Puchnące stopy

Sprawdzone sposoby na puchnące stopy

Kiedy temperatury są coraz wyższe u wielu osób, w szczególności kobiet, pojawiają się puchnące stopy. Oznacza to, że nasz organizm ma problem z krążeniem płynów ustrojowych. Na takie efekty upałów najbardziej narażone są osoby z nadczynnością tarczycy oraz nadciśnieniem. Chcąc przynieść nogom ulgę, warto zastosować się do kilku rad.

Przyczyną obrzęków może być stojąca lub siedząca praca, jak również schorzenia układu moczowego i krążenia. Chcąc pozbyć się problemu na stałe, najlepiej wybrać się do lekarza. Jeśli jednak powodem nie są choroby, i jest to jedynie przejściowe schorzenie spowodowane wyższą temperaturą, warto zastosować kilka domowych sposobów. Co zrobić, by puchnące stropy zniknęły?

Pij wodę

W upalne dni nasz organizm poci się, próbując w ten sposób obniżyć swoją temperaturę. Jest to naturalny proces, który jednak przyczynia się do szybszego odwodnienia. Kiedy tracimy zbyt wiele wody krew się zagęszcza, co utrudnia jej swobodny przepływ. Konsekwencją tego zjawiska jest puchnięcie niektórych partii ciała.

Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość płynów rozrzedzamy krew i usprawniajmy jej przepływ. Chcąc poprawić również i cyrkulację wody, warto pić napary z ziół, które działają moczopędnie np.: z pokrzywy lub mniszka lekarskiego. Dodatkowo, unikajmy w tym czasie soli, która zatrzymuje wodę oraz słodkich, gazowanych napojów.

Aktywność fizyczna 

Chcąc zapobiec opuchliźnie i usprawnić transport limfy w organizmie, należy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. W upalne dni nie wolno się przemęczać, jednak spacer, przejażdżka rowerowa czy wizyta na basenie, pozwoli nam uniknąć przykrych dolegliwości. Pomocny okaże się również odpoczynek z nogami uniesionymi powyżej linii tułowia, w ten sposób ułatwimy odpływ krwi i limfy z nóg.

Kosmetyki na puchnące stopy

Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą nam nie tylko pozbyć się obrzęku, ale również będą miały działanie profilaktycznie. Po całodniowym wysiłku, kiedy stopy pieką, a nogi puchną, warto zrelaksować się podczas orzeźwiającej kąpieli stóp.

Granulki z zawartością mentolu zlikwidują pieczenie oraz pozostawią długotrwałe uczucie świeżości. Dodatkowo zniwelują nieprzyjemny zapach oraz dokładnie oczyszczą skórę. Warto również zastosować właściwy balsam, który dzięki wyważonej kompozycji środków chłodzących i ochronnych pielęgnuje zmęczone i piekące stopy i nogi. Zapewni również ochronę przed grzybicą i przykremu zapachowi.

W ciągu dnia natomiast, ulgę przyniesie orzeźwiający i odświeżający tonik lawendowy o długotrwałym działaniu.


Źródło: informacja prasowa / gehwol.pl

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH