Czas na eko

Ekologiczne kosmetyki – AA Eco

Dlaczego kosmetyki AA ECO są dostępne nie tylko w selektywnych perfumeriach, ale także w aptekach?

Zdecydowaliśmy się na poszerzenie dystrybucji linii AA ECO do aptek z uwagi na fakt, że klient apteczny jest szczególnie świadomy i wymagający. Szuka preparatów pielęgnacyjnych, które będą odpowiadać na konkretne problemy, będą je łagodzić lub im zapobiegać. Dlatego też kategoria kosmetyków naturalnych idealnie wpisuje się w potrzeby właśnie tych osób.

Żywność w opakowaniu czy luzem?

Jakie produkty żywnościowe lepiej kupować luzem, a jakie w opakowaniu?

Pieczywo najlepiej wybierać to ułożone luzem na półce. Sprzedawane w torebkach bułki i chleb są świeże dużo dłużej, ale to zasługa konserwantów. Ma to niestety wpływ na nasze zdrowie. Najczęściej dodawany do ciasta przez piekarzy kwas propionowy może podrażniać żołądek. Uszkodzone ściany tego narządu są wystawione na ataki bakterii, co zwiększa ryzyko powstawania wrzodów. Dodatkowo naukowcy podejrzewają, że coraz częstsze stosowanie konserwantów w jedzeniu może też zwiększać podatność na alergie.

Apteka przyjazna niepełnosprawnym

Apteka przyjazna niepełnosprawnym

W Polsce żyje około 3,5 mln osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To właśnie one – wraz z seniorami – najczęściej korzystają z pomocy lekarskiej, a zatem stanowią ważną grupę klientów aptek. O czym powinni pamiętać pracownicy aptek obsługujący osoby z niepełnosprawnością?

Innowacje na rynku OTC

Innowacje na rynku OTC

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nowości w zakresie leków OTC i innych produktów związanych ze zdrowiem mogą jedynie dotyczyć substancji czynnych, opakowania czy dostępności produktu. Okazuje się jednak, że pole do innowacyjności jest szersze.

Apteczne szyldziki

Apteczne szyldziki

Patrząc na kolorowe naczynia apteczne, analizując wygląd ich szyldzików, można zobaczyć, jak wielkie zmiany zaszły w historii aptekarstwa. Obecnie te bardzo dekoracyjne naczynia można zobaczyć jedynie w muzeach. Zostały one zastąpione przez standardowe pojemniki, podlegające ściśle regulowanym przepisom.

Opakowania ze znakiem ekologii

Opakowania ze znakiem ekologii

Opakowania, bez względu na rodzaj zawartości, na drodze od producenta do ostatecznego nabywcy, dostarczają wielu niezbędnych danych. Jednym ze sposobów przekazywania informacji są różnego rodzaju piktogramy, znaki i symbole graficzne. Znaki na opakowaniach mogą dotyczyć m.in. zawartości (towaru), samego opakowania, a także wymagań logistycznych i warunków transportu. Stosowanie niektórych z nich jest dobrowolne, zaś innych wymagane przez prawo.

Ceny w górę?

Zgodnie z unijną dyrektywą, od 1 stycznia 2010 roku wszystkie polskie leki powinny zmienić opakowania na bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Chodzi między innymi o to, żeby informacje na opakowaniach były podawane także pismem Braille’a.

Nie wiadomo na ile ta operacja wpłynie na podwyżkę cen leków. Zdaniem rzecznika Ministerstwa Zdrowia Pawła Trzcińskiego, nie powinno to wpłynąć na ich wzrost. Według szacunków ministerstwa zdrowia, koszt wyprodukowania opakowania zgodnego z unijnymi normami wyniesie średnio około 2 groszy.

APAP dla niewidomych

W maju 2008 r. APAP wprowadził opakowania dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Jednocześnie przedstawiciele firmy zadbali o przygotowanie innych, przyjaznych dla osób niewidomych i niedowidzących rozwiązań.

Dyrektywa Unii Europejskiej

Dostosowanie przepisów krajowych do norm obowiązujących w Unii Europejskiej determinuje zmiany m.in. w przepisach Prawa Farmaceutycznego.

Tylko trochę słońca

Wybierając produkty do ochrony przed słońcem należy zwrócić uwagę na nowe oznaczenia na opakowaniach – przypomina Komisja Europejska. Alarmuje, że niedostateczna ochrona łączy się z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia.

Przedstawiciele Komisji zwracają przy tym uwagę, że filtr jest tylko jednym ze środków koniecznych dla skutecznej ochrony przed słońcem.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH