APAP dla niewidomych

W maju 2008 r. APAP wprowadził opakowania dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Jednocześnie przedstawiciele firmy zadbali o przygotowanie innych, przyjaznych dla osób niewidomych i niedowidzących rozwiązań.

Dyrektywa Unii Europejskiej

Dostosowanie przepisów krajowych do norm obowiązujących w Unii Europejskiej determinuje zmiany m.in. w przepisach Prawa Farmaceutycznego.

W Polsce od początku 2010 roku na każdym leku – na jego zewnętrznym opakowaniu – powinna się znaleźć nazwa tego produktu zapisana w systemie Braille`a. Nie dotyczy to leków weterynaryjnych, a także leków stosowanych wyłącznie w lecznictwie zamkniętym (Lz).

Na życzenie pacjenta, ale za pośrednictwem organizacji pacjentów, treść ulotki dołączonej do produktu leczniczego może zostać wydana w formie właściwej dla osób niewidomych i niedowidzących.

APAP w języku Braille’a

Przedstawiciele marki APAP, dwa lata przed wymaganym ustawowo terminem, wprowadzili rozwiązania, które będą służyć bezpieczeństwu osób niewidomych.

Do najważniejszych należą:
• oznaczone w języku Braille’a opakowania leku APAP
• przygotowanie specjalnych płyt CD z ulotkami dla osób niewidomych i niedowidzących, dostępnych u farmaceutów
• zaprojektowanie nowej strony www.apap.pl dzięki, której osoby niewidzące i słabo widzące mogą zdobyć wszelkie informacje na temat leku APAP .

Nowa strona zawiera przydatne informacje o produktach, bezpieczeństwie substancji czynnej leku APAP, ponadto opublikowano artykuły eksperckie zarówno na temat bólu jak i zastosowania leku przeciwbólowego. Wszystkie treści są dostępne dla osób niewidomych.

Serwis www.apap.pl zyskał status “strony przyjaznej niewidomym”.

4.9/5 - (194 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH