Choroby skóry u dzieci

Choroby skóry u dzieci

Skóra dziecka wykazuje odmienność w stosunku do skóry dojrzałego człowieka – nie ma jeszcze dobrze wykształconych mechanizmów obronnych, dlatego jest bardziej wrażliwa, podatna na działanie czynników fizycznych (promieniowanie UV), mechanicznych (podrażnienia, urazy), chemicznych (środki kosmetyczne), a także na wnikanie drobnoustrojów.Prawidłowe pH skóry wynosi 5,5-6 i ma za zadanie chronić organizm przez wnikaniem bakterii, dlatego błędem jest intensywne mycie skóry dzieci zasadowymi mydłami, które powodują podniesienie pH i utratę właściwości obronnych. Skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony ze względu na swoją wrażliwość i delikatność.

Pielęgnacja skóry dziecka

Pielęgnacja skóry dziecka

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów zmysłu małego dziecka, ale potrzebuje aż trzech lat, aby osiągnąć pełną dojrzałość. Zanim zacznie sobie dobrze radzić z wpływem różnych czynników, trzeba ją wspomagać i odpowiednio pielęgnować.

Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci powinny być delikatne i bezpieczne dla skóry oraz spełniać najwyższe kryteria jakości. Znając specyfikę skóry dziecięcej, można stworzyć odpowiednie produkty, które z jednej strony będą pielęgnowały skórę, a z drugiej nie będą zaburzały jej prawidłowego rozwoju.
Budowa skóry noworodków i niemowląt różni się znacznie od skóry osób dorosłych. Dzieci rodzą się ze skórą niedojrzałą, a różnice w budowie są tym większe, im młodsze jest dziecko. Proces dojrzewania skóry trwa do 2-3. roku życia.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH