Cyfrowy symulator operacji

Surgery Touch – nowa aplikacja na iPada i iPhone`a – pozwala przyszłym chirurgom na bezdotykowe przejście przez wszystkie etapy operacji. Ten chirurgiczny symulator ma pomóc lekarzom-stażystom poznawać tajniki operacji i jeszcze lepiej przygotować ich do wykonywania operacji na żywych pacjentach.

Dzięki Surgery Touch możliwe jest przeprowadzenie symulowanej operacji. Przesuwając palec po ekranie iPada lub iPhone`a, wykonuje się takie ruchy jak przy prawdziwej operacji – przecina się tkanki pacjenta. Na ekranie pojawiają się prawdziwe warstwy tkanki, mięśnie i narządy człowieka. Wystarczy kilka symulowanych nacięć i zacisków, by w prosty sposób usunąć np. wyrostek robaczkowy.

-Ten pomysł to odpowiedź na problem związany z obcięciem liczby godzin pracy chirurgów – mówi Jean Nehme, który opracował projekt wraz z kolegami, m.in. z ortopedą Advaitem Gandhe, który był pomysłodawcą symulatora.

Aktualnie można pobrać 12 różnych modułów, m.in. symulację zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego. Użytkownik Surgery Touch sam wybiera preferowany rodzaj stołu operacyjnego i przygotowuje pacjenta, układając go w odpowiedniej pozycji. Następnie wybiera skalpele.

Poszczególne moduły zostały opracowane na podstawie analizy poznawczej każdej operacji. Każda z nich została rozbita na kilku etapów i punktów decyzyjnych. Aplikacja Surgery Touch pozwala ocenić umiejętności przyszłego chirurga i śledzić jego postępy w nauce, które później są oceniane.

Każdy krok danej operacji jest przedstawiany w grafice 3D, więc obraz jest bardzo szczegółowy, zupełnie jak podczas prawdziwej operacji.

(Źródło: zdrowie.wieszjak.pl)

4.8/5 - (313 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH