Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Apteka przyjazna niepełnosprawnym

Apteka przyjazna niepełnosprawnym

W Polsce żyje około 3,5 mln osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To właśnie one – wraz z seniorami – najczęściej korzystają z pomocy lekarskiej, a zatem stanowią ważną grupę klientów aptek. O czym powinni pamiętać pracownicy aptek obsługujący osoby z niepełnosprawnością?

Nauka migania dla urzędników

Do tej pory, aby porozumieć się z urzędnikami, czy pracownikami ośrodka pomocy społecznej, głuchoniemi brali notes i pisali na karteczkach, o co im chodzi. W ten sam sposób otrzymywali odpowiedź. Trwało to długo i było bardzo uciążliwe. Teraz będą mogli dogadać się językiem migowym – pisze “Słowo Polskie Gazeta Wrocławska”.

Kurs “migania” w Wałbrzychu sfinansowała Unia Europejska. Uczestniczy w nim piętnastu pracowników urzędów i instytucji, którzy w codziennej pracy najczęściej spotykają się z głuchoniemymi i niedosłyszącymi.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH