„Cukrzyca. Wygrajmy razem!” – międzynarodowa akcja profilaktyczna

Dzięki akcji Nagrody Zaufania „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” pod kątem cukrzycy typu 2 udało się bezpłatnie przebadać 2,5 tys. polskich oraz ponad 2,5 tys. ukraińskich pacjentów. To wielki sukces.

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych odbyła się w 2012 roku z inicjatywy Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Mógł w niej wziąć udział każdy, kto ukończył 45 lat. Do poddania się testowi na cukrzycę szczególnie zachęcane były osoby z grup ryzyka, tj. cierpiące z powodu nadciśnienia lub chorób serca, mające problem z nadwagą, a także mające w rodzinie osoby chore na cukrzycę.

W Polsce badania przeprowadzono w 10 miastach: Warszawie, Bytomiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Jeleniej Górze, Tarnobrzegu, Poznaniu, Olsztynie, Kołobrzegu oraz Białej Podlaskiej. Używano testu HbA1c, który umożliwia określenie poziomu hemoglobiny glikowanej w ciągu trzech miesięcy wstecz od momentu przeprowadzenia badania. Fundatorem 2500 testów A1CNow+ była firma Bayer HealthCare.

Z kolei na Ukrainie partnerem strategicznym społecznej akcji profilaktycznej „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” była firma Synevo Ukraine, która przeprowadziła 2500 testów w swoich laboratoriach w Kijowie, Lwowie, Charkowie, Dniepropietrowsku, Sewastopolu i Symferopolu.

4.8/5 - (292 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH