jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę? Czy potrzebujesz jeszcze jednego kremu?

Czy potrzebujesz kolejnego kremu? Jak dbać o skórę? Jak dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki?

Większość kobiet ma tendencję do powiększania zasobności swoich kosmetyczek. Uwielbiają testować nowinki czy poszukiwać coraz to nowych specyfików, które poprawią stan cery i zatuszują niedoskonałości. Chętnie sięgają po kremy, maseczki, podkłady, pudry, toniki, pomadki, balsamy i wiele innych. Często kupujemy kosmetyki nieświadomie, a źle dobrane mogą potęgować nasze problemy, zamiast je zwalczać. Kosmetolodzy i dermatolodzy apelują, aby nasza pielęgnacja była celowana, czyli odpowiednio dobrana do naszego wieku czy typu cery. Przede wszystkim jednak powinniśmy zabezpieczać naszą skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Dziś, jak nigdy wcześniej mamy dostęp do ogromnej palety kosmetyków, przeznaczonych do różnych typów i rodzajów cery. Kobiety mają też więcej potrzeb, a także większą ich świadomość. Zarówno w aptekach jak i drogeriach dostępne są preparaty do skóry suchej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, naczynkowej czy odwodnionej. Przy czym, często zapominamy o tym, że oprócz niedoczynności lub nadczynności gruczołów łojowych, kruchości naczyń krwionośnych czy niedoboru wody w naskórku, codziennie zmaga się ona także z oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak klimatyzacja, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia powietrza. To one w dużej mierze powodują, że cera staje się zanieczyszczona, wysuszona oraz szara. Jak zatem możemy ją chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, bo to, że powinnyśmy, jest pewne?

Jak dbać o skórę? | Promieniowanie słoneczne

Ostatnimi czasy, bardzo często zwraca się uwagę na szkodliwy wpływ na cerę nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Promieniowanie to zmniejsza elastyczność skóry, wysusza ją oraz przyspiesza pojawianie się pierwszych zmarszczek i pogłębia już istniejące. Musimy więc pamiętać o tym, że słońce oddziałuje na nas o każdej porze roku, a nie tylko w momencie, gdy latem opalamy się na plaży. Co więcej, szklane budynki czy śnieg są dla niego niczym lustro – odbijają promienie słoneczne sprawiając, że działają one na naszą skórę ze zwiększoną siłą, dlatego warto zabezpieczać się przed nimi na co dzień. Produkty chroniące nas przed słońcem wcale nie muszą mieć ciężkiej i tłustej konsystencji. Obecnie kremy ochronne są lekkie i stworzone z myślą o codziennej pielęgnacji. Jak znaleźć taki produkt? Ważne, aby na jego etykiecie widniała informacja o filtrze SPF, a w jego składzie znalazł się przynajmniej jeden z kilku składników, takich jak: alga brunatna, która przyspiesza odnowę komórkową i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry, masło shea lub panthenol, które zapewniają działanie odżywcze oraz kojące.

Jak dbać o skórę? | Klimatyzacja

Każdy z nas z pewnością przyzna, że klimatyzacja to świetny wynalazek. Pozwala przetrwać upały i lepiej funkcjonować podczas letnich dni czy nawet nocy. Poza licznymi zaletami ma ona też wiele wad, o których jeszcze zbyt często się nie wspomina. Po włączeniu klimatyzacja ochładza pomieszczenie, ale dodatkowo usuwa wszelką wilgotność z powietrza i roznosi dużą ilość bakterii. To powoduje, że nasza skóra przesusza się, przez co zaczyna się łuszczyć i staje się podrażniona oraz zaczerwieniona. Niestety klimatyzacja jest dzisiaj nieodzownym elementem wyposażenia większości biur. Skórę twarzy możemy jednak chronić przed jej niekorzystnym działaniem. W jaki sposób? Stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji . Takie produkty powinny zawierać aktywne kompleksy, które pobudzą procesy regeneracyjne skóry, dostarczą antyoksydantów oraz będą chronić skórę przed utratą wilgoci i przesuszeniem. Dobrze, aby w składzie znalazły się również typowe nawilżacze oraz ekstrakty roślinne.

Jak dbać o skórę? | Zanieczyszczenia powietrza

Nie jest tajemnicą, że powietrze, szczególnie to w dużych i średnich miastach jest w bardzo dużym stopniu zanieczyszczone. Zawiera wiele toksycznych pyłów i gazów, które emitowane są przez fabryki, środki komunikacji oraz kotły i piece w gospodarstwach domowych. Na zanieczyszczenie powietrza, a tym samym naszą cerę, ma również wpływ dym nikotynowy, który produkują osoby palące. Czynniki te sprawiają, że skóra naszej twarzy jest osłabiona, pozbawiona elastyczności oraz znacznie bardziej narażona na zapalenia i choroby. Jeśli chcemy na dłużej zachować jej młodość, to warto podczas codziennej pielęgnacji pamiętać o kremach, które zawierają kompleks ochronny, który odbudowuje, regeneruje oraz wzmacnia naturalną strukturę warstwy rogowej naskórka.

Źródło: Informacja prasowa / 38pr.pl

4.7/5 - (6 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH