Profilaktyka i leczenie żylaków nóg

Żylaki nóg – profilaktyka i leczenie

Wraz z postępem cywilizacyjnym, wzrasta liczba ludzi cierpiących na żylaki kończyn dolnych. Nie jest to choroba groźna, ale bardzo uciążliwa. Należy zatem zawczasu zadbać o profilaktykę, by uniknąć inwazyjnego leczenia.

Jeżeli na nogach widoczne są sine linie żył, tworzące pajączki i wybrzuszające skórę, towarzyszy temu obrzęk i swędzenie, to mamy do czynienia z żylakami. Z punktu widzenia medycyny, żylaki to wydłużenie i poszerzenie żył powierzchniowych, które jednocześnie są poskręcane.

Dziewczyny Spidermana

Dziewczyny Spidermana

Widoczna na twarzy pajęcza sieć rozszerzonych naczynek to dla wielu kobiet problem nie tylko kosmetyczny, ale również zdrowotny. Warto znać podstawy pielęgnacji tak wymagającej cery.

Stop pajączkom!

Stop pajączkom!

Często rumienisz się w sytuacjach stresowych, podczas wysiłku fizycznego lub po wypiciu lampki wina?
A może zauważasz na skórze twarzy czerwone „pajączki”? Jeśli tak, nie lekceważ tych przypadłości – mogą być one objawem choroby. Wymienione objawy mogą być symptomem takich dolegliwości, jak: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, zaburzenia krążenia, czy też schorzenia przewodu pokarmowego. Mogą również prowadzić do rozwoju trądziku różowatego. Podstawowe informacje na temat cery naczynkowej są niezbędne dla jej prawidłowej pielęgnacji i zapobiegania groźnym powikłaniom.

Zadbaj o żyły

Zadbaj o żyły

Uczucie zmęczenia nóg nasilające się pod koniec dnia, ciężkości lub gorąca, konieczność zmiany pozycji po dłuższym staniu lub siedzeniu, obrzęki, zwłaszcza w okolicy kostek, widoczne pajączki i poszerzone naczynia żylne – to pierwsze objawy przewlekłej choroby żylnej.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH