Korzeń życia żeń-szeń


Każdy z nas słyszał o sile, jaka drzemie w żeń-szeniu. Od setek lat przypisywane są tej roślinie cudowne właściwości lecznicze i wspomagające organizm ludzki.

Uważany za panaceum, tzw. korzeń życia lub dosłownie z języka chińskiego Gin–seng „korzeń człowiek”, towarzyszy ludziom zamieszkującym Azję w ich codziennym życiu. Swoją nazwę zawdzięcza niezwykłemu kształtowi korzenia, przypominającemu sylwetkę człowieka.

Najcenniejszą odmianą żeń-szenia jest korzeń biały, występujący na Półwyspie Koreańskim i w Chinach, gdzie jest uprawiany. Najbardziej popularny i najczęściej wykorzystywany jest żeń-szeń prawdziwy. Liczne badania przeprowadzone przez naukowców odkryły w nim prawie 200 substancji czynnych. Im starszy jest korzeń, tym więcej zawiera substancji czynnych. Ważne jest, aby produkty zawierające żeń-szeń były standaryzowane. Standaryzacja stanowi zapewnienie, że wyciąg zawiera dokładnie tę samą ilość aktywnych substancji. Standaryzowany wyciąg G115® z korzenia żeń-szenia zawiera zawsze tę samą ilość najważniejszych substancji czynnych – ginsenozydów. Udowodniono, iż w wielu niestandaryzowanych produktach zawartość ginsenozydów podlega wahaniom, do tego stopnia, że preparat może ich nie zawierać! Natomiast G115® zawiera zawsze 4 procent ginsenozydów i ma zawsze tę samą, wysoką jakość.

Jak to działa?
Działanie ginsenozydów polega na zwiększeniu przyswajalności tlenu przez organizm. Dzięki temu nasz organizm jest bardziej pobudzony, wzrasta ilość energii i zdolność do wysiłku fizycznego i umysłowego, tak potrzebnego do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Ginsenozydy dzięki pobudzaniu układu immunologicznego powodują także wzrost odporności na infekcje bakteryjne i wirusowe oraz przyspieszają okres rekonwalescencji.

Żeń-szeń ma również korzystny wpływ na narządy wewnętrzne, takie jak serce, reguluje poziom cukru we krwi i obniża poziom cholesterolu.

Wszystkie te czynniki wpływają na popularność byliny. Dzięki ich działaniu organizm jest bardziej wydajny i wytrzymały na obciążenia związane z ogromnym wysiłkiem. Żeń-szeń często też jest polecany osobom w podeszłym wieku, ponieważ zawiera antyoksydanty, które chronią komórki ciała przed starzeniem. Wyłapują one wolne rodniki, które przyspieszają proces starzenia. Regularne jego stosowanie łagodzi objawy menopauzy i andropauzy, przez co pozwala utrzymać aktywność życiową do późnych lat.

Korzeń życia ceniony jest również jako afrodyzjak. Może pomóc stopniowo przezwyciężyć „łóżkową niemoc”. Jeśli
bezskutecznie staracie się począć dziecko, żeń-szeń może nawet zwiększyć płodność.

Stosuj rozsądnie
Jeśli ktoś zdecyduje się na kuracje wspomagające z użyciem żeń-szenia, a specyfiki zawierające tę roślinę możemy dostać w każdej aptece, musi wiedzieć, że kuracja nie powinna trwać dłużej niż trzy miesiące bez przerwy. Osoby młode mogą ją stosować dwa razy w roku, wiosną i jesienią.

Rozsądne stosowanie korzenia jest bardzo korzystne dla organizmu i sprzyja dobremu samopoczuciu. Żeń-szeń pomoże ci wrócić do równowagi po codziennych stresach w pracy, zatrzyma na dłużej twój młodzieńczy wygląd, doda energii i uodporni na infekcje.

4.3/5 - (201 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH