jak czytac etykiety wody w sklepie

Jak czytać etykiety wody w sklepie?

Na etykiecie opakowania wody znajdują się ważne informacje. Umiejętność czytania etykiet jest ważnym krokiem, by za każdym razem dokonywać świadomych wyborów podczas zakupów. Jak czytać etykiety, by wybierać najbardziej wartościowe produkty? 

Lato w SPA

W czasie wakacyjnych miesięcy skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych, klimatyzowanego powietrza, co wpływa
na nią niekorzystnie. Warto skusić się na profesjonalne zabiegi w salonach SPA, które poprawią nie tylko kondycję skóry, ale też nasze samopoczucie.

Koniec z potem

Koniec z potem

Pocenie się to proces fizjologiczny, podczas którego przez gruczoły potowe wydalana jest mieszanina składająca się w 99 proc. z wody. Pocenie się to efekt nieustannie zachodzących procesów termoregulacyjnych, które mają za zadanie utrzymać prawidłową ciepłotę ciała i homeostazę organizmu. W wyniku procesów przemiany materii, w organizmie człowieka nieustannie odbywa się produkcja ciepła. Aby nie dopuścić do przegrzania, stale produkujemy pot. Przeciętnie wydalamy go w ilości około jednego litra na dobę. Jednak ilość ta może znacznie wzrosnąć np. podczas wysokiej gorączki, intensywnego wysiłku fizycznego lub przebywania na terenach nasłonecznionych, gdzie temperatura otoczenia przekracza 30°C, gdy konieczne jest intensywne chłodzenie organizmu. Parujący pot ochładza rozgrzane ciało. Jednocześnie prowadzi do utraty wody i soli mineralnych, które systematycznie trzeba uzupełniać, aby nie dopuścić do groźnego odwodnienia. W sytuacjach kiedy pocimy się intensywniej niż zwykle, zaleca się spożywanie dużej ilości płynów w postaci wód mineralnych, świeżych soków owocowych i warzywnych, a także soczystych owoców, takich jak cytrusy lub arbuz.

Biegunka podróżnych i inne przypadłości

Biegunka podróżnych i inne przypadłości

Częstym problemem osób wyjeżdżających do krajów o niższym standardzie sanitarnym jest biegunka podróżnych. Jest to zespół objawów spowodowanych zakażeniem przewodu pokarmowego. Występuje nawet u 20-50 proc. turystów podróżujących do krajów Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji Południowej i Bliskiego Wschodu. W przeciwieństwie do zwykłych biegunek pochodzenia wirusowego, z którymi mamy do czynienia na co dzień, biegunka podróżnych (diarrhoea viatorum) najczęściej występuje przy zakażeniu bakteryjnym (prawie 80 proc.). Prawie jedna trzecia z nich wywołana jest przez enterotoksyczne szczepy Escherichia coli (ETEC). Rzadziej biegunkę powodują inne bakterie (np. Campylobacter, Salmonella), wirusy i pierwotniaki.

Nanowoda – cudowna woda?

**Nanowoda była hitem łódzkich targów kosmetycznych.**

Woda o wyjątkowych właściwościach powstała dzięki odkryciu dwójki naukowców – prof. Wiesława Stręka i Zdzisława Oszczędy.

W jaki sposób badaczom udało się stworzyć tę cudowną wodę, która ma być przełomem w nowoczesnej kosmetologii? W zwykłej wodzie jej molekuły tworzą klastery złożone nawet z tysiąca cząsteczek. Naukowcy, przy zastosowaniu wyładowań elektrycznych, rozbili klastery na niewielkie grupy, tzw. nanoklastery. Zmieniło to właściwości zwykłej wody.

Woda zdrowia doda

Woda zdrowia doda

Woda mineralna zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zawiera cenne minerały, dzięki czemu ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia i urody. Każdego dnia powinniśmy wypijać co najmniej 2 litry płynów, w tym około 1,5 litra wody mineralnej.

Dieta dla pięknej skóry

Dieta dla pięknej skóry

Właściwie skomponowany jadłospis uwzględniający zapotrzebowanie organizmu na niezbędne witaminy i pierwiastki to tajemnica młodego wyglądu i piękna – lśniących włosów, gładkiej skóry oraz twardych paznokci.

Elementarz przyszłej mamy

Elementarz przyszłej mamy

Ciąża to czas zmian. Ten elementarz dedykujemy zwłaszcza tym, które po raz pierwszy przeżywają ten cudowny stan. Aby wasza ciąża przebiegała w zdrowiu i radości, a poród był łatwiejszy.

Gdy dieta jest lekiem

Gdy dieta jest lekiem (żywienie pozajelitowe)

Żywienie pozajelitowe uznano za czwarty – po wynalezieniu antyseptyki, znieczulenia i antybiotyków – kamień milowy w rozwoju współczesnej medycyny. Dlaczego ważne jest, by ciężko chorzy pacjenci byli w odpowiedni sposób odżywiani?

Z żywieniem jest tak samo, jak z wodą czy tlenem. Czy możemy nazwać oddychanie lub picie leczeniem? Ale proszę sobie wyobrazić człowieka podłączonego do kroplówki lub respiratora. To już nie jest „tylko” picie czy „tylko” oddychanie, wtedy taki proces nazywamy terapią płynową albo oddechową. Tak samo możemy potraktować żywienie. W normalnych warunkach jest ono czynnością fizjologiczną; w warunkach szpitalnych to rodzaj farmakoterapii.

Lekkostrawne święta

Lekkostrawne święta

Karp smażony, śledzie w śmietanie, pierogi, kapusta z grzybami, a na deser: makowiec, sernik, kutia i kawałek piernika… W święta zwykle stół ugina się pod ciężarem kalorycznych potraw, a my pod ciężarem dodatkowych kilogramów. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik, jak się najeść, a nie przejeść.

Po zdrowie do Krynicy Zdroju

Po zdrowie do Krynicy Zdroju

Jej tradycje przyrodolecznicze, prawie podalpejski klimat, malowniczy beskidzki krajobraz oraz bogactwo wód mineralnych już od ponad 200 lat sprzyjają naturalnej odnowie biologicznej zmęczonych i osłabionych organizmów.

menu dla nerek

Menu dla nerek

Dieta oparta na zaleceniach lekarzy i dietetyków jest najlepszą profilaktyką przeciwko chorobom nerek, nawrotom kamicy nerkowej. Co jeść, co ograniczyć, a z czego zupełnie zrezygnować, aby zadbać o swoje nerki, a przede wszystkim zatrzymać tworzenie się kamieni?

Oblewają Cię siódme poty? Zmień dietę!

**Codzienne rytuały pielęgnacyjne nie zapewniają ci satysfakcjonującej ochrony przed nieprzyjemnym zapachem? Czy robisz coś nie tak? Co powinnaś zmienić?**

Antyperspirant i odpowiednia dieta – to klucz do sukcesu i przepis na wygraną walkę z potem.

**Pij dużo wody mineralnej i naparów ziołowych**

Wiele osób mylnie uważa, że ograniczając ilość spożywanych płynów zahamuje nadmierne wydzielanie potu. Nie jest to dobry sposób na walkę z problemem. Trzeba pamiętać, że jeśli organizm jest odwodniony, to wprawdzie wydziela mniej potu, ale jego termoregulacja pozostaje lekko zaburzona.

Leki na wysypiskach

Powszechnie wiadomo, że nadmierne stosowanie leków negatywnie odbija się na zdrowiu człowieka, ale niewiele wiadomo, jaki mają one wpływ na środowisko naturalne?
Dopiero 15 lat temu zauważono, że leki przedostają się do środowiska. Wcześniej nie prowadzono tego typu badań, ponieważ uważano, że leki są domeną farmaceutów i lekarzy, natomiast środowisko jest domeną chemików, ekologów i biologów. Te dwie dziedziny były postrzegane jako niezależne od siebie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH