Działanie żurawiny zbadane!

**O tym, że sok z żurawiny ma działanie lecznicze nie trzeba nikogo przekonywać.**

Zespół naukowców pod kierunkiem prof. Terri Camesano z Worcester Polytechnic Institute postanowił zbadać tym razem nie skuteczność, ale sam mechanizm działania soku żurawinowego na szczep bakterii Escherichia coli. Sprawdzono, w jaki sposób substancje zawarte w owocach rośliny z rodzaju borówek, oddziałują na zdolność bakterii do atakowania komórek człowieka.

Dlaczego powstają żylaki?

Dlaczego powstają żylaki?

Co trzecia kobieta w Polsce cierpi z powodu żylaków. Są one dużym problemem nie tylko dla osób starszych – coraz częściej skarżą się na nie młode kobiety, szczególnie te pracujące na stojąco, na przykład farmaceutki.

Żurawina kontra antybiotyk

Żurawina jest w lżejszych zakażeniach dróg moczowych doskonałą alternatywą dla antybiotyku, ponieważ w przeciwieństwie do niego ułatwia usunięcie tylko „złych” bakterii, nie niszcząc tych drobnoustrojów, których obecność w organizmie poprawia jego funkcjonowanie (np. flora bakteryjna).

Infekcja dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych dotyczą zapalenia cewki moczowej, pęcherza moczowego lub miedniczek nerkowych. Najczęstszym drobnoustrojem obserwowanym w infekcjach jest pałeczka okrężnicy (Echerichia coli). Jeżeli nie wywołuje ona zakażenia bezpośrednio, to dołącza do bakterii odpowiedzialnych za schorzenie (gronkowców lub paciorkowców), dając zakażenia wtórne.

Furoxin laureatem Nagrody Profesorów Farmacji

**Piąta edycja Nagrody Profesorów Farmacji była nietypowa, bowiem nagrody zostały przyznane dwuetapowo.**
W pierwszym etapie wyróżniono preparat [**Chela-Mag B6**](/news/chela-mag-b6-laureatem-nagrody-profesorow-farmacji “Chela-Mag B6 laureatem Nagrody Profesorów Farmacji”), w drugim etapie dwa preparaty firmy Lek-Am: [**BioLuteina Plus**](/news/bioluteina-plus-laureatem-nagrody-profesorow-farmacji “BioLuteina Plus laureatem Nagrody Profesorów Farmacji”) oraz Furoxin.

Zdrowie z krzaka

Żurawina amerykańska powinna znaleźć się w menu każdego, kto kiedykolwiek
miał problemy z układem moczowym. Wspomaga terapię zakażeń dróg moczowych, a preparaty oparte na niej mogą też skutecznie uzupełniać leczenie kamicy nerkowej.

Żurawina amerykańska pozwala obniżyć pH moczu, tworząc niekorzystne środowisko do rozwoju bkterii i jednocześnie podnosi poziom wydzielania kwasu szczawiowego i moczowego.

Czym jest zapalenie układu moczowego?

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH