Obwisłe ramiona - jak je zwalczyć?

Obwisłe ramiona – jak je zwalczyć? Ćwiczenia? Operacja plastyczna?

Motylki, falbanki, firanki lub pelikany. To nic innego jak określenie sytuacji, w której ktoś posiada obwisłe ramiona. Borykają się z nimi głównie kobiety, nawet w młodym wieku, oraz o różnej budowie ciała w szczególności po spadku wagi ciała. Co z nimi zrobić, jak nadać im jędrność? Metod jest kilka, w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Czasem treningi i kosmetyki mogą nie przynieść zadowalającego efektu, wówczas pomocna okazać się może operacja plastyczna.

Ramiona to jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie widoczny jest spadek jędrności i utrata elastyczności skóry. Pojawiające się na nich tzw. motylki fachowo nazywa się wiotkimi, wiszącymi tkankami ramion. Ma to ścisły związek ze starzeniem się i ogólnym stanem skóry, ale także w sytuacji po zrzuceniu wagi lub po ciąży.

Sposoby na modelowanie ramion

W dbaniu o skórę ramion pomocne będą preparaty nawilżające i ujędrniające. Odpowiedni balsam sprawi, że skóra będzie rozświetlona i odżywiona, a peeling wykonywany raz w tygodniu zlikwiduje martwy naskórek oraz sprawi, że aplikowane kosmetyki lepiej się wchłoną.

Równie ważna jest gimnastyka. Jednymi z popularniejszych metod kształtowania ramion są ćwiczenia z hantlami czy podciąganie na drążku. W walce przed zwisającymi ramionami skuteczne też jest pływanie motylkiem oraz pompki.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona
zdj. prasowe

Dla zwolenników lżejszych form aktywności polecany jest aerobik, ćwiczenia kardio z użyciem odpowiednich obciążników. Przy takich ćwiczeniach spalanie większej ilości tłuszczu z ramion jest gwarantowane, a co istotne – efekty widoczne już po zaledwie tygodniu.

Jeśli jednak zmiany w wyglądzie naszych ramion postępują szybko warto odwiedzić klinikę urody i skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Dostępne są zabiegi medyczne, które ujędrniają, wspomagają proces modelowania i kształtowania ramion.

Operacja plastyczna na obwisłe ramiona

Zmiany mogą okazać się na tyle zaawansowane, że jedynym sposobem na pozbycie się nieestetycznego wyglądu tej partii ciała może być operacja plastyczna okoli ramion, tzw. brachioplastyka. Często wykonuje się ją razem z odsysaniem tłuszczu. Zabieg przeprowadza się
w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonywaniu nacięć wzdłuż ramion do pachy celem usunięcia nadmiaru skóry. Szwy po zabiegu usuwa się po 10-14 dniach. Następnie zakładany jest elastyczny bandaż, który należy nosić przez kilka tygodni po operacji.

Obwisłe ramiona - operacja plastyczna
zdj. prasowe

Rekonwalescencja po brachinoplastyce 

Przez pierwsze dwa tygodnie od operacji trzeba oszczędzać swój organizm, jak najmniej obciążać ramiona i unikać podnoszenia ich. W przypadku dolegliwości bólowych, można sięgnąć po środki przeciwbólowe. Pacjenci wracają do pracy zazwyczaj po około trzech, czterech tygodniach od operacji.

Kiedy rany znikną, przed upływem miesiąca zaleca się podjęcie ćwiczeń ramion, aby wróciły do dawnej sprawności. Powstałe w wyniku zabiegu blizny nie można narażać na działanie słońca przez okres jednego roku. Może to prowadzić do ich przebarwienia. Blizny pooperacyjne są zlokalizowane po wewnętrznej części ramion co sprawia, że są mało widoczne. Ich zmniejszenie i zmianę barwy z czerwonej na cielisty można zaobserwować najczęściej po upływie roku lub dwóch od operacji.

Obwisłe ramiona to przede wszystkim problem estetyczny, który przekłada się na samopoczucie. To część ciała, którą najczęściej odsłaniamy latem, ale też podczas uroczystych okazji.

 


Źródło: informacja prasowa / żagiel med

5/5 - (3 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH