Ajurweda  w kosmetologii

Ajurweda w kosmetologii

Istotą ajurwedy jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu. To także medycyna naturalna praktykowana od tysięcy lat. System medyczny i filozoficzny ajurweda liczy pięć tysięcy lat i wywodzi się ze starożytnych Indii. Jednak jego wpływy – szczególnie te dotyczące leczenia – można dostrzec również w starożytnym Egipcie, w Chinach i w Grecji.

Joga leczy ciało i duszę

Joga leczy ciało i duszę

Traktujemy swój organizm jak czarną skrzynkę, do której boimy się zaglądać. Powszechne jest zagłuszanie wszelkich wskazówek, jakie daje nam ciało – zamiast docierać do źródła naszych stanów somatycznych, stosujemy gotowe środki przeciwbólowe, nasenne, pobudzające, podniecające.

Treningi asertywnego samokształcenia językowego

Uzdolnienia językowe to jeden z mitów, który bardzo lubię obalać. Śpiew, taniec i mowa są instynktowne. Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, przekonuje, że każdy potrafi tańczyć. Z kolei Seth Riggs, nauczyciel wielu zdobywców nagrody Grammy, opowiadał, że w ciągu 30 lat swojej pracy spotkał jedynie cztery osoby, które rzeczywiście źle słyszały, wszystkich pozostałych nauczył śpiewać. Ja mam podobne podejście do nauki języków obcych i przedstawiam je na Treningach Asertywnego Samokształcenia Językowego. Uważam, że każdy, kto opanował język ojczysty, jest w stanie nauczyć się dowolnego języka obcego. Bariery stawiamy sobie sami.

Kiedy błądzą myśli

Kiedy nasz mózg nie ma się czym zająć, myśli zaczynają błądzić i wędrować – donoszą naukowcy na łamach styczniowego “Science”. Teraz wiemy już, które części mózgu są za to odpowiedzialne.??

Do tzw. wędrówek myśli dochodzi, gdy umysł człowieka nie ma do wykonania żadnej wymagającej skupienia czynności. Jest to zjawisko wszechobecne, z którym każdy z nas spotyka się w codziennym życiu. Pozbawiony wyzwań mózg, pozwala myślom błądzić i swobodnie wędrować.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH