Zdrowie z krzaka

Żurawina amerykańska powinna znaleźć się w menu każdego, kto kiedykolwiek
miał problemy z układem moczowym. Wspomaga terapię zakażeń dróg moczowych, a preparaty oparte na niej mogą też skutecznie uzupełniać leczenie kamicy nerkowej.

Żurawina amerykańska pozwala obniżyć pH moczu, tworząc niekorzystne środowisko do rozwoju bkterii i jednocześnie podnosi poziom wydzielania kwasu szczawiowego i moczowego.

Czym jest zapalenie układu moczowego?

Zakażenie układu moczowego to zapalenie błony śluzowej dróg moczowych wywołane obecnością drobnoustrojów. Jednym z najczęściej wywołujących taką infekcję drobnoustrojów jest bakteria Escherichia coli (nawet do 90 % zakażeń). Wnika do pęcherza moczowego poprzez cewkę moczową.

Ze względu na różnice anatomiczne (długość cewki moczowej) choroba występuje najczęściej u kobiet. Jej rozwojowi sprzyja jesienno-zimowa, która sprzyja wychłodzeniu organizmu i obniżeniu odporności.

Objawy zakażenia dróg moczowych (pęcherz i cewka moczowa):
– częstomocz
– bóle podbrzusza
– uczucie pieczenia podczas oddawania moczu
– częste oddawanie moczu w nocy i mimowolne oddawanie moczu

Działanie lecznicze żurawiny amerykańskiej

Żurawina amerykańska zawiera związki chemiczne (proantocyjanidy),
które uniemożliwiają bakteriom Escherichia coli przyleganie do ścianek układu moczowego. Zapobiegają w ten sposób rozwojowi infekcji. Jednocześnie
bakterie nie są w stanie uodpornić się na substancje zawarte w żurawinie.

Długotrwałe spożywanie żurawiny amerykańskiej pozwala zmniejszyć liczbę bakterii w drogach moczowych. Jest też świetnym uzupełnieniem terapii antybiotykowej stosowanej w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Może być nieocenionym środkiem dla osób, które mają problem z nawracającymi infekcjami dróg moczowych.

Na korzyść żurawiny amerykańskiej przemawia również to, że nie są znane żadne skutki uboczne i przeciwwskazania związane z jej jedzeniem.

Żurawina amerykańska – jak ją stosować

Żurawina amerykańska jest dostępna praktycznie w każdej postaci. Jako świeży
owoc może być używana do sosów i dipów. Suszona stanowi świetny dodatek do wielu potraw, np.: sałatek czy wyrobów piekarniczych. Z kolei nektar z żurawin jest orzeźwiającym napojem, często wykorzystywanym do przygotowania koktajli.
Do zapobiegania infekcjom dróg moczowych i ich leczenia wykorzystywana jest starta żurawina. Dla utrzymania dobrej kondycji układu moczowego zalecane jest dzienne spożycie dwóch porcji żurawiny amerykańskiej w dowolnej postaci.

4.6/5 - (347 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH