jak dbać o cerę

Jak dbać o cerę w mieście?

Życie w dużym mieście niestety nie sprzyja kondycji naszej cery. Czy wiesz dlaczego się tak dzieje? Duże miasta z reguły wiążą się z większymi możliwościami. Jest to jednak okupione ogromnymi zagrożeniami dla zdrowia. Stres, ciągły pęd i pośpiech, klimatyzacja oraz zanieczyszczone powietrze mają negatywny wpływ na nasz organizm, a co za tym idzie, także na wygląd naszej skóry. Niektóre negatywne skutki możemy dostrzec gołym okiem. Miasto pozostawia na naszej twarzy zmarszczki, przebarwienia, trądzik, a także sprawia, że skóra traci na elastyczności. Zatem, jak dbać o cerę w mieście? Jakie są konkretne zagrożenia?

Jak dbać o cerę w mieście?  | Pośpiech

Wiele z nas postanawia wyprowadzić się do dużego miasta ze względu na możliwości rozwoju osobistego czy lepszą pracę. Wysokie zarobki, wysoki poziom życia to cele, które stawia sobie wielu młodych ludzi, będących na początku swojej kariery. W dzisiejszych czasach za taki sukces płacimy jednak wysoką cenę. Praca po godzinach, stres i chroniczne zmęczenie odbijają się na naszym zdrowiu i kondycji skóry. Nie chodzi tylko o cienie pod oczami. Stres oksydacyjny, czyli stan zakłóconej równowagi między wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie, powstaje między innymi na skutek życia w ciągłym napięciu nerwowym. Może on prowadzić do rozwoju wielu chorób, a także powoduje przedwczesne starzenie się skóry.

Jak dbać o cerę w mieście? | Zamknięte pomieszczenia

Przesiadywanie w zamkniętych pomieszczeniach, coraz częściej klimatyzowanych, nie pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji cery. Działaniu klimatyzacji jesteśmy poddawani w biurze, w samochodzie, w środkach komunikacji miejskiej, restauracjach czy galeriach handlowych, niezależnie od temperatury na zewnątrz. Ten praktyczny wynalazek ma niestety swoje wady. Nie tylko roznosi bakterie, ale i negatywnie wpływa na skórę. Wysusza bowiem powietrze, co prowadzi do jej odwodnienia. Konsekwencją zaburzenia płaszcza hydrolipidowego może być z kolei łuszczenie się skóry, zmiany skórne i wypryski.

Jak dbać o cerę w mieście? | Miejskie słońce

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać co do szkodliwego wpływu promieniowania UV na naszą cerę. Tutaj, obowiązkiem jest stosowanie kosmetyków z filtrami ochronnymi. Większość z nas sięga po nie jednak jedynie w czasie wakacji, i to tylko na plaży, podczas zażywania kąpieli słonecznej. Do wpisania ich w codzienną pielęgnację przekonywać nas powinien fakt, że promienie odbite od budynków działają na skórę ze zwiększoną siłą. Produkty przeznaczone do opalania są z reguły bardzo tłuste i nie nadają się do stosowania pod makijaż, dlatego warto sięgnąć po kosmetyki do codziennego stosowania, ale wzbogacone o ochronny filtr.

Jak dbać o cerę w mieście? | Zanieczyszczenia

WHO w sowich badaniach ocenia jakość polskiego powietrza jako bardzo złą. Z pewnością znanym wszystkim problemem jest smog. Wychodząc na zewnątrz nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak niewidoczne dla oka toksyczne związki, takie jak dwutlenek siarki, tlenek azotu czy metale ciężkie, oddziałują na procesy związane ze starzeniem się naszej skóry. Ich źródłem jest tętniący przemysł, transport drogowy oraz „niska emisja”, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców w gospodarstwach domowych. Skóra żyjąca w zanieczyszczonym powietrzu jest zdecydowanie bardziej narażona na występowanie takich chorób jak: trądzik, egzema, alergia czy nawet nowotwór. Miejskie zanieczyszczenia są często niewidoczne, ale niezwykle niebezpieczne, dlatego żyjąc w dużym mieście nie możemy ich lekceważyć, ani o nich zapominać.

Jak chronić skórę przed zagrożeniami, które stwarza miasto?

Tu z pomocą mogą przyjść kremy stworzone z myślą o skórze narażonej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Należą do nich m.in. promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, smog, stres czy klimatyzacja. Tego typu kosmetyki mają za zadanie stworzenie warstwy ochronnej na naszej skórze, która zabezpiecza przed negatywnym wpływem środowiska, wzmocnienie struktury skóry i zapewnienie prawidłowego jej funkcjonowania. Dodatkowo, ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz właściwości regeneracyjne. Dzięki temu kondycja skóry poprawi się i będzie wyglądała świeżo.

Źródło: Informacja prasowa / 38pr.pl

4.7/5 - (3 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH