Jakość Roku 2011!

Polfa Tarchomin S.A. uzyskała tytuł JAKOŚĆ ROKU 2011

Kapituła Programu „JAKOŚĆ ROKU” w dniu 24 stycznia 2012 roku, przyznała tytuł JAKOŚĆ ROKU 2011 dla Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” Spółka Akcyjna.

Eksperci Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. docenili wysokie standardy
działalności Polfy Tarchomin S.A. a szczególnie:

**skuteczną realizację przyjętej polityki jakości;
pozytywny odbiór działalności firmy przez klientów, pracowników oraz otoczenie społeczne;
klarowność stosowanych procedur zapewniających firmie sprawne funkcjonowanie;

Substancje wspomagające odchudzanie

Substancje wspomagające odchudzanie

Rynek farmaceutyczny oferuje wiele suplementów diety wspomagających odchudzanie. W połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi pomagają one w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Do odchudzania potrzeba silnej woli, a także silnego organizmu. W aptece dostępne są preparaty, które hamują apetyt, przyspieszają metabolizm, zapobiegają urazom podczas ćwiczeń i dodają energii. Trzeba jednak pamiętać, że odgrywają rolę jedynie wspomagającą. Pomogą, ale nie wyręczą w wysiłkach mających doprowadzić do uzyskania upragnionej sylwetki.

Jogurtowe bakterie chronią jelita podczas radioterapii

Probiotyczne bakterie, podobne jak w jogurcie, chronią jelita myszy przed uszkodzeniem przez promieniowanie jonizujące – informuje pismo „Gut”.

Naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis wykazali, że podawany myszom probiotyk, zawierający bakterie kwasu mlekowego – między innymi Lactobacillus rhamnosus GG(LGG) – w dużej mierze chroni nabłonek jelita przed działaniem promieniowania jonizującego.

Probiotyki – sprzymierzeńcy kobiet

Probiotyki – sprzymierzeńcy kobiet

Czy bakterie mogą nam pomóc w walce z chorobotwórczymi organizmami atakującymi układ moczowo-płciowy? Tak! Zastosowanie robiotyków ginekologicznych pomoże nam pozbyć się nieproszonych gości i ułatwi powrót do zdrowia.

Produkty mleczne wspomagają organizm

Mleko i przetwory mleczne są najlepszym źródłem rozmaitych składników mineralnych, zwłaszcza wapnia. Dostarczają lekkostrawne białka, dobrze przyswajalne tłuszcze, węglowodany, witaminy A, D, E oraz witaminy z grupy B. Dietetycy zalecają picie dwóch szklanek mleka albo dwóch szklanek kefiru czy jogurtu oraz spożywanie 1-2 plasterków żółtego sera w celu pokrycia dziennego zapotrzebowania organizmu na wapń.

Probiotyki

Probiotyki

Do walki z bakteriami chorobotwórczymi organizm przystosował m.in. pożyteczne mikroorganizmy, tworzące mikroflorę pokrywającą nabłonek przewodu pokarmowego. Przy nawracających infekcjach warto zatem przyjmować preparaty probiotyczne. Probiotyki przyjmowane doustnie w postaci suplementów diety mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka, ponieważ poprawiają równowagę endogenną mikroflory jelitowej. Wśród bakterii probiotycznych wyróżniamy m.in.: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium lactis, a także Saccharomyces boulardii (drożdże).

Choroby kobiece

Choroby kobiece

Strefy intymne są bardzo delikatną, wrażliwą i skłonną do podrażnień częścią kobiecego ciała. Niemal każda kobieta od czasu do czasu doświadcza takich dolegliwości, jak upławy, nieprzyjemny zapach, swędzenie, pieczenie czy suchość pochwy. Okres letni to czas, kiedy szczególnie trudno o zachowanie doskonałej higieny miejsc intymnych. W upalne dni skóra negatywnie reaguje na wysoką temperaturę, a syntetyczne kostiumy kąpielowe nie pozwalają jej oddychać. Dodatkowe zagrożenia to wizyty na publicznych kąpieliskach, korzystanie z natrysków, saun i łaźni. Warto także pamiętać, że używając wilgotnych ręczników i gąbek można narazić się na kontakt z niebezpiecznymi drożdżakami i bakteriami, które wywołują groźne infekcje. Nadmierna wilgotność i przegrzanie okolic narządów moczowo-płciowych sprzyja poważnym schorzeniom.

Pielęgnacja suchej skóry

Pielęgnacja suchej skóry

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z problemem suchej skóry. Czynnikami, które mają na to wpływ są m.in.: przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach i przy świetle jarzeniowym, kontakt z detergentami, niekorzystne warunki atmosferyczne. Sucha skóra jest cienka, matowa, mniej elastyczna, traci miękkość, a w niektórych partiach ciała (dłonie, podudzia) robi wrażenie szorstkiej. Często też pojawia się tendencja do teleangiektazji.

Dobroczynny błonnik

Dobroczynny błonnik

Polacy spożywają około 15-25 g błonnika dziennie. To zdecydowanie za mało. Warto zachęcać pacjentów do zmiany nawyków żywieniowych oraz informować, że ma to znaczenie dla poprawnego funkcjonowania organizmu.

Intymna przypadłość

Intymna przypadłość

Dla większości kobiet nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych jest bardzo krępujący. Wiele kobiet chce się go pozbyć stosując różne środki na własną rękę. Tymczasem może to być sygnał, że w obrębie układu płciowego zachodzą niepokojące zmiany.

Probiotyki w ginekologii i położnictwie

Preparaty probiotyczne stosuje się profilaktycznie i leczniczo w celu przywrócenia i uzupełnienia prawidłowej flory układu moczowo‑płciowego. Stosowane w ginekologii probiotyki zwykle mają postać dopochwową, jednak coraz ważniejszą rolę zaczynają odgrywać te podawane doustnie.

Skóra sucha

Skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Skóra sucha, nadmiernie wrażliwa i atopowa to coraz częściej spotykany problem dermatologiczny. Uważa się, że może on dotyczyć nawet połowy populacji na świecie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH