Choroby stawów
Niektórzy uważają, że skoro prawie przez cały dzień nie ruszają się sprzed telewizora, to ich stawy nie są praktycznie używane. Myślą, że choroby stawów im nie grożą. Są w błędzie! Stawy lubią ruch, a szkodzi im nadwaga i urazy.
Autor Na Zdrowie | Anna Piecuch, ból, ból stawów, chirurgia, choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS), chrząstka, konsultacje lekarskie, kości, kwas hialuronowy, leki, metereopatia, nadwaga, operacja, ortopedia, preparaty dla sportowców, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), senior, sport, stawy, styl życia, urazy, wady postawy, zabiegi medyczne, zapalenia, zwyrodnienie | Reumatologia |
Niektórzy uważają, że skoro prawie przez cały dzień nie ruszają się sprzed telewizora, to ich stawy nie są praktycznie używane. Myślą, że choroby stawów im nie grożą. Są w błędzie! Stawy lubią ruch, a szkodzi im nadwaga i urazy.
Autor Na Zdrowie | alergia, bezsenność, ból głowy, chmiel zwyczajny, choroba wieńcowa, dolegliwości, Dolegliwości reumatyczne, energia, guarana, herbata, Joanna Bieda-Drabińska, kawa, koncentracja, kozłek lekarski (waleriana), leki przeciwbólowe, leki ziołowe, męczennica cielista, melisa, metereopatia, nadciśnienie, nadpobudliwość, olejki eteryczne, psychika, sport, słońce, wrzody, żeń-szeń, zmiany temperatury | Informacje |
Już Hipokrates twierdził, że „wraz z porami roku zmieniają się choroby ludzi”. Prawie każdy odczuwa zmiany pogody, są jednak ludzie szczególnie na nie wrażliwi, tzw. „żywe barometry”.
Czynniki atmosferyczne, takie jak: wahania temperatury, ciśnienia, wilgotność powietrza, promieniowanie słoneczne wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Szczególnie na nie wrażliwi są meteoropaci. Problem meteoropatii w Polsce potęguje strefa klimatyczna z trudnymi okresami przejściowymi między jesienią a zimą oraz między zimą a wiosną.
Autor Na Zdrowie | kawa, lecytyna, Małgorzata Potocka, metereopatia | Informacje |
Pogoda wpływa na nasze samopoczucie częściej, niż sobie tego życzymy. Warunki atmosferyczne opisujemy jako korzystne lub niekorzystne. Nie lubimy np. silnego wiatru i długotrwałych opadów deszczu. Zwłaszcza wiosną „pogoda pod psem” daje nam się we znaki. Jesteśmy albo rozdrażnieni i mamy kłopoty z koncentracją, albo czujemy się senni i apatyczni. Najchętniej zaszylibyśmy się w domu otuleni w koc.