Jesienno-zimowy kaszel


Błędne koło infekcji dzieci „skoszarowanych” – przebywających w przedszkolach czy w szkołach.

  • ###Aura i kaszel…
    Warunki pogodowe okresu jesienno-zimowego, takie jak obniżenie temperatury powietrza, wiatry i nasilenie opadów, sprzyjają szerzeniu się epidemii i powodują zapełnianie gabinetów lekarskich. Schorzenia te w terminologii medycznej zalicza się do grupy infekcji dróg oddechowych, a ich najczęstszym i najbardziej dokuczliwym objawem jest kaszel. W mojej praktyce lekarskiej kaszel bywa określany różnymi przymiotnikami: męczący, suchy, napadowy, mokry, szczekający, głęboki, duszący, drażniący, bolesny itd. Charakterystyka jego rodzaju, łącznie z wywiadami lekarskimi dotyczącymi przebiegu choroby, umożliwia poznanie przyczyn i wiele mówi o stopniu jego nasilenia.

Diagnoza
Po rozmowie z pacjentem następuje tzw. badanie fizykalne, czyli oglądanie gardła, osłuchiwanie płuc za pomocą słuchawek lekarskich i obmacywanie węzłów chłonnych w celu oceny ich powiększenia i bolesności. Kwintesencją wizyty jest ustalenie rozpoznania, a konsekwencją – otrzymanie zaleceń dotyczących postępowania, w tym zażywania określonych środków leczniczych. I w tym momencie proponuję aktywne włączenie się w dyskusję z lekarzem. Celowe jest uzyskanie informacji o możliwości prowadzenia aktywnego trybu życia, w tym wychodzenia z domu. Warto też zapytać, czy postawić bańki, które ewidentnie skracają okres choroby. Nie warto natomiast nalegać na zapisanie antybiotyku, gdyż większość infekcji, od nosogardła po oskrzela, ma etiologię wirusową, na którą ten rodzaj leczenia nie ma żadnego wpływu. I jeszcze jedna, bardzo istotna uwaga, wiążąca objaw kaszlu z rozpoznaniem zapalenia nosogardła, krtani, tchawicy i oskrzeli.

To Drosetux! Na pewno macie go już w swojej recepcie. Większość lekarzy zna i ceni ten produkt ze względu na jego skuteczność w wymienionych powyżej schorzeniach. No właśnie, dlaczego Drosetux? Z powodu składu i efektywności działania.

Skuteczny lek
Już na pierwszym etapie infekcji, kiedy powodem wystąpienia kaszlu jest „wysuszenie” błon śluzowych dróg oddechowych, syrop ten łagodzi męczący, suchy, napadowy, bolesny kaszel. Suchość odczuwa się w obrębie krtani (szyja) i tchawicy (za mostkiem). Na kolejnym etapie pojawia się nieżyt, co oznacza obecność wydzieliny w drogach oddechowych. Pojęcie to jest uniwersalne i odnosi się do nosa (katar, spływający też po tylnej ścianie gardła), jak i krtani, tchawicy czy oskrzeli. Wydzielina drażni receptory dróg oddechowych, prowokuje kaszel, co jest oczywiste, gdyż organizm dąży do usunięcia każdego ciała obcego. Wykrztuszaniu towarzyszyć mogą bóle w okolicy brzucha, klatki piersiowej czy szyi, a także nudności czy wymioty. Szczególnie efektywnie działa Drosetux w wypadku szczekającego, krztuśćcopodobnego kaszlu, który coraz częściej występuje w Polsce w formie małych epidemii. ¸atwo postawić takie rozpoznanie, gdy towarzyszącym objawem jest czerwienienie twarzy w trakcie napadu.

Syrop dla dziecka
Wyróżnikiem w składzie syropu Drosetux jest obecność środka o nazwie Cina. Przerywa on błędne koło infekcji u osób, które są lub były w przeszłości zarobaczone. A stanowi to istotny problem dzieci „skoszarowanych” – przebywających w przedszkolach czy w szkołach.

Lek może być stosowany łącznie z każdym innym lekiem, zarówno homeopatycznym, jak i klasycznym. Podczas stosowania należy podawać środek co najmniej pół godziny po posiłku (przed posiłkiem dopuszczalny jest krótszy odstęp). W celu zwiększenia skuteczności działania zaleca się przed połknięciem dawkę leku przetrzymać w ustach około minuty.

4.9/5 - (49 votes)

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH