jak dbać o zdrowie zimą

Jak dbać o zdrowie zimą?

Okres zimowy niestety nie sprzyja aktywności fizycznej. Przejmujące zimno, wiatr, mróz, deszcz czy śnieg zachęcają raczej do spędzania wolnych chwil pod kocem z kubkiem herbaty i ulubionym serialem. Nasza dieta również jest bardziej uboga w składniki odżywcze ze świeżych produktów. Przychodzi chęć na ciężkie i rozgrzewające dania. Mimo wszystko dbanie o zdrowie i formę w okresie zimowym jest możliwe, a nawet zalecane. Zatem jak dbać o zdrowie zimą? Jak utrzymać kondycję, by nie przywitać wiosny ze zbędnym balastem? 

Jak dbać o zdrowie zimą? | Dyscyplina i odpowiednie przygotowanie

Nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej dla siebie drogi. Kiedy już ją mamy, opracujmy plan, wyznaczmy cele i konsekwentnie go realizujmy. Dyscyplina i konsekwencja jest najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu nie tylko w sporcie, ale niemal w każdej dziedzinie życia. Na jaki sport można z powodzeniem postawić w sezonie zimowym? Zaskakujący może się wydać fakt, że największym zainteresowaniem cieszą się dyscypliny uprawiane na świeżym powietrzu. Najpopularniejszą okazuje się bieganie – 45% badanych zadeklarowało uprawianie tej formy aktywności fizycznej. Na drugim miejscu, z 26% głosów, znalazła się jazda na rowerze. Ważny jest wybór odpowiedniego stroju – odzieży termicznej, która pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Fakt ten ma istotne znaczenie aż dla 63% pytanych. Nie brakuje również zwolenników aktywności w warunkach zamkniętych, tzn. siłowni (18%), fitnessu (15%) i gier zespołowych (8%).

Jak dbać o zdrowie zimą? | Odpowiednia dieta i suplementacja

Aktywność fizyczna to tylko 30% sukcesu i należy o tym pamiętać. Nasze samopoczucie jest zależne od wielu różnorodnych czynników. Bardzo ważne jest to, czym odżywiamy swój organizm. Okres zimowy to bez wątpienia czas obniżonej odporności, a więc dodatkowych wyzwań dla naszego organizmu. 58% badanych przyznaje, że nie stosuje w tym okresie żadnej specjalnej diety, a 82% nie wspomaga się suplementami. Podobnie jak przez cały rok, nasza dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, bogata w sezonowe owoce i warzywa, a w ujęciu kalorycznym – dostosowany do naszego trybu życia. Odpowiednio wzmocniony zdrową dietą organizm zapewni nam ochronę przed infekcjami i dobre samopoczucie, dzięki czemu będziemy zdrowi, pełni energii i gotowi do podejmowania wyzwań – również tych sportowych!

Recepta na sukces

Nie ulega wątpliwości, że umiarkowana aktywność fizyczna niesie ze sobą same korzyści dla organizmu. Sposobów na wdrożenie jej w swoje życie i utrzymania formy przez cały rok jest wiele. Każdy powinien wypracować odpowiedni sposób dla siebie. Nie ma bowiem uniwersalnej recepty dla wszystkich. Z pewnością warto znaleźć motywację i podjąć walkę z własnymi słabościami czy oporami. Należy jednak zawsze brać pod uwagę przede wszystkim nasze indywidualne predyspozycje i możliwości. Najwięcej odpowiedzi znajdziemy wsłuchując się we własny organizm, a nie porównując osiągane wyniki i efekty z innymi.

Źródło: Informacja prasowa / 38pr.pl

4.6/5 - (7 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH