębienie? Grypa? Domowe sposoby na walkę z infekcją

W stanach przeziębienie i grypy aż 30% Polaków przyjmuje jedynie naturalne preparaty i stosuje domowe metody leczenia. Czy jednak te metody sprawdzą się w walce z najbardziej uciążliwymi objawami?

 

Ból gardła, zatkany nos czy trudności w oddychaniu to najbardziej uciążliwe dolegliwości przeziębienie i grypy.

Katar i zatkany nos

W pozbyciu się kataru i zatkanego nosa pomocne są inhalacje ziołowe z rumianku lub szałwii.

normy żywieni8a dzieci - zmiany na 2018

Normy żywienia dzieci – zmiany norm na rok 2018!

Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe, wystarczy dostarczać odpowiednią ilość energii i składników pokarmowych. Pomocne w tym zakresie są normy żywienia, opracowane i regularnie aktualizowane przez ekspertów. Przy nowych normach specjaliści brali pod uwagę najnowsze wyniki badań oraz zalecenia m.in. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Normy mają być pomocne w pracy lekarzy, dietetyków i osób planujących żywienie zbiorowe,

Orzechy włoskie czy nerkowce - które lepsze?

Orzechy włoskie czy nerkowce? Które z nich są zdrowsze?

Orzechy włoskie, nerkowce czy jakiekolwiek inne posiadają wyjątkowe właściwości. Różnorodność tych darów natury sprawia, że wykorzystując je w codziennej diecie możemy spodziewać się poprawy nie tylko swojego samopoczucia. Które orzechy będą najlepszym wsparciem dla mózgu i jakie inne korzyści płyną z sięgania po nie na co dzień?

smog

Smog – najbardziej narażone są dzieci

Smog to kolejny problem nowoczesnego i uprzemysłowionego świata. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stworzyła ranking krajów europejskich o największym stężeniu substancji szkodliwych w powietrzu. Jak z niego wynika, Polska plasuje się w niechlubnej czołówce. Z czym wiąże się to zjawisko w kwestii zdrowotnej? Przede wszystkim z problemami ze strony układu oddechowego. Najbardziej narażone na niekorzystny wpływ smogu są osoby starsze oraz dzieci.

choroby w pracy - praca na wysokości

Jakie choroby czyhają na ciebie w pracy?

W pracy nie tylko zarabiamy ale też możemy narazić się na choroby. Jakie? Najczęściej diagnozowanymi chorobami zawodowymi w Polsce są pylice płuc, choroby zakaźne lub pasożytnicze oraz przewlekłe choroby narządów głosu. Najwięcej przypadków chorób zawodowych odnotowano w zeszłym roku w województwach śląskim, mazowieckim i dolnośląskim. Jakie choroby w pracy czyhają na ciebie? Jak się przed nimi uchronić?

dziadek i babcia zdrowe odżywianie dieta seniora

Dieta seniora: 10 zasad zdrowej kuchni

21 i 22 stycznia są szczególnie ważnymi datami – w tych dniach przypada Dzień Babci oraz Dzień Dziadka.  Przy tej okazji warto jest przypomnieć sobie zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania, które jest ważne w każdym etapie życia.  Oto dziesięć najważniejszych zaleceń żywieniowych dla osób starszych, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia.

Owoce dla dzieci - dieta dziecka

Owoce dla dzieci – jak je wprowadzić do diety malucha?

Są doskonałym źródłem witamin, błonnika oraz wielu związków organicznych, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie organizmu dziecka. A przy tym są soczyste i pyszne. Ich kształt, kolory i zapach działają zachęcająco dla dzieci – do próbowania, dotykania. Owoce dla dzieci są bardzo ważnym, zaraz po warzywach, składnikiem zrównoważonej diety. Jak wprowadzić owoce do diety dzieci, aby były uzupełnieniem prawidłowego żywienia?

Nadwaga u dzieci - jak zapobiegać

Nadwaga u dzieci – jak przed nią chronić od narodzin dziecka?

Maluch, u którego widać więcej ciałka, nie jest już postrzegany jako okaz zdrowia. Zdarza się, że część otyłych dorosłych cierpi z powodu nadmiernej masy ciała już od lat dziecięcych. Jak się okazuje odpowiednie żywienie oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych w początkowym okresie życia jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju organizmu i zdrowia na przyszłość. Nadwaga u dzieci,

profilaktyka zdrowia

Profilaktyka zdrowia – lepiej nie chorować niż się leczyć

Słowa „lepiej zapobiegać, niż leczyć” to fragment przysięgi Hipokratesa, który był pierwszym prekursorem profilaktyki zdrowotnej przeszło 2 400 lat temu. Teza ta nie traci na aktualności i niejednokrotnie została potwierdzona badaniami i analizami. Powodem chorób nie jest niedostarczanie leków naszemu organizmowi. Dlaczego zatem chorujemy? Kluczem jest odpowiednia profilaktyka zdrowia! Ważne jednak, żeby była skuteczna. Jak radzić sobie kiedy pojawiają się powszechne symptomy i dolegliwości?

Marnowanie jedzenia - warzywa - jak ograniczyć?

Marnowanie jedzenia – 6 sposobów jak temu zapobiec

W rok w naszym kraju marnują się aż 52 kg żywności na osobę. Polska jest w czołówce krajów europejskich, w których wyrzuca się najwięcej jedzenia. Co roku marnujemy około 9 mln ton żywności, z czego 2 mln ton wyrzucane jest przez gospodarstwa domowe – wynika z danych Banków Żywności. Czy da się ograniczyć marnowanie jedzenia?

Puchnące stopy

Sprawdzone sposoby na puchnące stopy

Kiedy temperatury są coraz wyższe u wielu osób, w szczególności kobiet, pojawiają się puchnące stopy. Oznacza to, że nasz organizm ma problem z krążeniem płynów ustrojowych. Na takie efekty upałów najbardziej narażone są osoby z nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem. Chcąc przynieść nogom ulgę, warto zastosować się do kilku rad.

Kąpiel dziecka - podstawa pielęgnacji

Kąpiel dziecka – podstawy pielęgnacji niemowląt

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia? Kąpiel dziecka to podstawowy zabieg, który ma na celu utrzymanie czystości i zniwelowanie reakcji alergicznych. Na tym etapie warto wybrać łagodne środki myjące oraz olej lniany, bogaty w kwasy omega-3 i omega-6, które pielęgnują i chronią skórę najmłodszych.

Joga masaż Marcus Bongart sposoby na stres

Sposoby na stres: medytacja i zrelaksowany umysł w pracy

Qigong, joga, tai chi – łagodne ćwiczenia połączone z medytacją działają korzystnie na motywację i koncentrację pracowników. Przetestowali to już pracownicy firm skandynawskich. Polskie firmy coraz częściej w swoich siedzibach tworzą strefy medytacji i zapraszają specjalistów, którzy mają pomóc kadrze odprężyć się w pracy.

Kalkulatory BMI nie zawsze mówią prawdę

Kalkulatory BMI nie zawsze powiedzą prawdę

BMI to nic innego niż stosunek wzrostu do masy ciała. Stworzona przez specjalistów tabela pomoże zorientować się, czy mieścimy się w normie, czy musimy nad sobą popracować. Jednak kalkulatory BMI nie zawsze pokazują prawdę. Może zdarzyć się sytuacja, gdzie wg BMI mamy nadwagę, a tak na prawdę wcale jej nie mamy. Podobnie może być w drugą stronę.

Zdrowa dieta - minimalizm na talerzu

Zdrowa dieta – minimalizm na talerzu

Mówi się “mniej znaczy lepiej”. Ale co definicja minimalizmu oznacza w praktyce w kontekście odżywania – chodzi o mniejsze porcje jedzenia czy ograniczoną ilość składników? W zasadzie – i jedno i drugie. Trzeba przy tym pamiętać, że zdrowa dieta ma na celu przede wszystkim dbanie o stan organizmu. Odchudzanie nie powinno być celem samym w sobie.

Zatrucie grzybami - trujący grzyb

Zatrucie grzybami – objawy, pierwsza pomoc

Zatrucie grzybami to wciąż istotny segment wszystkich zatruć pokarmowych w Polsce. Co obiecujące, obserwujemy spadek w ilości zatruć niebezpiecznymi gatunkami grzybów, a to dzięki rosnącej świadomości na temat zagrożeń, jakie niesie nieuważne zbieranie grzybów. Co niepokojące, wzrasta liczba zatruć umyślnych, których celem jest wprowadzenie się w stan odurzenia.

Jak zmienić swoje życie

Jak zmienić swoje życie? Zacznij od diety i sportu!

Chcesz pozbyć się złych nawyków i odmienić swój styl życia na bardziej aktywny? A może myślisz o odnalezieniu zagubionych godzin lub zwiększeniu swojej wydajności? Zastanawiasz się, jak odblokować się na nowe lepsze  życie? Pamiętaj, że możesz to zrobić w każdej chwili, bez względu na wiek, zawód czy stan cywilny. Jak zmienić swoje życie w kilku krokach?

Bakterie jelitowe

Bakterie jelitowe – czym są i jak nam pomagają?

W naszym ciele żyje wiele jeszcze niezbadanych mikroorganizmów, ich łączna waga w samych jelitach może wynosić nawet do 2 kilogramów. Najwięcej bakterii mieści się w naszym przewodzie pokarmowym. Dobry stan mikroflory jelit pozytywnie wpływa na cały organizm, bowiem bakterie jelitowe odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie np. układu odpornościowego. Co zrobić, aby zadbać o odpowiedni poziom dobrej jakości bakterii jelitowych i czym tak naprawdę one są?

Spacer po zdrowie

Już 2 i pół godziny spaceru tygodniowo mogą przedłużyć nasze życie o 3 lata i pomóc w zachowaniu dobrego zdrowia – twierdzą naukowcy z Harvardu.

Dr I-Min Lee komentuje: „Musimy wreszcie zrozumieć jak ważny jest związek między zdrowiem a aktywnością fizyczną. Nie można tego lekceważyć. Nawet niewielka ilość bardzo prostych ćwiczeń, jak np. zwykły spacer mogą korzystnie wpłynąć na jakość i długość życia. Warunkiem jest jednak zachowanie odpowiedniego tempa i intensywności. Nie może być to powolna przechadzka, ale w miarę szybki marsz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH