Przeziębienie? Grypa? Domowe sposoby na walkę z infekcją

W stanach przeziębienie i grypy aż 30% Polaków przyjmuje jedynie naturalne preparaty i stosuje domowe metody leczenia. Czy jednak te metody sprawdzą się w walce z najbardziej uciążliwymi objawami?

 

Ból gardła, zatkany nos czy trudności w oddychaniu to najbardziej uciążliwe dolegliwości przeziębienie i grypy.

Katar i zatkany nos

W pozbyciu się kataru i zatkanego nosa pomocne są inhalacje ziołowe z rumianku lub szałwii.

WHO ostrzega Europę przed odrą

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała za pośrednictwem swojego Biura Regionalnego dla Europy w Kopenhadze o wzroście przypadków zachorowań na odrę w Europie i ponagliła kraje regionu do rozszerzenia programów szczepień.

„Odra nie jest nieszkodliwą infekcją, jak niektórzy zdają się uważać, i tam gdzie możemy zapobiec chorobie i śmierci, powinniśmy to robić” ‒ powiedziała dyrektorka regionalna WHO dla Europy Zsuzsanna Jakab.

Niebezpieczna angina

Niebezpieczna angina

Zapalenie gardła to jedna z najczęstszych przyczyn wizyty u lekarza rodzinnego. Bakteryjne zapalenie gardła i migdałków występuje u około 15 proc. dzieci i 10 proc. dorosłych. Angina, czyli ostre zapalenie gardła i migdałków jest stanem zapalnym, któremu towarzyszy zajęcie tkanki limfatycznej gardła. Za 90 proc. przypadków bakteryjnego zapalenia gardła i migdałków odpowiada Streptococcus pyogenes (paciorkowiec beta-hemolizujący z grupy A – PBHA). U dzieci zakażenia te występują głównie pomiędzy 5. a 15. rokiem życia.

Gardłowe POGOTOWIE

Gardłowe POGOTOWIE

Powszechność i częstość bólów gardła powoduje, że dolegliwość ta jest niesłusznie bagatelizowana przez pacjentów, a czasem nawet przez lekarzy. Gardło – jak na warunki anatomiczne człowieka – to bardzo duży „obszar”. Dzieli się on na trzy części: ustną, krtaniową i nosową (inaczej gardło górne, środkowe i dolne). Krzyżują się w nim dwa bardzo ważne dla człowieka układy: oddechowy i pokarmowy. Oznacza to, że czasami przyczyna dolegliwości (niekiedy bardzo dokuczliwych) może być zlokalizowana poza gardłem.

Grypa sezonowa

Grypa sezonowa

Gdy nadchodzi jesień, w aptece coraz częściej pojawiają się pacjenci, którzy skarżą się, że dopadła ich grypa. Należy jednak ostrożnie podchodzić do takich deklaracji, bowiem nie w każdym takim przypadku mamy do czynienia z grypą w rozumieniu rozpoznania medycznego.

Kiedy pali i piecze

Kiedy pali i piecze

Po pysznym smażonym posiłku czujesz, że dopadła cię niestrawność – odbija ci się, odczuwasz pieczenie i ból w gardle. Przez męczące palenie w przełyku masz wrażenie, że za chwilę zaczniesz zionąć ogniem. Te nieprzyjemne objawy to zgaga. Podpowiemy ci, jak sobie z nią poradzić.

Mucoangin

Mucoangin – to ambroksol, który działa znieczulająco!
Okres je­sien­no­-zi­mo­wy sprzy­ja wy­stę­po­wa­niu in­fek­cji gór­nych dróg od­de­cho­wych. Jak wska­zu­ją ba­da­nia epi­de­mio­lo­gicz­ne, w po­nad 90 proc. przy­pad­ków czyn­ni­kiem etio­lo­gicz­nym tych in­fek­cji są wi­ru­sy.

Zapalenie migdałków

Schorzenia migdałków kojarzone są przede wszystkim z okresem dzieciństwa i wieku dorastania, ale w codziennej praktyce laryngologicznej bardzo często spotykamy się z tymi chorobami także u osób dorosłych.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH