profilaktyka zdrowia

Profilaktyka zdrowia – lepiej nie chorować niż się leczyć

Słowa „lepiej zapobiegać, niż leczyć” to fragment przysięgi Hipokratesa, który był pierwszym prekursorem profilaktyki zdrowotnej przeszło 2 400 lat temu. Teza ta nie traci na aktualności i niejednokrotnie została potwierdzona badaniami i analizami. Powodem chorób nie jest niedostarczanie leków naszemu organizmowi. Dlaczego zatem chorujemy? Kluczem jest odpowiednia profilaktyka zdrowia! Ważne jednak, żeby była skuteczna. Jak radzić sobie kiedy pojawiają się powszechne symptomy i dolegliwości? Dlaczego zaczynamy dbać o siebie dopiero wtedy, gdy usłyszymy groźną diagnozę? Jak naturalnie możemy wspomagać swój organizm? Jaki sport wybrać, aby czerpać z niego najwięcej korzyści dla zdrowia? 

Profilaktyka zdrowia | Nadużywanie lekarstw nie jest rozwiązaniem

Badania statystyczne pokazują, że Polacy mają skłonność do nadużywania lekarstw. Większymi lekomanami od nas są tylko Amerykanie i Francuzi. Tymczasem, żeby poradzić sobie z dolegliwościami, a tak naprawdę zadbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, często wystarczy usunąć z organizmu to, co go obciąża: metabolity antybiotyków, pestycydy, metale ciężkie, halogenki i „nadliczbowe” kilogramy oraz uzupełnić to, czego mu brakuje: mikroelementy, flora fizjologiczna, tlen, enzymy i nasze piękno!

Niestety, tymczasem nasza podstawowa wiedza medyczna najczęściej pochodzi z reklam, których jest coraz więcej. Proponują nam one “cudowną pigułkę” na każdą mniejszą lub większą dolegliwość. “Cudowny lek” można znaleźć praktycznie na wszystko. Kiedy tylko pojawia się problem czy dyskomfort – idziemy do apteki, kupujemy reklamowany specyfik i wydaje nam się, że nasz problem zniknie. To zjawisko jest bardzo niebezpieczne. Nasz organizm nie bez powodu daje nam sygnał w postaci dolegliwości zdrowotnych. Komunikuje nam, że źle go traktujemy. Konieczna jest zmiana sposobu, w jaki traktujemy swój organizm w dłuższej perspektywie. Jednorazowo przyjęta tabletka nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić.

– Organizm funkcjonuje prawidłowo wtedy, kiedy prawidłowo działają jego mechanizmy fizjologiczne, i to powinno być naszą troską. Ma to niewiele wspólnego z farmaceutykami. Prosta obserwacja sygnałów własnego ciała: jak trawisz, jak sypiasz, co dzieje się z twoimi włosami, skórą itp. oraz adekwatna reakcja na nie leży w zasięgu każdego z nas. Zachłysnęliśmy się tzw. medycyną XXI wieku, tymczasem efektywne rozwiązania są bardzo proste, wystarczy upuścić z tego balona nieco powietrza i zbliżyć się do siebie – mówi dr Rafał Baron.

Dr Baron jest wykładowcą detoksykacji oraz suplementacji na kierunku Naturo-terapia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie, specjalistą medycy tropikalnej i medycy podróży (po studiach w Strasbourgu) oraz pasjonatem profilaktyki zdrowia i mechanizmów regeneracji organizmu, szczególnie z wykorzystaniem tzw. terapii niefarmakologicznych. Jest także inicjatorem i współtwórcą projektu „Bateria życia” adresowanego do osób poszukujących skutecznych metod profilaktyki i regeneracji.  

– Chcemy wymienić się doświadczeniami ze świadomymi osobami, które wiedzą, że to my sami, nasz tryb życia jest często przyczyną naszych chorób – mówi Ewa Melania Gryt, organizatorka cyklu seminariów.

Źródło: Informacja prasowa / mediatv.com.pl

4.7/5 - (4 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH