Rower na zdrowie

Rower na zdrowie

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form rekreacji. Jest to nie tylko doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, lecz także wspaniały trening poprawiający kondycję, wzmacniający mięśnie i rzeźbiący sylwetkę.

Medycyna estetyczna może zmienić nasze życie

Medycyna estetyczna może zmienić nasze życie

Kierunek w medycynie estetycznej jest dziś taki: widoczne korzyści przy minimalnym bólu i krótkim okresie rekonwalescencji. Większość zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego to tzw. „zabiegi lunchowe”, trwające około pół godziny, po których można po prostu wrócić do pracy. Podobnie wygląda ewolucja technik laserowych. Kiedyś posługiwano się przede wszystkim laserami ablacyjnymi, czyli powodującymi dość duże uszkodzenia naskórka, a okres rekonwalescencji był rozciągnięty na 2-3 miesiące. Dziś pacjent, który zgłasza się na zabieg przed weekendem, w poniedziałek wraca do codziennych obowiązków! Z kolei piling chemiczny jeszcze niedawno wiązał się z kilkudniowym okresem złuszczania się naskórka, co sprawiało, że przez ten czas pacjent wyglądał… nieciekawie. Teraz, dzięki użyciu nowych lamp oraz nanotechnologii, złuszczanie możemy zminimalizować, uzyskując bardzo dobre efekty.

Zadbaj o piersi

Piękne piersi

Wielkość i kształt piersi jest zapisany w genach, ale systematyczne ćwiczenia, pielęgnacja oraz odpowiednio dobrany biustonosz sprawią, że biust będzie ładniej wyglądał. Warto też pamiętać o regularnych badaniach, które zapewnią piersiom zdrowie.

Piękna sylwetka i jędrna skóra

Piękna sylwetka i jędrna skóra

Dawno temu (30-50 tys. lat p.n.e.) kobiety pulchne, zwłaszcza w okolicach brzucha, pośladków i ramion, były uważane za ideał piękna. Taki wygląd świadczył o wysokiej pozycji społecznej. W dzisiejszych czasach ideałem są jędrne pośladki i smukła sylwetka.

Przegląd preparatów na odchudzanie

Przegląd preparatów na odchudzanie

Na półkach aptecznych znajduje się coraz więcej preparatów wspomagających odchudzanie. Jedne pobudzają trawienie, inne działają przeczyszczająco lub moczopędnie. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąkolwiek kurację odchudzającą, najpierw zasięgnijmy porady lekarza lub farmaceuty.

———

Składniki, Działanie i Przykładowe preparaty
* **napar z zielonej herbaty** – znajdujące się w wyciągu z zielonej herbaty substancje (m.in. polifenole) mają zdolność spalania kwasów tłuszczowych
• Ambio Karnityna, 60 kapsułek
• Activita Thermo Shape Plus, 90 kapsułek

Bezpieczeństwo stosowania preparatów odchudzających wolnych od efedryny

Bezpieczeństwo stosowania preparatów odchudzających wolnych od efedryny

Efedryna jest stymulantem, należącym do grupy sympatykomimetyków. Jej działanie pobudzające jest wynikiem zdolności do stymulowania wydzielania katecholamin, adrenaliny i noradrenaliny, które przyspieszają uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych i pobudzają układ nerwowy. Efedryna pochodząca z rośliny má huáng (Ephedra sinica) stosowana jest tradycyjnie w medycynie chińskiej, głównie w leczeniu astmy i problemów z górnymi drogami oddechowymi. W medycynie zachodniej efedryna zrobiła zawrotną karierę jako składnik środków odchudzających. Niestety, podczas dłuższego przyjmowania tego rodzaju preparatów pojawił się szereg działań niepożądanych, a nawet przypadki śmiertelne. Do objawów tych należały m.in. drżenie rąk, dreszcze, niepokój, zawroty głowy, wzrost tętna, nadmierne pocenie się.

Wiosenny plan odchudzania

Wiosenny plan odchudzania

Wiosna to najlepsza pora na odchudzanie. Jesteś wtedy skazana na sukces. Decyduje o tym szybszy metabolizm i doskonałe samopoczucie.

Wiosną dieta odchudzająca staje się łatwa i przyjemna w stosowaniu. Spontanicznie wprowadzasz zmiany w menu, a aura zachęca do częstego przebywania na świeżym powietrzu. Więcej słońca to również doskonałe samopoczucie, a poprawa nastroju oznacza definitywny rozwód ze słodyczami. O tej porze roku jesteś też najbardziej zmotywowana. Co tak działa? Widok własnych krągłości i myśl o bliskim urlopie. Oto 10 kroków zdrowego, wiosennego odchudzania.

Niedobór alfa-1-antytrypsyny w patologii człowieka

Niedobór alfa-1-antytrypsyny w patologii człowieka

Zaburzenie polegające na niedoborze alfa-1 antytrypsyny (alpha-1-antitrypsin deficiency, AATD) pojawia się w kilku jednostkach klinicznych. Jest ono albo istotną przyczyną choroby, albo nasila chorobę powstałą na innym tle.

Niedobór alfa-1-antytrypsyny to zaburzenie enzymatyczne, które zdarza się dość często. Bywa ono wyraźnym pierwszym powodem niektórych chorób albo nasila pewne stany chorobowe, wywołane przez inne czynniki chorobotwórcze.

Nierzadko niedobór tego enzymu nie jest brany pod uwagę w rozważaniach nad patogenezą konkretnego przypadku (zapomnienie?, przeoczenie?).

Znajomość istnienia niedoboru alfa-1-antytrypsyny i wyrównanie go przyczynia się do poprawy stanu chorego.

Magnez poproszę...

Magnez poproszę…

Każdego dnia do aptek przychodzą pacjenci, którzy chcieliby nabyć preparat zawierający magnez. Trudno jest im jednak wybrać najlepszy produkt spośród licznych specyfików, jakie oferuje rynek farmaceutyczny. W tej sytuacji nieoceniona okazuje się pomoc farmaceuty.

Cellulit – wróg kobiet

Cellulit – wróg kobiet

„Skórka pomarańczowa” nie jest – jak wcześniej sądzono – chorobą, ale naturalnym sposobem gromadzenia zapasów tłuszczu w organizmie kobiety. Czy istnieje skuteczna metoda pozbycia się niechcianych grudek?

Piękny biust bez skalpela

Piękny biust bez skalpela

Piersi kobiece to symbol zmysłowości, powabu, seksu, ale też macierzyństwa. Były i są inspiracją twórczą dla artystów: malarzy, rzeźbiarzy, poetów. Prawie każda kobieta traktuje swój biust jako ważny element urody, a dla większości mężczyzn jest to najbardziej podniecająca część kobiecego ciała.

Sny grubasów

Nadmiar snu ma związek z ryzykiem tycia i rozrostem tkanki tłuszczowej.

Jak wynika z badań kanadyjskich, o których informuje czasopismo “Sleep” w czasie 6 lat osoby śpiące za krótko (tj. 5-6 godzin na dobę) przytyły blisko o 2 kg więcej, niż osoby przesypiające optymalną liczbę godzin (tj. 7-8 godz. na dobę).

W przypadku śpiochów (których sen trwał 9-10 godzin na dobę), przyrost masy ciała był większy niemal o 1,6 kg.

Rak lubi tłuszcz

Możliwie niska (ale nie nazbyt niska) masa ciała zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory – wynika z międzynarodowych badań przeprowadzonych przez World Cancer Research Fund.

Naukowcy w ciągu pięciu lat przeanalizowali siedem tysięcy wcześniej przeprowadzonych badań, by uzyskać najpełniejszy, jak dotąd, obraz związków między stylem życia a zagrożeniem nowotworami. Okazało się, że szczególnie duże znaczenie ma nadmiar tkanki tłuszczowej.

Waga pieprzu

Jeden z podstawowych składników czerwonego pieprzu – kapsaicyna – zapobiega rozwojowi komórek tłuszczowych i może pomagać w walce z nadwagą – piszą azjatyccy naukowcy w marcowym numerze pisma “Journal of Agricultural and Food Chemistry”.

Gow-Chin Yen i Chin-Lin Hsu z National Chung Hsing University w Tajwanie dowiedli, że ta niepozorna cząsteczka chemiczna potrafi skutecznie hamować przemianę niedojrzałych komórek tłuszczowych (preadipocytów) w komórki dorosłe (adipocyty). Dzięki temu obniża w organizmie poziom tkanki tłuszczowej.

Plastyczne komórki

Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej mogą być pewnego dnia wykorzystane do odbudowy piersi u kobiet poddawanych mastektomii z powodu raka sutka – uważają naukowcy amerykańscy. Informację na ten temat podaje serwis internetowy “EurekAlert”.

Obecnie rekonstrukcja piersi u kobiet po mastektomii polega bądź na wszczepieniu implantu (silikonowego lub plastikowego wypełnionego roztworem soli fizjologicznej), bądź na przeszczepie tkanek z innego miejsca organizmu i odpowiednim uformowaniu ich.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH