motywacja

Motywacja, czyli 5 kroków, by zmienić swoje życie na lepsze

Dobre nawyki to sekret wielu ludzi, którzy osiągają założone cele, a co za tym idzie, odnoszą większe sukcesy niż ci, nad którymi złe przyzwyczajenia biorą górę. Na szczęście nigdy nie jest za późno na pracę nad sobą. Nie ma znaczenia w jakim jesteś wieku, jaki zawód wykonujesz czy jesteś singlem, czy żyjesz w związku. Z pewnością ważną rolę odgrywa tu motywacja. Jeśli ją odnajdziemy, łatwo odmienimy swój styl życia na bardziej aktywny, odnajdziemy zagubione godziny lub zwiększymy swoją wydajność. Ekspert Kreacji Ciała, coach Izabela Sowińska-Bajon podpowiada jak odblokować się na lepsze życie.

Nakreśl sobie wyraźne cele

Wyraźne określenie celów to najlepsza motywacja. Pobudza nas do działania, pomaga w realizowaniu marzeń, wykonywaniu założonych planów. Kiedy uda nam się osiągnąć założony cel, poprawia się nam nastrój, wzrasta poczucie własnej wartości, a także pojawia się ochota na więcej. Co za tym idzie, zwiększają się nasze szanse na uzyskanie kolejnych osiągnięć. Nie obędzie się jednak bez sporej dozy cierpliwości. Osiąganie swoich planów wymaga bowiem czasu. Zastosuj metodę małych kroków. Daj sobie czas na pracę nad swoimi przekonaniami, naucz się pokonywać bariery. Zmiana myślenia pociąga za sobą zmianę zachowania. Z czasem, pewne nawyki staną się tak naturalne, że nawet nie zorientujesz się, w którym momencie dokonała się znacząca zmiana. Każdy z nas ma potencjał, kluczem do sukcesu jest jedynie odblokowanie go.

Doceń siebie!

Niezmiernie ważne jest, by nauczyć się doceniać samych siebie. Nikt za nas tego nie zrobi. Jesteśmy bowiem traktowani tak, jak sami siebie traktujemy. Nie popadajmy zatem w kompleksy, podkopując tym samym własne poczucie wartości. Każdy ma zalety. Dostrzegajmy je w sobie. Doceńmy swoje zaangażowanie i wysiłek, nawet jeśli zdarzają się porażki. Kiedy mamy problem, pochylmy się nad nim, zastanówmy się, nabierzmy dystansu. Nikt nigdy nie osiągnął i nie osiągnie ideału. Analizujmy wydarzenia, by uczyć się na błędach, ale nie wpędzajmy się w poczucie winy. Zaakceptujmy i doceńmy siebie i otaczający nas świat. Pozytywne myśli na swój temat sprawiają, że jesteśmy zadowoleni ze swojego życia oraz relacji z otoczeniem.

Pracuj nad nawykami

Nawyki określają nasze życie. Niestety nie wszystkie są dobre. Czasem złe nawyki wynosimy z domu, a czasem wypracowujemy je sami. Te dobre podnoszą komfort życia, podczas gdy te złe nie pozwalają nam pójść do przodu. Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim, należy poznać siebie, swoje wady i zalety. Potrzebna będzie również motywacja, silna chęć zmiany podejścia do swojego życia oraz chęć zmiany na lepsze. Zmiana nawyków na dobre wymaga jednak czasu i samodyscypliny. Jeśli nie podoba nam się nasze ciało, ale myśląc o tym zajadamy się pączkami lub kolejną paczką chipsów, to jest to droga donikąd. Wyrzućmy je i zamieńmy na jabłko lub marchewkę. Złe nawyki bywają niezwykle trudne do wyplewienia, ale przy odrobinie chęci i starania, wszystko jest możliwe.

Odżywiaj się zdrowo!

Komfort naszego życia jest nierozerwalnie związany ze sposobem, w jaki się odżywiamy. Poza tym, zmiany wymagają dużych pokładów energii. Warto zatem poświęcić większą uwagę diecie. Zdrowe nawyki żywieniowe to jeden z filarów komfortowego życia. Omijaj fast foody szerokim łukiem, zrezygnuj też ze słodyczy i gazowanych napojów. Chcąc poprawić jakość swojego życia, postaw na zdrowy styl życia. Na początek zastosuj oczyszczającą dietę, która pomoże odzyskać równowagę, oczyścić organizm z zalegających toksyn i poprawić jakość życia. Zmniejsz też porcje swoich posiłków i ogranicz je do minimum czterech dziennie. Jedz więcej warzyw, w tym zielonych, owoców, pij więcej wody, najlepiej takiej, z niską zawartością sodu.

Uprawiaj sport!

Uprawianie sportu to z pewnością jeden z lepszych nawyków, jakie możesz wypracować. Dzięki temu zadbasz o zdrowie, poprawisz swój wygląd, ogólnie – poczujesz się lepiej. Może to być pływanie, jazda rowerem, bieganie czy zajęcia fitness. Spróbuj codziennie włączyć aktywność fizyczną do swojego planu dnia. Dostosuj jednak trening do swojego trybu pracy i możliwości. Pamiętaj, że każda aktywność fizyczna, nawet niepozorny spacer, jest dobra. Ważne, by wykonywać ją regularnie i znajdować w niej przyjemność. Inaczej trudno będzie utrzymać motywację do działania.

Źródło: Informacja prasowa / kreacjaciala.pl

4.5/5 - (2 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH