Marsjanki Kosmożelki laureatem Nagrody Profesorów Farmacji

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji.

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzia Profesorów Farmacji

Choroby stawów

Choroby stawów

Niektórzy uważają, że skoro prawie przez cały dzień nie ruszają się sprzed telewizora, to ich stawy nie są praktycznie używane. Myślą, że choroby stawów im nie grożą. Są w błędzie! Stawy lubią ruch, a szkodzi im nadwaga i urazy.

Etofenamat to dobra alternatywa

Etofenamat – alternatywa dla diklofenaku i ketoprofenu.

Spośród stosowanych miejscowo leków z grupy NLPZ warto zwrócić uwagę na etofenamat. Wchłania się 3,5 raza lepiej niż diklofenak i aż 21 razy lepiej niż ketoprofen.

Środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Według obowiązującego prawa, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego charakteryzuje się tym, że – bądź to ze względu na specjalny skład, bądź też sposób przygotowania – wyraźnie różni się od środków spożywczych powszechnie spożywanych.1

Innowacje na rynku OTC

Innowacje na rynku OTC

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nowości w zakresie leków OTC i innych produktów związanych ze zdrowiem mogą jedynie dotyczyć substancji czynnych, opakowania czy dostępności produktu. Okazuje się jednak, że pole do innowacyjności jest szersze.

Aktywność tak, ból nie!

Dłuższy dzień i słoneczna pogoda zachęcają nas do wyjazdów za miasto i zażywania ruchu na świeżym powietrzu. Niestety, odzwyczajeni od intensywnego wysiłku jesteśmy szczególnie narażeni na kontuzje, a zwiększona aktywność niesie ryzyko różnych urazów.

„Połamania nóg?” Lepiej życzyć „śniegu po pachy!”

Wypadki na nartach to dość powszechne zjawisko na stokach. Prawie każdy, kto pojawi się na zjeździe, przynajmniej raz na dzień „daje w śnieg”, zwykle nie robiąc sobie przy tej okazji żadnej krzywdy. Jednak, jak wykazują badania, średnio raz na ok. 3 tys. godzin jazdy zdarza się wypadek groźny, kończący się poważną kontuzją.

Kontuzje w sportach zimowych

Zima to czas amatorów narciarstwa, snowboardu, łyżew czy modnych ostatnio skuterów śnieżnych. Trzeba jednak pamiętać, że sporty te wymagają przygotowania fizycznego. I nie chodzi o intensywny trening tuż przed wyjazdem na zimowisko. Takie zrywy grożą jedynie przeciążeniami mięśni i stawów. Należy systematycznie ćwiczyć rozciąganie, wytrzymałość i potrzebne w danej dyscyplinie grupy mięśniowe przez cały rok.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH