Wrażliwa skóra - pielęgnacja

Wrażliwa skóra – jak o nią dbać?

Atopia, przebarwienia, popękane naczynka? A może suchy, swędzący naskórek i drobne krostki? Nie jesteś sama, ponieważ wrażliwa skóra to problem dotykający niemal połowy kobiet i mężczyzn na świecie! Co robić i jak ją pielęgnować, żeby nie prowokować kolejnych nieprzyjemnych w skutkach podrażnień? Jest kilka domowych sposobów na to, by przynieść ulgę wymagającej cerze i zadbać o jej dobrą kondycję.

Czas na eko

Ekologiczne kosmetyki – AA Eco

Dlaczego kosmetyki AA ECO są dostępne nie tylko w selektywnych perfumeriach, ale także w aptekach?

Zdecydowaliśmy się na poszerzenie dystrybucji linii AA ECO do aptek z uwagi na fakt, że klient apteczny jest szczególnie świadomy i wymagający. Szuka preparatów pielęgnacyjnych, które będą odpowiadać na konkretne problemy, będą je łagodzić lub im zapobiegać. Dlatego też kategoria kosmetyków naturalnych idealnie wpisuje się w potrzeby właśnie tych osób.

Choroby skóry u dzieci

Choroby skóry u dzieci

Skóra dziecka wykazuje odmienność w stosunku do skóry dojrzałego człowieka – nie ma jeszcze dobrze wykształconych mechanizmów obronnych, dlatego jest bardziej wrażliwa, podatna na działanie czynników fizycznych (promieniowanie UV), mechanicznych (podrażnienia, urazy), chemicznych (środki kosmetyczne), a także na wnikanie drobnoustrojów.Prawidłowe pH skóry wynosi 5,5-6 i ma za zadanie chronić organizm przez wnikaniem bakterii, dlatego błędem jest intensywne mycie skóry dzieci zasadowymi mydłami, które powodują podniesienie pH i utratę właściwości obronnych. Skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony ze względu na swoją wrażliwość i delikatność.

Wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry)

Wyprysk kontaktowy (kontaktowe zapalenie skóry)

Na wyprysk kontaktowy najbardziej narażone są osoby cierpiące na choroby alergiczne, gdyż ich skóra jest bardziej wrażliwa. Jednak podrażnienia skóry bardzo często występują także u ludzi zdrowych, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Środowisko, w którym żyje człowiek, coraz trudniej nazwać naturalnym. Ekolodzy chętnie nazywają je chemicznym, i trudno nie przyznać im racji. Pomimo wzrastającej ekologicznej świadomości społeczeństw oraz stosownych uregulowań prawnych, rośnie skażenie środowiska naturalnego: ziemi, powietrza i wody.

Różne potrzeby skóry

Różne potrzeby skóry

Hormony mają ogromny wpływ na skórę kobiet i odpowiadają za jej wygląd, powodując określone zmiany. Ich charakter zależy od tego, czy hormony produkowane są w nadmiarze, czy zaczyna ich brakować.

Dziewczyny Spidermana

Dziewczyny Spidermana

Widoczna na twarzy pajęcza sieć rozszerzonych naczynek to dla wielu kobiet problem nie tylko kosmetyczny, ale również zdrowotny. Warto znać podstawy pielęgnacji tak wymagającej cery.

Stop pajączkom!

Stop pajączkom!

Często rumienisz się w sytuacjach stresowych, podczas wysiłku fizycznego lub po wypiciu lampki wina?
A może zauważasz na skórze twarzy czerwone „pajączki”? Jeśli tak, nie lekceważ tych przypadłości – mogą być one objawem choroby. Wymienione objawy mogą być symptomem takich dolegliwości, jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krążenia, czy też schorzenia przewodu pokarmowego. Mogą również prowadzić do rozwoju trądziku różowatego. Podstawowe informacje na temat cery naczynkowej są niezbędne dla jej prawidłowej pielęgnacji i zapobiegania groźnym powikłaniom.

Skóra nadreaktywna

Skóra nadreaktywna

W dermatologii i kosmetologii skóra wrażliwa to taka, która nadmiernie reaguje na różnorodne bodźce. Wrażliwość ta uwidacznia się dużo szybciej i intensywniej niż w przypadku skóry normalnej.

Wiosenna regeneracja skóry

Wiosenna regeneracja skóry

Wiatr, mróz, gwałtowne zmiany temperatur, przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach, mało urozmaicona dieta i mała aktywność fizyczna niekorzystnie wpływają na wygląd skóry. Zwykle po zimie jest ona szara, odwodniona i łuszczy się. Jak przywrócić jej piękno?

Skóra sucha

Skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Skóra sucha, nadmiernie wrażliwa i atopowa to coraz częściej spotykany problem dermatologiczny. Uważa się, że może on dotyczyć nawet połowy populacji na świecie.

Jak to się robi z pęknięciami – Urgodermyl

Powierzchnia skóry jest chroniona powłoką hydro-lipidową utworzoną z sebum (naturalne tłuszcze skórne) i potu, który zapobiega nadmiernemu wyparowywaniu wilgoci ze skóry. „Agresja” środowiska uruchamia mechanizm obronny skóry. Zimno, wilgoć, obcieranie i inne urazy prowadzą do stanów zapalnych, przesuszania lub zgrubiania skóry. Wtedy często zmieniona powierzchnia skóry pęka. Na jej powierzchni pojawiają się charakterystyczne „rowki” (pęknięcia) i szczeliny różnej głębokości. Sięgają często aż do skóry właściwej. Najbardziej bolesne pęknięcia pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy stan przesuszenia skóry utrzymuje się długo i w żaden sposób nie jest zwalczany.

Ratunek dla skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii

Skóra jest naszym największym organem, jej powierzchnia wynosi od 1,5 do 2 m2, a jej masa dochodzi do 20% masy ciała. Dlatego warto zatroszczyć się, o zminimalizowanie problemów wynikających z trudności w pielęgnowaniu skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH