Klimatyzacja źle wpływa na oczy w pracy

Gdy słupek rtęci w termometrze wzbija się coraz wyżej, ciężkimi do wytrzymania upałami nie przejmują się pracownicy firm, które zdecydowały się na zainstalowanie klimatyzacji. Na zewnątrz ludzie spacerują w męczącym skwarze, a wewnątrz biurowców przyjemny chłód sprzyja pracy. Komfort po czasie zaczyna się jednak psuć – pojawiają się dolegliwości oczu, takie jak swędzenie czy zaczerwienienia, które są pierwszymi objawami tzw. syndromu oka biurowego.

Pielęgnacja suchej skóry

Pielęgnacja suchej skóry

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z problemem suchej skóry. Czynnikami, które mają na to wpływ są m.in.: przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach i przy świetle jarzeniowym, kontakt z detergentami, niekorzystne warunki atmosferyczne. Sucha skóra jest cienka, matowa, mniej elastyczna, traci miękkość, a w niektórych partiach ciała (dłonie, podudzia) robi wrażenie szorstkiej. Często też pojawia się tendencja do teleangiektazji.

Wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry)

Wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry)

Na wyprysk kontaktowy najbardziej narażone są osoby cierpiące na choroby alergiczne, gdyż ich skóra jest bardziej wrażliwa. Jednak podrażnienia skóry bardzo często występują także u ludzi zdrowych, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Środowisko, w którym żyje człowiek, coraz trudniej nazwać naturalnym. Ekolodzy chętnie nazywają je chemicznym, i trudno nie przyznać im racji. Pomimo wzrastającej ekologicznej świadomości społeczeństw oraz stosownych uregulowań prawnych, rośnie skażenie środowiska naturalnego: ziemi, powietrza i wody.

Czerwone

Czerwone, zmęczone, suche oczy

Oczy dostarczają naszemu mózgowi 85 proc. wiedzy o świecie. Wykorzystują przy tym 2/3 wszystkich bezpośrednio łączących z mózgiem połączeń nerwowych. W proces analizy sygnałów odbieranych przez narząd wzroku zaangażowane jest aż 10 proc. wszystkich komórek mózgowych.

Leczenie klimatem

Leczenie klimatem

Za oknami szaro i zimno, kaloryfery w naszych domach pracują pełną parą, a my na zmianę przemarzamy i ogrzewamy się. W efekcie stajemy się podatni na infekcje. Problem ten dotyczy większości mieszkańców dużych miast, którzy są „rozhartowani”, ich układ odpornościowy jest „wydelikacony”.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH