Trening dopasowany do możliwości

Początek roku to idealny moment, żeby rozpocząć batalię o zdrowie i lepszą sylwetkę. Jednak jak we wszystkim, ważny jest umiar i zdrowy rozsądek. Specjaliści przestrzegają: zbyt intensywny trening może nam nie służyć. A źle dobrane ćwiczenia mogą mocno zaszkodzić naszemu zdrowiu!

Postanowienia noworoczne – kto z nas ich nie wdrażał w życie od początku stycznia?

Zaburzenia integracji sensorycznej – najczęstsze objawy

Już od momentu narodzin nasze dzieci rozpoczynają proces „uczenia się” otaczającej ich rzeczywistości. Jeżeli najmłodsi wykazują widoczne problemy w odbiorze i prawidłowej interpretacji rzeczywiści może oznaczać to występowanie u nich zaburzeń integracji sensorycznej. Jakie zachowanie powinno być dla nas ważnym sygnałem oraz w jaki sposób możemy pomóc naszym pociechom?

Zaburzenie integracji sensorycznej to dysfunkcja centralnego układu nerwowego,

Odchudzanie płaski brzuch dietetyczne postanowienia

Dietetyczne postanowienia – jak przy nich wytrwać?

Z badań CBOS wynika, że co roku postanowienia robi połowa Polaków. Najczęściej dotyczą one utraty wagi, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Choć 86% Polaków jest przekonana, że zdoła zrealizować zamierzenia, badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych pokazują, że nawet 90% z nich kończy się niepowodzeniem. Niestety zdecydowana większość osób poddaje się już po trzech miesiącach. Jak przekuć dietetyczne postanowienia w sukces?

Zespół cieśni nadgarstka i ból w nadgarstku

Zespół cieśni nadgarstka – czym jest i kto jest zagrożony?

Zaczyna się od bólu związanego z utrzymywaniem dłoni przez dłuższy czas w jednej pozycji. Z czasem pojawia się również nocne drętwienie ręki. Ignorowanie tych dolegliwości może zakończyć się zanikiem mięśni i znacznym zmniejszeniem sprawności manualnych. Zespół cieśni nadgarstka to schorzenie, które bardzo często dotyka pracowników biurowych spędzających dużo czasu przy klawiaturze komputera. Jak zapobiegać i leczyć tę przypadłość?

Joga masaż Marcus Bongart sposoby na stres

Sposoby na stres: medytacja i zrelaksowany umysł w pracy

Qigong, joga, tai chi – łagodne ćwiczenia połączone z medytacją działają korzystnie na motywację i koncentrację pracowników. Przetestowali to już pracownicy firm skandynawskich. Polskie firmy coraz częściej w swoich siedzibach tworzą strefy medytacji i zapraszają specjalistów, którzy mają pomóc kadrze odprężyć się w pracy.

Obwisłe ramiona - jak je zwalczyć?

Obwisłe ramiona – jak je zwalczyć? Ćwiczenia? Operacja plastyczna?

Motylki, falbanki, firanki lub pelikany. To nic innego jak określenie sytuacji, w której ktoś posiada obwisłe ramiona. Borykają się z nimi głównie kobiety, nawet w młodym wieku, oraz o różnej budowie ciała w szczególności po spadku wagi ciała. Co z nimi zrobić, jak nadać im jędrność? Metod jest kilka, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Ścięgno Achillesa - rozciąganie

Ścięgno Achillesa. Czym jest? Jak leczyć kontuzje?

Czy wiesz, że ścięgno Achillesa, nazywane też ścięgnem piętowym, jest największym i najsilniejszym ścięgnem w organizmie człowieka. Jest dynamiczną i wytrzymałą strukturą, która łączy mięśnie tyłu łydki z piętą. Pracuje ono przy każdym naszym kroku, skoku czy podczas biegania. Niestety często ulega kontuzjom. Warto więc przyjrzeć mu się bliżej, ponieważ ten problem może dotknąć każdego z nas,

jak cwiczyc w upaly

Bieganie w upale może być niebezpieczne! Jak ćwiczyć w gorące dni?

Specjalista zajmujący się na co dzień prowadzeniem profesjonalnych treningów radzi zrezygnować z biegania w upale, oraz wszelkich treningów mocno podnoszących tętno (np. interwałów). To może być niebezpieczne dla naszego organizmu – chociażby z powodu odwodnienia lub czy ryzyka udaru. Jednak nie musimy rezygnować z ćwiczeń na świeżym powietrzu całkowicie. Wystarczy się do takiego treningu odpowiednio przygotować.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH