Grypa i przeziębienie to nie to samo

I grypa, i przeziębienie (zwane chorobą przeziębieniową) są wywoływane przez wirusy, ale różne. Część objawów jest taka sama, ale skutki grypy, zwłaszcza nieleczonej, mogą być tragiczne.

Dość często mylimy grypę z przeziębieniem. Warto umieć je odróżniać, bo o ile przeziębienie mija bez poważniejszych następstw, o tyle zaniedbana grypa może prowadzić do poważnych powikłań układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego lub nerwowego.

Jak walczyć z rakiem duszy

Obecnie już co czwarty Polak ma mniejsze bądź większe kłopoty z depresją. Można więc śmiało powiedzieć, że powoli zaczynamy mieć do czynienia z problemem społecznym. Niestety liczba osób, która rozpoznaje u siebie powyższe objawy wciąż rośnie, a tylko 164 tys. zdecydowało się na pomoc lekarza psychiatry. Źle to wróży, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że z tą akurat chorobą poradzić sobie samemu jest niezwykle trudno.

„Połamania nóg?” Lepiej życzyć „śniegu po pachy!”

Wypadki na nartach to dość powszechne zjawisko na stokach. Prawie każdy, kto pojawi się na zjeździe, przynajmniej raz na dzień „daje w śnieg”, zwykle nie robiąc sobie przy tej okazji żadnej krzywdy. Jednak, jak wykazują badania, średnio raz na ok. 3 tys. godzin jazdy zdarza się wypadek groźny, kończący się poważną kontuzją.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH