Tabletka na otyłość i cukrzycę

Naukowcy z Harvard Medical School ogłosili, że opracowali rewolucyjny środek do walki z otyłością. Jest nim tabletka zawierająca naturalnie występujący w ludzkim organizmie hormon – irisin. Według naukowców hormon ten ma duży wpływ za spalanie kalorii oraz cukru w mięśniach.

Profesor Bruce Spiegelman zaznacza jednak, że wynalezione przez jego zespół tabletki nie zwolnią pacjentów z obowiązku regularnych ćwiczeń. Suplement diety na bazie irisin nie będzie wzmacniał bowiem mięśni, a jedynie pomagał organizmowi w pozbyciu się niepotrzebnych kalorii.

Substancje wspomagające odchudzanie

Substancje wspomagające odchudzanie

Rynek farmaceutyczny oferuje wiele suplementów diety wspomagających odchudzanie. W połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi pomagają one w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Do odchudzania potrzeba silnej woli, a także silnego organizmu. W aptece dostępne są preparaty, które hamują apetyt, przyspieszają metabolizm, zapobiegają urazom podczas ćwiczeń i dodają energii. Trzeba jednak pamiętać, że odgrywają rolę jedynie wspomagającą. Pomogą, ale nie wyręczą w wysiłkach mających doprowadzić do uzyskania upragnionej sylwetki.

Składnik czerwonego wina poprawia metabolizm u otyłych

Składnik czerwonego wina – resveratrol – zażywany w stosunkowo małych dawkach poprawia przemianę materii u otyłych mężczyzn – wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma „Cell Metabolism”.

Zdaniem autorów pracy, naukowców z Uniwersytetu w Maastricht (Holandia), efekty działania tej substancji są tak dobre, jak skutki znacznego ograniczenia kalorii w diecie.

Leczenie otyłości

Leczenie otyłości

Przede wszystkim musimy rozdzielić dwa pojęcia: nadwaga i otyłość. Z badań wynika, że 95 proc. kobiet uważa, że ma trochę za dużo kilogramów i dlatego odchudzało się, odchudza się lub będzie się odchudzać. W większości tych przypadków mamy do czynienia z nadwagą i tu pomoc psychologa nie jest konieczna.

Olej ryżowy

Olej ryżowy

Otrzymuje się go z nasion ryżu, a konkretnie z otrąb ryżowych (łusek), czyli odpadów stanowiących około 8 proc. nieprzetworzonych ziaren. Olej ryżowy, bo o nim mowa, to jeden ze zdrowszych olejów – zawiera jedynie 15-20 proc. tłuszczu.

Olej ryżowy ma charakterystyczny zapach i żółtawy kolor. Ocenia się, że jest to jeden z bezpieczniejszych i zdrowszych olejów w przemyśle spożywczym, a przemawia za tym bardzo wiele argumentów.

Indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny

Energia, która jest w ciągu dnia dostarczana organizmowi, pochodzi z trzech podstawowych składników odżywczych: węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Największy udział mają węglowodany, gdyż – jak zalecają naukowcy – powinny one pokrywać aż 50-60 proc. dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Wiosenny plan odchudzania

Wiosenny plan odchudzania

Wiosna to najlepsza pora na odchudzanie. Jesteś wtedy skazana na sukces. Decyduje o tym szybszy metabolizm i doskonałe samopoczucie.

Wiosną dieta odchudzająca staje się łatwa i przyjemna w stosowaniu. Spontanicznie wprowadzasz zmiany w menu, a aura zachęca do częstego przebywania na świeżym powietrzu. Więcej słońca to również doskonałe samopoczucie, a poprawa nastroju oznacza definitywny rozwód ze słodyczami. O tej porze roku jesteś też najbardziej zmotywowana. Co tak działa? Widok własnych krągłości i myśl o bliskim urlopie. Oto 10 kroków zdrowego, wiosennego odchudzania.

Leczenie klimatem

Leczenie klimatem

Za oknami szaro i zimno, kaloryfery w naszych domach pracują pełną parą, a my na zmianę przemarzamy i ogrzewamy się. W efekcie stajemy się podatni na infekcje. Problem ten dotyczy większości mieszkańców dużych miast, którzy są „rozhartowani”, ich układ odpornościowy jest „wydelikacony”.

Elementarz przyszłej mamy

Elementarz przyszłej mamy

Ciąża to czas zmian. Ten elementarz dedykujemy zwłaszcza tym, które po raz pierwszy przeżywają ten cudowny stan. Aby wasza ciąża przebiegała w zdrowiu i radości, a poród był łatwiejszy.

Płatki czy musli?

Płatki czy musli?

Jeszcze nie tak dawno na śniadanie jadaliśmy zwykłą owsiankę na mleku, potem przyszedł szał na płatki kukurydziane. Teraz mamy do wyboru kilkadziesiąt rodzajów musli i całą gamę najróżniejszych płatków śniadaniowych.
Jak wybrać te najlepsze?

Dieta w terapii nowotworów

Dieta w terapii nowotworów

Po operacji, gdy chory może już jeść, jego dieta musi być jak najlepiej zbilansowana. Posiłki powinny być małe objętościowo, podawane regularnie i z odpowiednią częstotliwością (nawet 6-8 razy dziennie), w odstępach nie większych niż dwie godziny. Nie mogą być ciężkostrawne, tłuste i zbyt słodkie. Należy podawać pełnowartościowe białko, tłuszcze pochodzenia roślinnego bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, węglowodany złożone oraz witaminy i składniki mineralne. Jeśli więc pacjent nie może jeść warzyw na surowo, to najlepiej gotować je na parze, bo wtedy tracą najmniej witamin. Jeśli nie je owoców, można wyciskać z nich sok i podawać rozcieńczony wodą. Warto wzbogacać posiłki, dodając zmielone mięso, ryby, sery twarogowe lub rozdrobnione jajko, drobne, ugotowane do miękkości kasze, makaron i ryż.

Kaloryczny ekran

Im więcej programów telewizyjnych ogląda trzyletnie dziecko, tym więcej pije słodkich napojów i je niezdrowych przekąsek – informuje serwis “EurekAlert”.

Naukowcy z Harvardu przeprowadzili ankietę wśród matek 1203 dzieci zaangażowanych w Projekt Viva, dotyczący odżywiania ich pociech.

Okazało się, że każda dodatkowa godzina przed telewizorem odpowiadała zwiększeniu spożycia słodkich napojów i niezdrowych pokarmów, dającemu dodatkowe 46,3 kilokalorii dziennie. Jednocześnie spadało spożycie warzyw i owoców.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH