Jak uśmierzyć ból nowotworowy

Jak uśmierzyć ból nowotworowy

Ból jest subiektywnym odczuciem dotyczącym sfery emocjonalnej i czuciowej, pojawiającym się na skutek działania bodźców, które uszkadzają lub mogą uszkodzić tkanki. Natężenie bólu odczuwane przez daną osobę zależy nie tylko od siły bodźca, ale również od stanu fizycznego i psychicznego, w jakim ta osoba się znajduje.

Biegunka w podróży

Biegunka w podróży

Biegunka podróżnych zwykle trwa 3-4 dni. Jeśli dolegliwości trwają dłużej, należy zgłosić się do lekarza. Pamiętajmy, że lepiej i łatwiej jest zapobiegać tej chorobie niż ją leczyć.

Mikroelementy naszego życia

Mikroelementy naszego życia

Wszyscy wiedzą, że witaminy są niezbędne dla zdrowia, tymczasem niedoceniane mikroelementy pełnią liczniejsze i nierzadko ważniejsze funkcje niż witaminy. Nie ustalono dotychczas kompletnej listy mikroelementów, ale zalicza się do nich: miedź, cynk, jod, fluor, mangan, selen, molibden, kobalt i chrom. Niektórzy naukowcy wymieniają tu także nikiel, wanad, krzem, a nawet cynę.

Łuszczyca – wyzwanie dla medycyny

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą dermatologiczną. Jej nazwa – psoriasis – pochodzi od greckiego słowa oznaczającego świąd. Jednostka chorobowa została wprowadzona przez Roberta Williana prawie 200 lat temu, jednak pomimo licznych badań, nie do końca poznano jej patogenezę, a terapia opiera się na łagodzeniu objawów.

Korzeń życia żeń-szeń

Każdy z nas słyszał o sile, jaka drzemie w żeń-szeniu. Od setek lat przypisywane są tej roślinie cudowne właściwości lecznicze i wspomagające organizm ludzki.
Uważany za panaceum, tzw. korzeń życia lub dosłownie z języka chińskiego Gin–seng „korzeń człowiek”, towarzyszy ludziom zamieszkującym Azję w ich codziennym życiu. Swoją nazwę zawdzięcza niezwykłemu kształtowi korzenia, przypominającemu sylwetkę człowieka.

Profilaktyka i leczenie żylaków nóg

Zastój krwi w żyłach i nieprawidłowe odprowadzanie płynu tkankowego prowadzą do stanów zapalnych i obrzęków. Dochodzi do wzrostu ciśnienia żylnego i uszkodzenia zastawek, a w konsekwencji do uszkodzeń naczyń tętniczych i powstawania „pajączków”.

Żurawina kontra antybiotyk

Żurawina jest w lżejszych zakażeniach dróg moczowych doskonałą alternatywą dla antybiotyku, ponieważ w przeciwieństwie do niego ułatwia usunięcie tylko „złych” bakterii, nie niszcząc tych drobnoustrojów, których obecność w organizmie poprawia jego funkcjonowanie (np. flora bakteryjna).

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH