Jak to się robi z pęknięciami – Urgodermyl


Kiedy pęka skóra
Powierzchnia skóry jest chroniona powłoką hydro-lipidową utworzoną z sebum (naturalne tłuszcze skórne) i potu, który zapobiega nadmiernemu wyparowywaniu wilgoci ze skóry. „Agresja” środowiska uruchamia mechanizm obronny skóry. Zimno, wilgoć, obcieranie i inne urazy prowadzą do stanów zapalnych, przesuszania lub zgrubiania skóry. Wtedy często zmieniona powierzchnia skóry pęka. Na jej powierzchni pojawiają się charakterystyczne „rowki” (pęknięcia) i szczeliny różnej głębokości. Sięgają często aż do skóry właściwej. Najbardziej bolesne pęknięcia pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy stan przesuszenia skóry utrzymuje się długo i w żaden sposób nie jest zwalczany.

Szczególnie wrażliwa skóra znajduje się na spodzie dłoni i podeszwach stóp. Słabiej pokryta sebum i gorzej ukrwiona, przesusza się szybciej niż inne partie ciała. To właśnie na stopach i dłoniach najczęściej pojawiają się pęknięcia (odpowiednio u 12% i 67% osób dotkniętych dolegliwością). W ponad 10 % przypadków pęknięcia jednocześnie występują na dłoniach i stopach. Skóra „chętnie” pęka również na ustach i sutkach.
Najgorsze objawy pęknięć to ciągły ból, uczucie „rozrywania się” skóry i zmiana jej struktury. Zbagatelizowane pęknięcia zmieniają się w modzele, które należy usuwać operacyjnie.

Francuskie metody…
Pęknięcia dotyczą ponad 17% obywateli głównych krajów europejskich. Jako jedni z pierwszych poradzili sobie z nimi Francuzi. W Urgo Laboratories, które specjalizują się w ochronie i leczeniu skóry powstała cała gama produktów dermatologicznych przydatnych w życiu całej rodziny. Kilka z nich właśnie wkracza na rynek polski z nadzieją podbicia naszych apteczek wysoką skutecznością i błyskawicznie odczuwalnym efektem.

…dostępne w Polsce
Od grudnia 2004 można w wybranych aptekach kupić Urgodermyl na pęknięcia – pierwszy w Polsce plaster w płynie. W przeciwieństwie do istniejących już środków zmiękczających naskórek, Urgodermyl w płynie natychmiast łagodzi ból, zasklepia szczelinę i sprzyja jej gojeniu. Przydatny również w przypadku mniejszych, niekrwawiących ran ciętych (np. po tzw. paper cut lub po zacięciu nożykiem kuchennym).

Jak wpłynie plaster w płynie
Urgodermyl na szczeliny skórne i drobne skaleczenia tworzy na powierzchni miejsca aplikacji cieniutką warstwę, która działa jak druga skóra. Wzbogacona ekstraktem z olejków zbożowych bogatych w witaminę E zabezpiecza przed urazami i przyspiesza gojenie. Powstały elastyczny film ochronny zapobiega rozwieraniu rany, co pozwala uniknąć klasycznych przykrości drobnych, ale głębokich ran. W naturalny sposób chroni też ranę przed zakażeniem drobnoustrojami i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki niespotykanej formule – płyn, który zastyga na brzegach rany i pracuje wraz ze skórą – idealnie pokrywa ranki nawet w najbardziej niedostępnych załomach skóry (między palcami, na stopach, na najbardziej ruchliwych częściach dłoni). Powstała po aplikacji plastra warstewka jest całkowicie niewidoczna, wodoodporna i utrzymuje się przez 24 godziny. Do momentu wyleczenia sugeruje się jednak aplikację 2–3 razy dziennie. W razie potrzeby plaster można usunąć przez ponowne kapnięcie i szybkie przetarcie rany mokrym kompresem.

„Niezwykłe” właściwości plastra w płynie zostały poddane czteromiesięcznemu badaniu porównawczemu w laboratoriach niezależnej europejskiej firmy badawczej DermExpert. Ich wyniki nie pozostawiają wątpliwości co do skuteczności w szybkim leczeniu pęknięć, skaleczeń i wszelkich szczelin skórnych.

Zapobiegać przyjemniej niż leczyć
Kiedy już ból zostaje ukojony, można pomyśleć o zapobieganiu kolejnym pęknięciom. Najnowszy preparat na rynku to krem Urgodermyl do suchej skóry. Jest on oparty na unikatowym francuskim pomyśle – wykorzystaniu trehalozy. To jeden z naturalnych dwucukrów – substancja obecna między innymi w organizmach żab i zwierząt żyjących w ekstremalnych warunkach pogodowych. Służy maksymalnemu wzmocnieniu ochrony komórek przed wpływami nagłych zmian klimatycznych. Dodatkowe składniki to gliceryna, masło karity, ekstrakt z kiełków zbóż, wit. B5 i E. Ta kombinacja odżywia i nawilża poszczególne warstwy skóry, trwale przywracając jej sprężystość. A zdrowa, dobrze nawilżona skóra nie tak łatwo poddaje się pęknięciom. Urgodermyl krem, zwłaszcza w połączeniu z plastrem w płynie doskonale łagodzi ból towarzyszący pęknięciom dłoni i stóp.

W razie zranienia lub przy bolesnych pęknięciach wystarczy nanieść szpatułką niewielką ilość Urgodermyl na szczeliny skórne. Po chwili płyn zaschnie i przekształci się w cieniutką transparentną warstewkę. To „druga skóra” – powłoka, która chroni, nawilża i umożliwia szybkie gojenie.Pęknięcia to oznaka przesuszonej, wrażliwej skóry. Pamiętaj, by dobrze nawilżyć i chronić skórę wokół szczeliny, zwłaszcza w nocy. Jeśli pęknięcia występują na stopach, zaleca się po aplikacji kremu nałożenie ciepłych bawełnianych skarpet. To wzmaga aktywność kremu.

5/5 - (174 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH