hormony tarczycy

Hormony tarczycy – jak wpływają na zdrowie kości?

Tarczyca – to narząd, który ma bardzo duży wpływ na niemal wszystkie narządy organizmu ludzkiego. Umiejscowiona jest w środkowej części szyi, tuż pod krtanią. Jest to gruczoł wewnątrzwydzielniczy, który produkuje hormony tarczycy. Od jego działania zależy bardzo wiele, m. in. nasz metabolizm, ogólne samopoczucie, silne i zdrowe stawy. 

choroby autoimmunologiczne

Choroby autoimmunologiczne – jak je leczyć?

Choroby autoimmunologiczne to grupa chorób, w których z powodu różnych czynników środowiskowych, nieprawidłowego stylu życia, złej diety, stresu dochodzi do nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu immunologicznego (odpornościowego). Ten zaś ma bardzo ważne zadanie – powinien chronić nasz organizm przed różnego rodzaju bakteriami i wirusami. Natomiast, w przypadku chorób autoimmunologicznych, organizm zaczyna rozpoznawać własne komórki jako obce i je niszczyć. 

Klinika Nova Derm

Klinika Nova Derm Chirurgia plastyczna Dermatologia endokrynologia Kardiologia Medycyna estetyczna Opis placówki Twórcami jak i właścicielami Kliniki Nova Derm są Dr n. med. Ewa Chlebus (dermatolog) oraz Dr n. med. Maciej Chlebus (kardiolog). Dr Ewa i Maciej Chlebusowie mimo różnych specjalności zawsze kierują się tymi samymi zasadami - obydwoje wiedzą, że lekarz to zawód, w [...]

Dębski Clinic

Dębski Clinic Diagnostyka medyczna Endokrynologia Ginekologia Opis placówki Dębski Clinic to placówka medyczna skupiająca najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Poprzez skuteczne łączenie wiedzy medycznej, doświadczenia i nowoczesnych metod diagnostycznych zapewniamy profesjonalną opiekę pacjentom z różnymi problemami zdrowotnymi. Głównym profilem naszej działalności jest ginekologia, ultrasonografia, położnictwo i diagnostyka prenatalna. Mamy w naszej ofercie profesjonalną i [...]

Dzień Świadomości Nowotworów Neuroendokrynnych

10 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Nowotworów Neuroendokrynnych – NET. Do tej pory w Polsce odnotowano ponad 2 tysiące zachorowań na ten typ nowotworu. Według ekspertów przypadków choroby jest zdecydowanie więcej – wielu pacjentów jest niezdiagnozowanych i niewłaściwie leczonych na pospolite choroby układu pokarmowego. Postawienie diagnozy trwa obecnie od 5 do 7 lat. Aby poprawić czas rozpoznania i dać pacjentom szansę na odpowiednie leczenie, stowarzyszenia pacjentów i eksperci przypominają o tej wciąż nieznanej chorobie.

„Cukrzyca. Wygrajmy razem!” – międzynarodowa akcja profilaktyczna

###Dzięki akcji Nagrody Zaufania „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” pod kątem cukrzycy typu 2 udało się bezpłatnie przebadać 2,5 tys. polskich oraz ponad 2,5 tys. ukraińskich pacjentów. To wielki sukces.

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych odbyła się w 2012 roku z inicjatywy Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Mógł w niej wziąć udział każdy, kto ukończył 45 lat. Do poddania się testowi na cukrzycę szczególnie zachęcane były osoby z grup ryzyka, tj. cierpiące z powodu nadciśnienia lub chorób serca, mające problem z nadwagą, a także mające w rodzinie osoby chore na cukrzycę.

Wrodzona niedoczynność tarczycy u noworodków

Wrodzona niedoczynność tarczycy u noworodków

Najczęściej diagnozowaną endokrynopatią na świecie jest wrodzona niedoczynność tarczycy (WNT). Wczesne rozpoznanie WNT, jeszcze przed fazą objawową, jest niezmiernie istotne w celu szybkiego wdrożenia procesu terapeutycznego i wyeliminowania przyszłych skutków choroby.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH