Grafika

Chcesz czuć się szczęśliwy? Dbaj o zdrowie!

Według badania zrealizowanego na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” 2/3 Polaków uważa swoje życie za szczęśliwe. Wpływ na nasze samopoczucie mają przede wszystkim życie rodzinne, przyjaciele oraz zdrowie.

Wyniki badania przynoszą jeszcze inne ciekawe odkrycia – poziom szczęścia jest wyższy wśród osób, które dbają o swoje zdrowie, i rośnie wraz z większą częstotliwością spożywania warzyw i owoców!

wątroba

Wątroba nie lubi przejadania

Kondycja wątroby decyduje o tym, ile mamy energii, ile ważymy, jak się czujemy – ale nie tylko. Narząd ten chroni nas przed toksynami i wytwarza życiodajne związki. Co jeść, czego unikać, aby utrzymać ten narząd w dobrym zdrowiu?

dr n. med. Jan Gietka, hepatolog, Poradnia Chorób Wątroby Hepatolodzy:

Nasza wątroba spełnia ponad pięćset funkcji,

dziecko

Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę?

Jak rozpoznać objawy łuszczycy u najmłodszych i jak leczyć tę chorobę skóry? W zmaganiach z łuszczycą ważny jest każdy krok – od diety po pielęgnację skóry.

Jeśli masz łuszczycę, jest 25 proc. szans, że twoje dziecko także będzie zmagało się z tą chorobą. W przypadku, gdy oboje rodzice chorują na łuszczycę, prawdopodobieństwo wystąpienia schorzenia u dziecka wzrasta aż do 60 procent.

Zdrowe i smaczne odżywianie

W zabieganej codzienności proste sposoby są na wagę złota. Jeśli twój tryb życia jest daleki od zdrowego, albo chciałabyś jeszcze bardziej się postarać, pomyśl o drobiazgach, których zmiana nie będzie uciążliwa, a może zdziałać wiele dobrego.

Jeśli twoja dieta odbiega od zdrowej, zacznij od małych zmian. Zamiast gotować ziemniaki do obiadu i polewać masłem,

Kanapkowe czary-mary

Kanapki to wciąż jedno z najpopularniejszych dań śniadaniowych. W wersji podstawowej zazwyczaj jemy je z masłem, żółtym serem i plastrem pomidora lub ogórka. W wersji urozmaiconej np. z grillowanym mięsem, warzywami i sosem mogą być świetnym pomysłem na obiad i kolację. Jak odmienić ich smak, by zachwycały swoją oryginalnością i smakiem?

Polacy to niewątpliwie naród kanapkowy.

Czas urozmaicić dietę

Narzekasz na nudę w swojej kuchni? Nie musisz wywracać do góry nogami swojego jadłospisu i kulinarnych przyzwyczajeń. Wystarczy, że stopniowo zaczniesz wprowadzać do diety nowe produkty.

Przedstawimy dziesięć produktów, które urozmaicą nawet najbardziej tradycyjną kuchnię. Nazwy większości z nich zapewne obiły ci się już o uszy. Teraz masz okazję do wypróbowania ich smaku.

Zdrowie na talerzu

System odpornościowy dziecka, zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym, wymaga troski i wsparcia. To właśnie on odpowiada za ochronę organizmu przed wirusami i bakteriami. Jednak to, czy będzie spełniał swoje zadanie, w dużej mierze zależy od codziennego menu naszych pociech. Co dawać maluchowi, aby zminimalizować objawy wiosennego przesilenia?

Kryzys związany ze zmianą pór roku, czyli tzw.

Dieta na miarę

Zdrowy styl życia, dieta bogata w świeże, nieprzetworzone produkty lub odpowiednia dawka ruchu. Codziennie staramy się dokonywać świadomych wyborów, które pomogą cieszyć się dobrym samopoczuciem i idealną sylwetką. Jak jednak znaleźć wygodny program dietetyczny skrojony pod siebie?

Odpowiedzią na te pytania jest Peater – nowa platforma online, która proponuje całkowicie innowacyjne, w pełni spersonalizowane podejście do żywienia.

Dieta dziecka po 1. roku życia

Kiedy dziecko kończy 1. rok życia, zaczyna równocześnie samodzielnie poznawać świat. Dzieje się to m.in. za pomocą zmysłu smaku. Wydaje się, że odpowiednia dieta jest w związku z tym wyjątkowo ważna. Jak powinna wyglądać, by wspierała prawidłowy rozwój i potrzeby małego organizmu dziecka?

Z badań wynika, że aż 88% dzieci po 1. roku życia otrzymuje w codziennym jadłospisie zbyt mało warzyw.

Jedzenie ryb sprzyja zdrowiu

Wyższa inteligencja, dobry sen i większa zdolność koncentracji – a to wszystko znajdziesz na swoim… talerzu. Brzmi niewiarygodnie?

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dotyczy to również ryb, co potwierdzają naukowcy z Uniwersytetu Pensylwanii. Dzieci, które spożywają je raz w tygodniu, osiągają nawet o 4 punkty więcej w testach na inteligencję i mają lepszy sen.

Probiotyk – wybieram świadomie

Prawie 50 mln osób na świecie cierpi obecnie na demencję. Zgodnie z opinią ekspertów, liczba ta ma wzrosnąć do prawie 75 mln osób już w 2030 roku. Jak wynika z najnowszych badań, narzędziem pełniącym ochronną rolę w przebiegu zaburzeń poznawczych mogą być probiotyki.

Proces starzenia się przebiega indywidualnie u każdego z nas. U osób w wieku podeszłym notuje się wzrost zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Właściwe odżywianie wzmocni efekty treningu!

Informacje, jakie otrzymujemy z różnych źródeł na temat prawidłowego żywienia, mogą przyprawiać o ból głowy. Jeść węglowodany, bo są potrzebne jako energia na trening, czy też nie, bo od nich przytyjemy? Ile białka powinno znaleźć się w diecie aktywnego nastolatka? Jaką rolę odgrywa tłuszcz, a jakie znaczenie mają antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach?

Węglowodany –

Wyjazd na narty i rozsądna dieta?

Dieta osoby aktywnej niewiele się zmienia w czasie wolnym. Wciąż musi być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jak utrzymać dietę na zimowym urlopie?

Można dbać o dobrą dietę, nawet gdy główne posiłki jadamy w restauracjach i barach, a urlopowa atmosfera kusi do sięgania po słodkości. Nie trzeba sobie wszystkiego odmawiać,

Orzechy włoskie czy nerkowce - które lepsze?

Orzechy włoskie czy nerkowce? Które z nich są zdrowsze?

Orzechy włoskie, nerkowce czy jakiekolwiek inne posiadają wyjątkowe właściwości. Różnorodność tych darów natury sprawia, że wykorzystując je w codziennej diecie możemy spodziewać się poprawy nie tylko swojego samopoczucia. Które orzechy będą najlepszym wsparciem dla mózgu i jakie inne korzyści płyną z sięgania po nie na co dzień?

dziadek i babcia zdrowe odżywianie dieta seniora

Dieta seniora: 10 zasad zdrowej kuchni

21 i 22 stycznia są szczególnie ważnymi datami – w tych dniach przypada Dzień Babci oraz Dzień Dziadka.  Przy tej okazji warto jest przypomnieć sobie zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania, które jest ważne w każdym etapie życia.  Oto dziesięć najważniejszych zaleceń żywieniowych dla osób starszych, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia.

dieta dla zapracowanych

Dieta dla zapracowanych – porady dietetyka

Praca siedząca, czyli godziny spędzone za biurkiem, a szczególnie stres oraz nieregularnie spożywane posiłki nie sprzyjają zdrowiu ani sylwetce. Można jednak to zmienić. Wystarczy wdrożyć kilka podstawowych zasad, aby uchronić się przed licznymi problemami. Jak powinna zatem wyglądać dieta dla zapracowanych? Jak osoby spędzające długie godziny przy biurku mogą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę?

dieta sportowca

Dieta sportowca, czyli jak wspomagać organizm przy treningu?

Trenując, niezależnie czy robimy to profesjonalnie czy rekreacyjnie, zwiększa się zapotrzebowanie naszego organizmu na składniki odżywcze. Jak zatem powinna wyglądać dieta sportowca? W jaki sposób możemy zapewnić sobie odpowiednią ilość niezbędnych witamin i składników mineralnych? Czy sama dieta wystarczy, a jeśli nie, to czy warto sięgać po suplementy?

Gotowy koktajl po treningu to z pewnością kusząca propozycja.

ziemniak czy kartofel

Ziemniak czy kartofel? Jak je jeść by służyły zdrowiu i sylwetce?

Poczciwy ziemniak… większość Polaków nie wyobraża sobie bez nich tygodnia, a nawet dnia. Statystyki wykazały, że ziemniaki są lubiane przez 80% Polaków, a więc bardzo często goszczą na polskich stołach. Aż 77% ankietowanych spożywa je kilka razy w tygodniu, 14% natomiast je ziemniaki codziennie!

Ziemniak jedzony w zdrowej formie pozwoli zachować prawidłową masę ciała!

oleje roślinne

Olej słonecznikowy, lniany, rzepakowy – moc olejów roślinnych

Olej słonecznikowy, lniany czy rzepakowy to skarbnica niezbędnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. Są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, gdyż ten nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Jaka jest ich rola w codziennej diecie i jak możemy wykorzystywać cenne oleje w naszej kuchni? Poniżej kilka faktów na temat wartości olejów roślinnych,

motywacja

Motywacja, czyli 5 kroków, by zmienić swoje życie na lepsze

Dobre nawyki to sekret wielu ludzi, którzy osiągają założone cele, a co za tym idzie, odnoszą większe sukcesy niż ci, nad którymi złe przyzwyczajenia biorą górę. Na szczęście nigdy nie jest za późno na pracę nad sobą. Nie ma znaczenia w jakim jesteś wieku, jaki zawód wykonujesz czy jesteś singlem, czy żyjesz w związku. Z pewnością ważną rolę odgrywa tu motywacja.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH