Medycyna estetyczna może zmienić nasze życie

Medycyna estetyczna może zmienić nasze życie

Kierunek w medycynie estetycznej jest dziś taki: widoczne korzyści przy minimalnym bólu i krótkim okresie rekonwalescencji. Większość zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego to tzw. „zabiegi lunchowe”, trwające około pół godziny, po których można po prostu wrócić do pracy. Podobnie wygląda ewolucja technik laserowych. Kiedyś posługiwano się przede wszystkim laserami ablacyjnymi, czyli powodującymi dość duże uszkodzenia naskórka, a okres rekonwalescencji był rozciągnięty na 2-3 miesiące. Dziś pacjent, który zgłasza się na zabieg przed weekendem, w poniedziałek wraca do codziennych obowiązków! Z kolei piling chemiczny jeszcze niedawno wiązał się z kilkudniowym okresem złuszczania się naskórka, co sprawiało, że przez ten czas pacjent wyglądał… nieciekawie. Teraz, dzięki użyciu nowych lamp oraz nanotechnologii, złuszczanie możemy zminimalizować, uzyskując bardzo dobre efekty.

Uroda w czasie ciąży

Uroda w czasie ciąży

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety ciężarnej, powodują przyspieszenie przemiany materii, zaburzenia krążenia krwi oraz przyrost masy ciała. Nie pozostaje to bez konsekwencji dla samopoczucia i wyglądu. Zdrowa kobieta, aktywna fizycznie, spędzająca dużo czasu na świeżym powietrzu, która właściwie się odżywia i prawidłowo przyswaja dostarczone produkty, nie wymaga uzupełniania witamin i mikroelementów. Jednak czas oczekiwania na potomstwo – stawia dodatkowe wymagania w zakresie zapotrzebowania na substancje odżywcze.

Modnie być sobą!

Chirurgia plastyczna jest jedną z najstarszych gałęzi medycyny. Swoje pierwsze zastosowanie znalazła już w czasach starożytności, kiedy to wykonywano zabiegi odcinania poszczególnych narządów ciała w ramach stosowania kar cielesnych. Kolejne zabiegi miały zastosowanie podczas II wojny światowej. Podejmowano się wówczas zrekonstruowania elementów twarzy i ciała u żołnierzy poszkodowanych podczas walk na wojnie.

Najbardziej dynamiczny rozwój chirurgii plastycznej przypada jednak na wiek XIX i XX. Dziś chirurgia plastyczna staje się metodą pozbycia kompleksów.

Wygląd farmaceuty a wizerunek apteki

Wygląd farmaceuty a wizerunek apteki

Wszystko, co składa się na wygląd apteki, przekłada się na wyobrażenia pacjentów na temat tej placówki. Również wygląd farmaceutów wpływa na odczucia pacjenta, związane z oceną jakości świadczonych usług.

Dieta dla pięknej skóry

Dieta dla pięknej skóry

Właściwie skomponowany jadłospis uwzględniający zapotrzebowanie organizmu na niezbędne witaminy i pierwiastki to tajemnica młodego wyglądu i piękna – lśniących włosów, gładkiej skóry oraz twardych paznokci.

Jesteś pępkiem świata

Jesteś pępkiem świata

Kobiety w ciąży, oprócz odpowiedniej diety i trybu życia, ze szczególną troską muszą dbać o swoją skórę. Priorytetem przy wyborze odpowiedniej linii kosmetycznej powinny być receptury zapewniające całkowite bezpieczeństwo stosowania.

Wojciech Medyński: eksplozja temperamentu

Wojciech Medyński: eksplozja temperamentu

Pamiętam pewną sytuację sprzed lat. Przyjechałem do domu po pierwszym półroczu na studiach i wybrałem się do znajomych. Spotkałem się z jakąś ekipą, pogadaliśmy sobie. Każdy opowiadał, co u niego się dzieje. I ja też opowiadałem, o tym nowym dla mnie świecie, w którym się znalazłem, o tym, że spotkałem Wojciecha Malajkata czy Jana Machulskiego. To są nazwiska, które na każdym robią wrażenie. Wróciłem do Łodzi z przeświadczeniem, że to było bardzo miłe spotkanie. Po jakimś czasie przyjechałem do domu. Od sąsiadki dowiedziałem się, że ci moi znajomi mówili wtedy, że mi totalnie odwaliło, bo tylko przechwalam się opowiadając o szkole, ludziach etc. Kompletnie nie rozumiałem, o co im chodziło. Ale stwierdziłem, że nie będę robił żadnych analiz toku ich myślenia. I do tej pory to był jedyny taki incydent. Uważam, że moi rodzice wykonali kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o moje wychowanie. Między innymi nauczyli mnie szacunku do ludzi, bez względu na to kim są, jaką wykonują pracę i ile mają lat.

Prawo natury

Kobiety najbardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny i strój, gdy są najbardziej płodne – informuje “New Scientist”.

Zespół Martie Haseltona z University of California w Los Angeles badał zachowania 30 kobiet pomiędzy 18. a 37. rokiem życia. Naukowcy wykonywali dwa zdjęcia całej postaci każdej z kobiet – jedno w okresie owulacji, gdy były najbardziej płodne, a drugie podczas miesiączki, gdy ich płodność była najmniejsza.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH