Nie pozwól  przeminąć młodości

Nie pozwól przeminąć młodości

Stare czasopisma i gazety przepełnione były reklamą nie mniej niż dzisiejsze. Brakowało im koloru i miały mniej środków wyrazu, jednak ich treść i pomysłowość niejednokrotnie bardzo zaskakują.

Ogłoszenia reklamujące dawne środki upiększające charakteryzowała „wiara w cuda”, choć dziś mało co zmieniło się w tej kwestii. W dalszym ciągu reklamy obiecują dość abstrakcyjne rezultaty działania poszczególnych kosmetyków, a my wciąż jesteśmy karmieni mrzonkami. Spojrzenie w przeszłość i zapoznanie się z kosmetycznymi treściami reklamowymi, które przeszły już do historii, osobliwie uświadamia, że ktoś tu wciąż chce jednak „nabić nas w butelkę”.

Noc muzeów w Muzeum Farmacji

Noc muzeów w Muzeum Farmacji

Noc to taka pora, w której wszystko wydaje się bardziej zagadkowe. Muzea natomiast to istne ośrodki tajemniczości. Liczne pomieszczenia i magazyny muzealne kryją wiele sekretów, które choćby częściowo można poznać w czasie akcji Noc Muzeów. Muzeum Farmacji również odkrywa wtedy swoje tajemnice. Jest jedna taka noc w roku, kiedy bezpłatnie można zwiedzać muzea, galerie i inne instytucje kultury, udostępniane są obiekty na co dzień zamknięte, organizowane są koncerty i prezentowane instalacje artystyczne. Ta wyjątkowa noc cieszy się coraz większą popularnością. Co roku notowany jest wzrost zainteresowania prezentowaną ofertą kulturalną.

Medycyna w Muzeum Farmacji (część 2)

Medycyna w Muzeum Farmacji (część 2)

Dawnych przyrządów medycznych jest tak wiele, że postanowiliśmy poświęcić im dwa artykuły. Inspiracją do powstania tych publikacji było powołanie Stowarzyszenia Muzeum Medycyny, którego celem jest stworzenie w Warszawie instytucji muzealnej o profilu medycznym.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH