Efekt jo-jo i co dalej?


Nadwaga sama w sobie nie jest chorobą, jednak nieleczona doprowadza do otyłości, nadciśnienia, cukrzycy i problemów z kręgosłupem.

Łatwo ulegamy modzie na szczupłą i zgrabną sylwetkę. Niestety, sposób na osiągnięcie tego celu nie zawsze jest godny naśladowania. Stosując diety cud lub – co gorsza – drakońskie głodówki, narażamy się na poważne konsekwencje zdrowotne. Pozbawiamy organizm nie tylko zbędnych kalorii, ale także witamin oraz makro- i mikroelementów. Możemy temu zapobiec, przyjmując preparaty witaminowo-mineralne, jedząc dużo owoców i warzyw.
Po zakończeniu drastycznej kuracji może nas spotkać przykra niespodzianka. Nie tylko odzyskamy stracone kilogramy, ale też zyskamy nowe. Czyli… nasza waga będzie większa niż przed rozpoczęciem odchudzania! Zjawisko to nosi nazwę efektu jo-jo.

Dlaczego występuje efekt jo-jo?
Dzieje się tak, ponieważ po zakończeniu diety wracamy do złych nawyków żywieniowych. Jemy dużo (więcej, niż potrzebujemy do zaspokojenia głodu), tłusto i w pośpiechu. Pożywne śniadanie zastępujemy kawą. Zapominamy o lekkim drugim śniadaniu lub łączymy je z obiadem. Szybki lunch, składający się z ciężkich potraw, popijamy wysokokalorycznym napojem gazowanym. Zamiast owoców i warzyw podgryzamy chrupki, chipsy i batoniki. Słodkościami „oszukujemy” głód, dostarczając sobie pustych kalorii. Wieczorem jemy obiad-kolację.

Odchudzać się „z głową”
Ważne jest racjonalne odżywianie: jedzenie do syta, ale bez objadania się. Skorzystajmy z mądrości zawartej w powiedzeniu: „jedz śniadanie jak król, obiad jak mieszczanin, a kolację jak żebrak”. Z diety wyeliminujmy słodycze i zbyt dużo produktów mącznych. W celu poprawy przemiany materii pijmy herbatki ziołowe, np. popularną ostatnio czerwoną herbatę.

Tyciu sprzyjają pokarmy tłuste, charakterystyczne dla polskiej kuchni. Jeśli nie możemy oprzeć się schabowemu czy żeberkom, „zagryźmy” je tabletkami, które ograniczają wchłanianie tłuszczów (polecane także osobom z wysokim cholesterolem). Kuracja będzie skuteczniejsza, a efekt trwalszy, jeżeli połączymy ją z ćwiczeniami fizycznymi. Bywalcy siłowni przyspieszą spalanie „tłuszczyku”, stosując tabletki z karnityną lub kwasem linolowym. Ten ostatni dodatkowo pomaga modelować sylwetkę. Przyjmowanie chromu, który zmniejsza apetyt na słodycze, należy zawsze konsultować z lekarzem (może powodować mutacje genetyczne).

Substancje naturalne
Nowe odkrycia medycyny w dziedzinie odchudzania wiążą się z substancjami naturalnymi zawartymi w Fito Slim Forte. Jeden z jego składników, Garcinia Cambogia, jest źródłem kwasu hydroksycytrynowego (HCA), który hamuje syntezę tłuszczów z węglowodanów i białek. Powoduje to zmniejszenie przyrostu tkanki tłuszczowej i zwiększenie produkcji glikogenu w wątrobie, dzięki czemu odczucie głodu jest mniejsze. Drugi składnik, wyciąg z Green Mate (Ilex Paraguarensis), przyspiesza spalanie zmagazynowanego tłuszczu, a zawarta w niej kofeina i teobromina pobudzają procesy trawienne i poprawiają witalność organizmu. HCA i wyciąg z Green Mate łączą się z błonnikiem, który po spożyciu tworzy gęsty żel, opóźniający wchłanianie glukozy i dający uczucie sytości.

Życzę powodzenia i zadowolenia z kuracji!

4.3/5 - (119 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH